şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çalıştığı altı bankadan dördüne devletin el koyduğu ve istanbul dgm'nin hakkında yakalama kararı çıkardığı eski sümerbank genel müdürüdür kendileri.
  • giresun'lu.istanbul üniversitesi iktisat fakültesi mezunu. bankacılığa garanti bankası müfettiş yardımcısı olarak başlayıp ,akbank müfettişliği ve personel müdürlüğü ile devam eden,sonradan çiller'in prensliğine terfi ederek emlak bankası genel müdürü yapılan,hakkındaki davalar nedeniyle italya'ya kaçıp bir süre sonra orada kaldıktan sonra türkiyeye gelen ve kısa bir tutukluluk döneminden sonra serbest bırakılan insan.tahsin şahinkaya'dan sonra en zengin bürokrat sıfatını da almıştır...
  • güler kazmacı "yolsuzluklar çetelesi" isimli kitabında şükrü karahasanoğlu'nun nasıl (pantolon haczi) yaptırdığını anlatmış...fakat ben başka bir "pantolon"dan bahsedeceğim.

    1972 mayıs ayında daha garanti bankası müfettiş yardımcısı ve bekar iken ,denetimini yaptığı banka şubesi personeli ile gittikleri piknikte ,yeni aldığı beymen markalı takım elbisesi ile kızların ilgi odağı olmuş , fakat nazar mı değmiş bilmiyorum pantolonun ağı sökülmüş...
  • devlet bakanı cavit çağlar’ın iradesiyle emlak bankası genel müdürlüğü yapmıştır. (1991-1993) bu görevinden sonra nesim malki’nin yanına geçmiş ve onun kıbrıs’taki iki bankasını yönetmiştir. ardından hayyam garipoğlu ve nesim malki tarafından sümerbank’ın başına getirilmiştir.

    kendisi 1998’de öldürülen nesim malki’nin finans alanındaki projelerinin uygulayıcısıdır.
    batık bankalarla ilgili karakutudur. konuşsa her şey çözülür. şu an nerede olduğunu bilen yoktur.