şükela:  tümü | bugün
  • sahip olduklarin ve yasayabildigin icin, allaha tesekkur etme cumlesidir
  • oğlunun* 1. yaşını gören annenin * sevinç ifadesidir.
  • her ogun yemekten sonra yapilmasi gereken sey. zira dunyada aclikla karsi karsiya yasayan milyonlarca insan var...
  • çok zenginiz.
    lüks tatiller yapmak, son model arabaya binip yalılarda oturmak değil zenginlik.
    işimiz evimiz varsa sevdiğimiz ve sağlığımız yanımızdaysa çok zenginiz biz.
    savaş bize dokunmuyor, insanlık dışı muamele görmüyor, bunları sadece tv ekranının ardından görüyorsak şanslıyız biz. ne kadar küçük bir yüzde içinde olduğumuzu farkediyor muyuz?
    ama ben hiç iç rahatlığıyla gülemiyorum, derin bir ohh çekemiyorum. onları düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. hayat çok kahpe, adaletsizlik heryerde, isyan etmek istiyorum!
    şükürler olsun.
    bazen unutup küçük şeylere üzüldüğüm için aptalım ben.
    bu hayatı yaşadığım için sürekli tekrarlıyorum, şükürler olsun..
  • mayıs 2008 tarihinde çaylak üye olarak 10 adet entry girdikten sonra bekleme salonuna alındığım ve arasıra kontrol ettiğimde hiçbir hayat belirtisi göstermiyen hesabımda bugün gözüme çarpan açıklama üzerine söylediğim cümleciktir.
    "bugün itibariyle şu anda çaylak onay listesinde 22824. sıradasınız."
    şükürler olsun
  • etrafımda bomba patlamadı.
    trafikte dayak yemedim.
    yolda yürürken omuz atan olmadı.
    balkondan aşağı üzerime su atan olmadı.
    suyum elektriğim kesilmedi,
    akmasada damlayan internetim var.
    işe gittiğim yollarda çalışma var ama kapalı değil.
    park yeri bulabiliyorum.
    yüce rabbim bu ülke de bu lüksü bana yaşattın ;
    şükürler olsun.
  • lıstedır.

bır-sukurler olsun saglıklıyım.
    ıkı-sukurler olsun annem, annanem, dedem, dayım hayatta ve saglıklı.
    uc-sukurler olsun sabahları mutlu uyanıyorum. gun ıcınde kendımı neselı hıssedıyorum.
    dort-sukurler olsun ıyı bır ısım var. kımseye muhtac degılım. ısımı sevıyorum.
    bes-sukurler olsun kendı evım var. kendı duzenımde mutlulu mesutlu yasıyorum.
    altı-sukurler olsun kı karakterım ıyı bır ınsan olmaya cok musaıt. ıcımden gelmıyor kotuluk yapmak.
    yedı-sukurler olsun kı kafam calısıyor. okudugumu anlıyorum. kendımce yorumlayabılıyorum. dusunebılıyorum.
    sekız-sukurler olsun kı guzel bır yuzu var. aynada yuzume baktıgımda begenıyorum. ıyı hıssettırıyor bana kendımı.
    dokuz-sukurler olsun kı bu zamana kadar ıyı bır hayatım oldu. dolu dolu yasadım. gezdım. eglendım. sevdım. asık oldum. paylastım.
    on-sukurler olsun kı tum dunyada dostlar edındım.
    on bır-sukurler olsun kı onyedı yasında bır sene abd de yasadım. asırı muhafazakar bı kafam vardı oncesınde. ufkum genısledı. boyle de dusunulebılıyormus, yasanabılıyormus dedım.
    on ıkı-sukurler olsun kı ınsanları elımden geldıgınce yargılamamaya calısıyorum.
    on uc-sukurler olsun kı tolerans esıgım cok yuksek.
    on dort-sukurler olsun kı guzel sevıyorum. daldakı dutu, bahcedekı gulu, sokagın delısını, dolaba dızdıgım el yapımı cılek recellerını, yan komsunun oglunu.
    on bes-sukurler olsun kı ılk evlılıgımde onunla evlendım. o hayatımın bır donemı ıcın benım en buyuk sansımdı. bazen bıter. o kotu bır ınsan dıye degıl, sadece senın hıkayendekı rolu bıtmıstır artık.
    on altı-sukurler olsun kı cok sevgı dolu bır aılede buyutuldum. annem, babam, annanem, dayım bana hep aılede en cok senı sevıyorum dedıler.
    on yedı-sukurler olsun kı olgunlastım. bazen yanlıs yollardan gecerız. bu dogru yola farkındalık sahıbı olarak varmamız ve orayı cok sevmemız ıcındır.
    on sekız-sukurler olsun kı savasın olmadıgı bır ulkede yasıyorum.
    on dokuz-sukurler olsun kı avrupanın aksıne turkıye de yasarken toplumsal durus sebebıyle ınsan kendını yalnız hıssetmıyor.
    yırmı-sukurler olsun kı muzıgı ve dansı cok sevıyorum. ruhumu kıpır kıpır yapıyorlar.
    yırmı bır-sukurler olsun kı yazabılıyorum. deneme, gunluk, oyku, sıır vs. bu cok beslıyor benı.
    yırmı ıkı-sukurler olsun kı gelısmıs bır hayal gucum var. canım sıklınca hayal kuruyorum. dunya sekerlı oluyor bırden.
    yırmı uc-sukurler olsun kı yalnızken canım hıc sıkılmıyor. kendı kendımı eglendrebılıyorum.
    yırmı dort-sukurler olsun kı cok sevdıgım, cok ınandıgım, cok vefalı dostlarım var.
    yırmı bes-sukurler olsun kı ıkı yabancı dılım var. cok kulturluyum. dunyadan fılmlerı, yazarları, yemeklerı, sehırlerı tanıyorum. deneyımledım.
    yırmı altı-sukurler olsun kı seyahat edebılıyorum ve seyahat etmeyı cok sevıyorum. hadı guzel bır yerlere gıdelım.
    yırmı yedı-sukurler olsun kı yuzmeyı, denızı, gunesı, havuzu cok sevıyorum. oncekı hayatımda denız kızıydım kı ben.
    yırmı sekız-sukurler olsun kı guzel bır ozel hayatım oldu. cok asık oldum. cok asık olundum. acısıyla tatlısıyla hepsı guzeldı.
    yırmı dokuz-sukurler olsun kı ılahı adalet var. ıyılık yap ıyılık bul, kotuluk yap kotuluk bul.
    otuz-sukurler olsunn kı dunyada mılyonlarca ıyı ınsan var.
    otuz bır-sukurler olsun kı dunyada mılyonlarca sagduyulu ınsan var.
    otuz ıkı-sukurler olsun kı sagduyulu bır ınsanım.
    otuz uc-sukurler olsun kı duyguları derın yasıyorum. buyuk gul. buyuk agla. hıssedebılmeyı cok sevıyorum. buyuk zengınlık.
    otuz dort-sukurler olsun kı bırılerı benı koruyor. ben onlara ılahı guc dıcem. hep son anda basıma gelebılecek kotu bır sey ya da durumdan yırtıyorum. tesekkurler.
    otuz bes-sukurler olsun kı dunyada tanısılacak mılyonlarca guzel ınsan, tadılacak yuzlerce yenı yemek, gezılecek yuzlerce yenı sehır var.
    otuz altı-sukurler olsun kı bugun mutluyum.