şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • ankara batı 2. sulh ceza hakimliği'nin çağatay aksu’nun talebi üzerine verdiği 29.05.2019 tarih ve 2019/2586 d.iş sayılı kararı uyarınca şule çet ile ilgili başlıklarda bulunan içeriklere erişimin engellenmesi kararıyla ilgili bir açıklama yapmak isteriz.

  ekşi sözlük, türk hukukuna tabi bir internet sitesi olarak mahkeme kararlarını uygulamak yükümlülüğündedir. dolayısıyla bu ve benzeri durumlarda elimize ulaşan mahkeme kararları doğrultusunda hareket ederek, ilgili başlıklardaki içerikleri kaldırmak durumundayız.

  bu karara itiraz edecek olmakla beraber, itiraz sürecinin kararı uygulamayı ertelemediğini belirtmek isteriz.

  tarafımıza iletilen kararların uygulanması yasa gereği olup, kararı benimsediğimiz veya olumladığımız anlamına gelmemektedir.

  hukuk sistemimizdeki hataların, yanlışların, adalet duygusunu zedeleyen uygulama ve kararların giderilmesinin yolu, eleştirilerin doğru makam ve mercilere yöneltilmesinden geçer. genel olarak mahkemelerin içerik kaldırılmasına ilişkin kararlarındaki hoyratlık ve bu kararlara ilişkin itirazların incelenmesi süreçlerindeki özensizlik nedeniyle oluşan kamuoyu tepkisinin ilgili ve yetkili mercilere yönelmesi halinde bu hatalı işleyişin düzelmesi yönünde olumlu adımlar atılır diye umuyoruz.
 • 1097 entry daha
  • yarın son duruşması gerçekleşecek cinayettir. dilerim artık adalet yerini bulur .
  • bu dava hepimizin
   yarın verilecek karar onların korkusu bizim umudumuz, sabrımızdır.
   bu karar bizim yaşam hakkımız, “kızına sahip çıksaydın” diyen zihniyete karşı kazanılacak mücadelemizdir.

   yarın adalet şule çet için gelecek ve biz ağırlaştırılmış müebbet cezası aldıklarını göreceğiz.
  • adalet isteğimizdir!
   arkası sağlamlara,
   garabet hukuk sistemine,
   ikiyüzlü namus bekçilerine,
   kadın cinayetlerine karşı adalet isteğimizdir.
  131 entry daha