şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • ankara batı 2. sulh ceza hakimliği'nin çağatay aksu’nun talebi üzerine verdiği 29.05.2019 tarih ve 2019/2586 d.iş sayılı kararı uyarınca şule çet ile ilgili başlıklarda bulunan içeriklere erişimin engellenmesi kararıyla ilgili bir açıklama yapmak isteriz.

  ekşi sözlük, türk hukukuna tabi bir internet sitesi olarak mahkeme kararlarını uygulamak yükümlülüğündedir. dolayısıyla bu ve benzeri durumlarda elimize ulaşan mahkeme kararları doğrultusunda hareket ederek, ilgili başlıklardaki içerikleri kaldırmak durumundayız.

  bu karara itiraz edecek olmakla beraber, itiraz sürecinin kararı uygulamayı ertelemediğini belirtmek isteriz.

  tarafımıza iletilen kararların uygulanması yasa gereği olup, kararı benimsediğimiz veya olumladığımız anlamına gelmemektedir.

  hukuk sistemimizdeki hataların, yanlışların, adalet duygusunu zedeleyen uygulama ve kararların giderilmesinin yolu, eleştirilerin doğru makam ve mercilere yöneltilmesinden geçer. genel olarak mahkemelerin içerik kaldırılmasına ilişkin kararlarındaki hoyratlık ve bu kararlara ilişkin itirazların incelenmesi süreçlerindeki özensizlik nedeniyle oluşan kamuoyu tepkisinin ilgili ve yetkili mercilere yönelmesi halinde bu hatalı işleyişin düzelmesi yönünde olumlu adımlar atılır diye umuyoruz.
 • 435 entry daha
  • iğrenç savunma detaylarını gördükçe üzüntüden kahrolduğum, 379 gün önce meydana gelen olay.
  • bir genç kızın ölümüne neden olanların ne kadar ceza alacaklarını merakla takip ettiğim olaydır.
  • bugün cinayetin 379.günü.
   entryleri istediğiniz kadar silin. katilleri er ya da geç cezasını çekecektir.
  • uğradığı vahşet, insana münevver karabulut cinayetini hatırlatmaktadır. yine bir mazlum. yine bir kız çocuğu. sanık ise yine aşırı zengin bir ailenin çocuğu.

   umarım kanı yerde kalmaz. *

   #şuleçetiçinadalet
  28 entry daha