şükela:  tümü | bugün
  • suits dizisini izleyen insanların yaşamına etki eden etkilerdir.

-karşısındaki insanın pisliğini aramak.
    -karşındaki kişinin sana günü geldiğinde bi piçlik yapması varsayımını göz önünde bulundurarak kirli çamaşırlarını hazırda tutmak.
    -ne istediğini iyi bilip, hızlı davranmak.
    -hukuk okumadığım için şükretmeyi.
  • kendinizi hangi karakterle özdeşleştirdiğinize göre değişen etkilerdir.

harvey specter : pahalı ve kaliteli zevklerin varsa, başarılı bir iş bitirensen kafaya koyduğun hatuna sahip olabileceğini düşünmek.
    louis litt : ne kadar iyi eğitim alırsan al, ne kadar zeki ve alanında en başarılı olan kişilerden birisi olursan ol, pahalı ve kaliteli zevklerin dahi olsa eziksen, ezik kalacağın gerçeğini anlamak.
    donna : ne kadar zeki, her şeyden haberdar olup parçaları müthiş şekilde birleştirebilen, bunlar yetmezmiş gibi bir de ölümüne seksi bir kadın olsan dahi bir herife takılıp kaldığında yalnız olabileceğin. ben bu hatun nasıl asistan olarak kalmış ona şaşıyorum hep.
    rachel zane : bazen hayatta kim olabileceğin değil kimin çocuğu olduğun ve ailene kendini ispat etmen gerektiğini.
    mike ross : lanet olsun dostum! benim niye fotografik hafızam yok demek.

gibi gibi gibi...
  • örneğin kendinizi bullshit derken bulabileceğiniz etkilerdir.
  • (bkz: itiraz ediyorum sayın yargıç)
    başka bir girdide yazmıştım harvey specter denilen insan evladını örnek almayın. çünkü hepimiz biliyoruz ki onun kadar zeki değiliz.
    bir de sanırım bu dizi stajer avukat hanımlarımıza kalem etek giyme zorunluluğu getiriyor. bu nasıl iş arkadaş.
  • donna gibi bir kadının neden hukuk okumadığına anlam verememek.

olsa taş gibi avukat olacak, ama ne yapıyor? sabah akşam kulak misafirliği, ukalalık, ben demiştim tavırları, hoş bu çekiciliğinden bir şey eksiltmiyor.
  • şirkete moda ikoncanlarını kıskandırırcasına -sürekli- şık giyinerek gelmek ve catwalk adımlarıyla kolları bir o yana bir bu yana savurarak yürümek istemek. donna ve jessica'nın şirket içindeki yürüyüşlerine, özellikle adımlarıyla uyum içindeki kol savuruşlarına dikkat çekmek istiyorum.

yanı sıra, ofiste harvey specter karakterli adamlar görmek istemek. zeki ve çekici insanlarla çalışmanın verimliliğe olan pozitif katkısı yadsınamaz.

şirkette plak ve viski koleksiyonu için özel alan yaratmak istemek. mesai bitimi, dusty blue dinlerken bourbon yudumlamaya eğilim göstermek.

iyi şeylere yönlendiriyor zannımca.
  • şirket avukatından spectervari hareketler beklemeye başlamak.
    elbette ki, kazanılan zaferler sonrası, arkadaşlarıyla en kaliteli viskisini paylaşmasından bahsediyorum.

olmalı böyle şeyler.
  • iş yerinde bu adamlara benzer davranış sergileme isteği. seni beceriksiz çaylak!
  • kolları ahenkle sallama olayına katılıyorum,işyerinde denedim ama okadar havalı olmadı.
    ayrıca üstüste izledikten sonra ayak serçe parmağını sehpaya çarptıktan sonra hollyshit derken bulabiliyorunuz kendinizi.
  • herhangi bir icra dairesine gittiginizde gececek olan etkilerdir.

gelsin bakalim harvey 10 icraya. "pardon ben bi kapali dosya yazdircaktim nereye yaziyoruz?"