şükela:  tümü | bugün
  • bir meyhane için başlık açacaksın deseler "hadi ordan!" derdim.

efendim vera hanım'ı twitter'dan takip ediyorduk zaten. azıcık şeker, biraz acı yine de tatlı, bir sürü insanın ablası o. ben tanımıyorum bizzat kendisini, sevenleri var ama biliyorum...

henüz çok yeni olmakla birlikte şukufe'yi açmışlar. hem de istanbul'un (iddia ediyorum!) en iyi aşçısıyla birlikte yapmışlar bunu. rakı sevenler, edebiyatını daha çok sevenler* hem lezzetli meze yemek istiyoruz, hem de tatlı bir yerde iki tek atmak istiyoruz diyorsanız şiddetle öneririm. güler yüzleri zaten yetiyor, bir de üstüne irtem osman güneşin yemeklerini yiyorsunuz. inanın insan hayatta daha fazlasına ihtiyaç duymuyor. bu meyhanenin adını daha çok duyacaksınız, hazır olun!

not: o kurabiyenin tarifini vermemekle kalmadın, çocuklara da yaptırmadın. bir jenerasyona kocaman borcun kaldı sayın güneş. sevgiler...
  • karmaşadan uzak, nispeten sakin bir kadıköy sokağında, kaliteli müzikler eşliğinde küçük fakat güzel bir meyhane. misafirperver personeli ve sıcak bir ortamı var. masa düzenlemelerini beğendim, müzik çalıyor olsa da arkadaşlarını duyabiliyorsun. sakatat seviyorsanız olmanız gereken yer, sevmiyorsanız ise başlamanız gereken yer. meze çeşitliliği çok ve son derece başarılılar da fakat ana yemekte daha fazla alternatif olabilir. kalitesine göre fiyatını düşük ya da yüksek bulduğum ayrı ayrı şeyler var. bu yüzden rakamlar ortalama diyebilirim. kesinlikle üzmez..
  • yemekleri güzel ama porsiyonları çeyrek ile yarım arası bir meyhane. bir keresinde arnavut ciğeri istemiştim minicik bir kasede geldi. herhalde bu yemek öncesi ikram diye düşünmüştüm.

evet yemekleri gerçekten lezzetli, et yemeklerinde fasulye turşusu kullanıyorlar ve gerçekten inanılmaz yakışıyor yemeğe. ayrıca evet güler yüzlülük konusunda da çok çok başarılılar. kısaca porsiyonları o kadar küçük olmasa fiyat için de bir şeyler söyleyebilirdim.. hesap şişirmiyorlar ama onu net söyleyeyim.