şükela:  tümü | bugün
  • bir meyhane için başlık açacaksın deseler "hadi ordan!" derdim.

efendim vera hanım'ı twitter'dan takip ediyorduk zaten. azıcık şeker, biraz acı yine de tatlı, bir sürü insanın ablası o. ben tanımıyorum bizzat kendisini, sevenleri var ama biliyorum...

henüz çok yeni olmakla birlikte şukufe'yi açmışlar. hem de istanbul'un (iddia ediyorum!) en iyi aşçısıyla birlikte yapmışlar bunu. rakı sevenler, edebiyatını daha çok sevenler* hem lezzetli meze yemek istiyoruz, hem de tatlı bir yerde iki tek atmak istiyoruz diyorsanız şiddetle öneririm. güler yüzleri zaten yetiyor, bir de üstüne irtem osman güneşin yemeklerini yiyorsunuz. inanın insan hayatta daha fazlasına ihtiyaç duymuyor. bu meyhanenin adını daha çok duyacaksınız, hazır olun!

not: o kurabiyenin tarifini vermemekle kalmadın, çocuklara da yaptırmadın. bir jenerasyona kocaman borcun kaldı sayın güneş. sevgiler...
  • uzun süre sonra entry giriyorsam ve bu bir meyhane entrysi ise bir nedeni vardır.

efenim, meyhanenin işletmecisi vera'yı twitterdan bayılarak takiplediğim için, şükufe açılmadan önce neredeyse onunla beraber gün sayanlardandım. sonunda kızçeler ekibi olarak gidebildik haftasonu. iyi ki de gitmişiz, aman da ne güzel gitmişiz, yalnız biraz fazla yiyip içmişiz^^

yediğimiz içtiğimiz bize kalsın derdim ama bencillik olur, gidin mutlaka ve gittiğinizde humuslu kokoreçi yemeden dönmeyin. ha bi de güzel için, hatta yeterince güzel içerseniz vera'yı bile görebilirsiniz, işte o kadar güzel için.

not: vera abla, kim olduğumu twitterdan söylemeyeceğim ama uzun zamandır seni takip eden biri olarak kanlı canlı sohbetin tweetlerinden çok çok çok daha güzelmiş, itiraf edeyim, şükufe nihal'i bir anlatışın vardı bütün floodlarına bin basardı^^ ha bi de, twitterda hafif eli maşalı olmana rağmen gerçekte ne kadar güler yüzlüymüşsün ve candanmışsın. ben gerçek hayatta biraz daha sert ve soğuk birini bekliyordum, şaşırdım, sevindim ve daha çok sevdim^^

adet yerini bulsun tanımı: ismini (bkz: şükufe nihal)'den alan, kadıköy'ün yepyeni ve sımsıcak sakatat meyhanesi.
    edebiyat dolu sohbetleri, şiir gibi mezeleri, direnmekten vazgeçmeyen konukları olsun^^