şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin ilk denizaltı filo komutanı.
 • gölcük garnizonu içinde bir sosyal tesisin adı.
 • horoscopeun gücü adına, okuldan kaçınca, can sıkılınca, yaz gelince, amerikan gemisi gelip parti verince, sevgili ile gezmeye, sevgili ile rahat kavga etmeye, aldatan sevgiliyi takip için, eski sevgiliyi çatlatmak için yeni sevgili ile, kar yağınca kartopu oynamak için, araba kullanmayı öğrenmek için, gitar dinlemek için, gidecek başka bir yer bulunamadığı için, türlü durum ve sebep ile bir gençliği " anne ben şükrü okana gidiyorum, doncem" notlarıyla doldurulmuş bir aynada bıraktık.

  tabi aslinda sükrü okan parki idi adı, ama sukru okan derdik biz. bir donem kalbimizi orda bıraktık.
 • golcuk garnizonu içinde deniz kenarında doldurma alana yapılan eski bataklık,sonradan olma sosyal tesis...tenis.basketbol,futbol sahaları,koşu pistleri ve piknik masaları barındırır..okuldan kaçıp içmeye,karne alıp hocaların yanlış doldurduğu yerleri düzeltmeye ev sahipliği yapar..
 • hayatimda ilk defa a$ik oldugum kizla bir zamanlar takildigim askeriyenin icinde park..
  (bkz: degirmendere)
 • sukru okan'daki piknik masalarinda yapilan sohbet mi daha koyuydu, golcuk uzerindeki isli puslu hava mi?
 • ben ve benim gibi gölcük garnizonda çocukluğu geçen birçok kişinin hayatında ilkleri yaşadığı parktır. park temel olarak iki bölümden oluşmaktaydı. ilk kısımda basketbol potaları, minyatür kale için ufak bir saha, 400 metre olduğu söylenen ancak bence daha uzun olan bir koşu parkuru ve bu koşu parkurunun ortasında çam ağaçlarıyla dolu sote alanları olan bir çimenlik bölüm. ikinci kısımsa piknik masaları, bulunan daha çok ailelerin gittiği kısım. işte o ilk kısımdır bizim için asıl damga vuran yer. o çimenlik alanda ilk biralar sigaralar içilmiştir. grupça gidildiyse sevgiliyle yalnız kalmak için o ağaçların altına gidilir. ilk dudaktan öpücük orada yaşanır. oradan ayrıldığınızda o gölcüğün kasvetli havasından kurtulmanın keyfi vardır ruhunuzda. öyle yürürsünüz evinize.
  ne var ki artık orada subay ordu evi bulunmaktadır. zira eski subay ordu evi depremde*yıkılmıştır.