• değişik yaklaşıma ve eğitim anlayışına sahip, farkını bu şekilde ortaya koyan ingilizce öğreticisi. yanlışsa yanlış, yeter ki cümle kurun ne olur döverler mi? hayır.
    genel mottomuz budur.
    öğretim sistemimizin bizlere direttiği yanlış yapmayın aman her şey harika muhteşem olsundan uzaklaşarak bunu kullanarak oralara gelebileceğinizi fark ediyorsunuz.
    cümleleri yazdığımız kağıtları sağ cepten sol cebe aktarma ile başlayan cümle kurma ve anlama desturu zamanla sizi hızlı bir şekilde bu çalışma şekline adapte ediyor.
    deneme dersine girerek bunu tecrübe edebilirsiniz.
    bir yandan gündelik yaşamda kullanacağınız cümleleri sadece görerek değil bu yapıları direkt olarak kullanmaya başlayarak tense’ler arasında boğulmuyorsunuz. diğer şeyler de zamanla oturacak. kelimeleri ayrı ayrı havada ezberleme ile değil farkında olarak ya da olmayarak 7 defa kullanarak bir nevi beyne kazıma şeklinde ilerliyorsunuz.
    denemenizi ve özellikle şükrü hocanın naif ve mütevazi kişiliğini görmenizi tavsiye ederim. ama bir şart var dediklerini yapar ve çalışmaları hafife almazsanız göreceksiniz ki aslında o kadar zor değil ;)
  • şükrü hoca ile iki ay çalışma fırsatı buldum. kendine has bir öğretme yöntemi var. her şeyden önce güleryüzlü ve iletişimi kuvvetli bir hoca, ayrıca ingilizce konuşma konusunda pozitif bir yaklaşımla insanı cesaretlendiriyor. önceden de bir kaç kez farklı hocalardan ingilizce özel ders almıştım ama bir süre sonra derslere girmek strese dönüşmeye başladı. sonrası malum, zamanla bu hocalarla çalışmayı bıraktım. şükrü hoca ile yaptığım dersler çok zevkli geçti, bırakın derslerden kaçmayı bir sonraki dersi iple çekmeye başladım. şimdilerde bir sağlık problemi sebebiyle ara vermek zorunda kalsam da iyileşir iyileşmez tekrar kapısını çalacağım.
  • efsanevi bir ingilizce hocası. tuhaf tekniği, acayip samimiyeti ve öğrencilerini mütemadi zorlamasıyla bilinir. öte yandan tanıdığım ve onunla çalışan herkes kısa zamanda dili söküverir.
  • bir tanıdığımın referansıyla bulduğum ingilizce hocası.

daha önce kursa gidip, ingilizce hocasıyla da çalışmış biri olarak kurallara dayalı, sıkıcı derslerden hiç verim alamamıştım. şükrü hoca ile başladıktan sonra bakış açım değişti. zira "kitaptakini yapacaksın" mantığıyla yürütmüyor dersleri. kendisiyle deneme yapabilir, 3-4 ders sonra size uygun değilse bırakabilirsiniz. ilk 10 ders paranın "p" sini etmedi. 11. ders utanıp; "artık tamam hocam devam edeceğim, parasını vereyim" dedim: )

beni rahatlatan "to orada olacak, önce fiil gelecek" vs gibi şeylere takılmadan konuşabilmene olanak vermesi. sonra kendisi uygun gördüğü yerde düzeltiyor ve seni anladığını ve bu şekilde de anlaşılabileceğini hissetmek insana güven veriyor.

ben başlayalı 2 ay oldu ve oldukça memnunum. yoğun çalıştığım için ıstanbul'da git gel ile zaman kaybetmeyip skype üzerinden de ders yaptığımız oluyor. çok da verimli geçiyor.

ucuz asla değil, biraz bütçe yaratmak lazım ama söylediklerine kulak verirseniz (her gün tekrar, 1. aydan sonra cambly ile destek vs gibi) bu konudaki son durağınız olabilir.

umarım iyice dili söker, daha güzel editlerle gelirim: )
  • şükrü hocam ile internet üzerinden tanıştık. kendisiyle yaklaşık 4,5 aydır ders yapıyoruz. beginner seviyesinde başladım kendisi ile derslere.

bu aralar epey tembellik yapıyorum ve hocanın verdiği ödevleri epey uzun zamandır yapmıyorum. fakat derslerimiz devam ediyor, ona rağmen epey ilerlediğimi düşünüyorum. hatta arada 15 günlük avrupa seyahatinde eşim bile bana oradaki insanlarla sohbet ederken ne kadar ilerlediğimi söyledi.

şükrü hocanın öğrenci gözünde en büyük artısı şu; ufak tefek şeylere hiç takılmıyor, olması gerektiği gibi anlam bütünlüğüne bakıyor. sizi belirlenmiş ezberler ile sıkmıyor, aradan sadece türkçe sohbet ettiğimiz dersler oluyor, onları arkadaş sohbetine sayıyor. ve gerçekten para kazanmanın onun için öncelik olmadığını eğer tanırsanız anlayacaksınız.

velhasıl geçirdiğimiz 4-5 aylık süreçte şükrü hoca sadece bir hoca değil bir abi, bir arkadaş gibi oldu benim için. yakın zamanda derslerimiz bitecek ve ben bir süre daha cambly'de devam edeceğim ama iletişimimiz kopmayacak diye ümit ediyorum.

eğer bu işi gerçekten öğrenmek istiyorsanız, ve bu konuda biraz bütçe ayırabilirseniz şiddetle kendisini tavsiye ederim.
  • 14 yılda öğrenemediğin dili 4 ayda öğreten kişidir. dördüncü sınıftan beri okullarda ingilizce eğitim görüyoruz ve ona rağmen konuşmakta zorlanıyoruz. ingilizceyi değil, ezberi öğreten sisteme karşı şükrü hocanın kendine has bir eğitim modeli var. bu model ile 4 ayda çok rahat anlar ve konuşur hale geliyorsunuz. devam ettiğiniz müddetçe konuşmanız tam oturuyor. gramer değil, konuşma ağırlıklı ancak bilinçaltı ile çalışıldığı için gramer kısmını da farkında olmadan öğrenmiş oluyorsunuz. tüm bunların yanı sıra dersler son derece keyifli. online olması büyük bir avantaj ve sanılanın aksine yüz yüze eğitimden çok daha verimli geçiyor. çünkü sesler kapalı bir şekilde konuşmuş oluyorsunuz. konuşmadan bu dil öğrenilir mi yahu? ben derslerin gelmesini iple çekiyorum.

şükrü hoca iyi bir eğitimci olmasının yanında çok kıymetli biri. iyi ki tanıdım kendisini. yıllardır saçma sapan adını duyurmuş yerlere harcadığınız zamana, emeğe ve paraya yazık.
hesabın var mı? giriş yap