şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • ankara batı 2. sulh ceza hakimliği'nin çağatay aksu’nun talebi üzerine verdiği 29.05.2019 tarih ve 2019/2586 d.iş sayılı kararı uyarınca şule çet ile ilgili başlıklarda bulunan içeriklere erişimin engellenmesi kararıyla ilgili bir açıklama yapmak isteriz.

  ekşi sözlük, türk hukukuna tabi bir internet sitesi olarak mahkeme kararlarını uygulamak yükümlülüğündedir. dolayısıyla bu ve benzeri durumlarda elimize ulaşan mahkeme kararları doğrultusunda hareket ederek, ilgili başlıklardaki içerikleri kaldırmak durumundayız.

  bu karara itiraz edecek olmakla beraber, itiraz sürecinin kararı uygulamayı ertelemediğini belirtmek isteriz.

  tarafımıza iletilen kararların uygulanması yasa gereği olup, kararı benimsediğimiz veya olumladığımız anlamına gelmemektedir.

  hukuk sistemimizdeki hataların, yanlışların, adalet duygusunu zedeleyen uygulama ve kararların giderilmesinin yolu, eleştirilerin doğru makam ve mercilere yöneltilmesinden geçer. genel olarak mahkemelerin içerik kaldırılmasına ilişkin kararlarındaki hoyratlık ve bu kararlara ilişkin itirazların incelenmesi süreçlerindeki özensizlik nedeniyle oluşan kamuoyu tepkisinin ilgili ve yetkili mercilere yönelmesi halinde bu hatalı işleyişin düzelmesi yönünde olumlu adımlar atılır diye umuyoruz.
 • 752 entry daha
  • atıldığı bilir kişi tarafından da onaylanmıştır. şimdi bunu yapan kişinin soğuk kanlılığını hayal edebiliyor musunuz? bir insanı öylece 20. kattan atabilen ve sonrasında belli ki hiçbir pişmanlık duymayan biri nasıl bir insandır ya... hani kazayla birini öldürürsün veya nefsi müdafa olur veya savaştasındır vs. bunları nispeten anlarım da, senden güçsüz bir insanı öylece atıvermek... diyecek bir şey bulamıyorum. ben böyle bir insanla aynı odada bulunmaya korkarım. evladım olsa korkarım. bunun ailesi de apayrı bir alem. sen nasıl böyle bir şeyi savunabiliyorsun, örtbas etmeye çalışabiliyorsun? nasıl insanlarsınız ya? cidden insan merak ediyor böyle başka şeyler de var mı acaba?
  • bu cinayet bu ülkedeki ne ilk cinayettir ne yazık ki ne de son olacaktır. fakat bu davanın önemi ; ülkenin mevcut düzeninden kendilerine güç devsiren, yaptıklarının yanlarına kar kalacağını düşünenlerin kafalarındaki bu algıyı yıkmak. zenginiz öyleyse istediğiniz kadınla beraber oluruz. yok olmadı direndi cezasını keseriz. trafikte bize yol vermedi önünü keser, hesabını sorarız. sokak arasında sıkıştırdıgimiz 19 yaşındaki çocuğu sopalarla döveriz, sonucu isimize gelmeyen secimi yenileriz, istedigimizi hapse atar, istedimizi savci yuzu gormeden tekrar serbest birakiriz. neden ? düzen bizim düzenimiz. bu bir siradan cinayet dosyasından öte bu ülkenin gençlerine ve bu ülkeye sahip çıkıştır.
  • ek: siz sildirin biz de yeniden yazarız, rahat olun!

   tanım: türkiye cumhuriyetinde artık sıradanlaştırılan kadın cinayetlerinden bir diğeri. bu olaydaki detay zengin, güçlü ailenin erkek evladının neredeyse sahipsiz, halktan bir kadını acımasızca katletmesi. diğer her şey aynı...

   biz toplum olarak bu kafayla gidersek nice şule çet'ler gazetelerde haber olmaya devam edecek. toplumsal bilincin artması, adaletin zamanında ve doğru bir şekilde işletilmesi için artık daha kararlı eylemler gerekiyor. nutuk atma zaman değil!

   yüzbinler, milyonlar olarak çıkacağız meydanlara olayları protesto edeceğiz, taleplerimizi haykıracağız. bunu bir kere yapmayacak, tansiyonu sürekli yüksek tutacağız. devlete, idarecilere, medyaya baskı kuracağız. başka yol yok, başka ihtimal kalmadı. neredesiniz sivil toplum örgütleri, yeter uyumayın artık.

   haydi kadınlar, haydi genç kızlar genç erkekler, haydi anneler babalar, haydi nineler dedeler haydi ne bekliyorsunuz!

   şule çet, özgecan aslan, münevver karabulut ve hayatları karartılan bütün kadınların önünde saygıyla eğiliyorum...
  • bir plazanın 20.nci katından aşağı atılarak korkunç bir şekilde can vermiş olan kadın. bugün, belki de tamamen şans eseri, bir plazanın yirminci katından aşağı atılmamış bir kadın olarak bu cinayetin unutulup gitmemesi için elimden geleni yapacağım ve vicdan denen erdemden haberdar olan herkesin de yapacağına eminim.

   utanmadan, sıkılmadan, insan olabilmenin inceliklerini kavrayamadan yaşayabileceklerini zanneden bu insan müsveddeleri cezasız kalmamalı, kalamaz !
  10 entry daha