şükela:  tümü | bugün
  • akrabalar arasında en çok başarıya ulaşmış kişinin sahip olduğu meslektir.

benim sülale içinde başarıya yakın pek kimse yoktur. o kadar başarısızdırlar ki, ufacık şeylerden bile mutlu olmayı öğrenmişlerdir. demek ki, bu da bir yaşam tarzı haline geliyor zamanla. en başarılımız olan hala oğlu öğretmen olabildi. ilerisi yok maalesef.

ben ise ola ola ekşisözlük yazarı oldum. maaş da idare ediyor işte.
  • iki tane var.biri eniştem bilim adamı california’da turksat’ta çalışıyor.öbürü de eniştem bursa’da 2 tane hastanesi var biri kalp üzerine diğeri genel,kendisi de kalp cerrahı ve müteahhit
  • kardeşimdir, boğaziçi uluslararası ilişkiler bitirdi şimdi aynı alanda koç’ta yüksek lisans yapıyor.
  • benim.
    ekşi sözlük yazarıyım. ustune çıkan olmadı.
  • oğlum salak gibi amcamın oğlu teyzemin kızı yazıp durmayın şuraya haha
  • amcaoğlu aöf işletme bitirdi. hepimiz çok gururlandık.

not: orta 2 terk.
  • ben. çok zor şartlarda doktor olabildim.
  • bizim sülale biraz tırtoroz olduğundan dolayı bu kişi benim.
    hem tercümanlık hem öğretmenlik diplomamla ve gezip gördüğüm yerlerle sülaledeki sikimsonik kuzenlerime binbeşyüz basmaktayım. keşke benden iyisi olsaydı da gurur duyabilseydim ama ancak kendimle övünebiliyorum. içler acısı...

edit: soranlar olacaktır. evet devlette öğretmenim.
  • annemin kuzeni. uzun süre amerika'da akademisyenlik yaptıktan sonra şu an boğaziçi'nde devam etmektedir.
  • " başarı kıstasımız nedir " diye sorduran.
    çok varlıklı ama bir avuç antidepresan yutan başarılı mıdır?
    işini müthiş bir şekilde icra eden, iyi kazanan, eşinden ayrılmış, çocuklarını cumartesi den cumartesiye gören?
    maaşının iki, üç katına hayalindeki telefonu alan?
    1,9 dan kredi çekip polo alan, gündüz gözüne sis farlarını açıp gezen , kalorifer ızgaralarını kulak pamuğu ile temizleyen?
    türkiye derecesi ile odtü'ye giren?
    tus da radyoloji kazanan?
    babasının kat karşılığı yaptığı evlerden kazandığı ile altına bmw çekip, nargile salonlarında sakalını sıvazlayan?
    yıllarca didinip haklı bir prof payesi alan?
    bence gerçekten başarılı insan mutlu olmayı başarabilen insandır. gerçekten mutlu olabilmenin yolu başkalarını mutlu edebilmekten geçer.
    mutlu bir iş, mutlu bir eş, musmutlu çocuklar, tamahsız ve kaygısız bir hayat başarıdır.gerisi laf.