şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • ankara batı 2. sulh ceza hakimliği'nin çağatay aksu’nun talebi üzerine verdiği 29.05.2019 tarih ve 2019/2586 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • okuyamadınız di mi...
  ben okuyamamıştım.
  ellerim dizlerim titremeden okumayı başaramamıştım.

  bugün itibariyle bu başlığın ilk entrysi, ekşisözlük'ün mahkeme kararını içerir, hukuk sistemimizin ve sözlüğün utancıdır.

  elimde konu hakkında metin yok henuz, google'da halen ankara batı 2. sulh ceza hakimliğinin sildirmeyi başaramadığı içeriklerden birini kopyalıyorum.

  https://www.ntv.com.tr/…-ugr,idyfd87sg0uz6zqpjgvlna

  ankara’da lüks bir plazanın 20. katından düşerek ölen şule çet’in otopsi raporu ortaya çıktı.

  raporda, daha önce intihar ettiği ileri sürülen çet’in ölümünden önce ilişkiye zorlandığına dair bulgulara rastlandığı belirtildi. çet’in düştüğü iddia edilen pencerede ise kendisine ait parmak izine ulaşılamadı.

  gazi üniversitesi sanat tasarım fakültesi tekstil tasarımı 2. sınıf öğrencisi şule çet, yanında çalıştığı çağatay a. ile 28 mayıs tarihinde buluştuğu çağatay a.’ya ait çankaya ilçesindeki bir plazanın 20. katındaki ofisten gece saat 04.00’da düşerek ölmüştü. olay sonrası başlatılan soruşturmanın seyri, adli tıp kurumu’ndan gelen otopsi raporuyla değişti.

  tırnak altında şüphelinin dna’sına rastlandı

  hürriyet'ten fevzi kızılkoyun'un haberine göre; soruşturma dosyasına giren otopsi raporunda çet’in ölümünden önce ilişkiye zorlandığına dair bulgular yer aldı.

  ayrıca çet’in 9 parmağının tırnak altında bir erkeğe ait dokular (deri kalıntısı) ve dna bulguları tespit edildi. çet’in kanında “uyumayı tetikleyen uyarıcı madde” ile vücudunda boğuşma izlerine de rastlandı. erkeğe ait doku örnekleri ve dna bulgularının ise çağatay a.’ya ait olduğu belirlendi. çet’in düştüğü ofisteki 25 ayrı noktada da parmak izi çalışması yapıldı. yapılan kriminal incelemenin ardından soruşturma dosyasına gönderilen olay yeri inceleme raporu’nda çet’in 3 farklı yerde (bir gazoz kapağında, çalışma ofisi masasında ve sehpada) parmak izi belirlendi. çet’in düştüğü 1.20 santimlik pencerenin camında, pervazında ve çerçevesinde ise genç kadına ait parmak izi tespit edilemedi.

  atlayacak biri pencerenin kenarından tutmaz mı

  çet ailesinin avukatı umur yıldırım, çet’in öldürüldüğünü savunarak, “ilk günden intihar etmediğini söyledik. o geceki yazışmalar, attığı mesajlar da bunu gösteriyordu. otopsi raporu her şeyi ortaya çıkardı. ters ilişkiye zorlanmış, bu şekilde tecavüze uğramış. düştüğü pencerede parmak izi tespit edilememiş. atlayacak biri pencerenin kenarından tutmaz mı? bu kız balıklama atlamadığına göre demek ki ya öldürülüp öyle atıldı ya da baygın haldeyken atıldı” iddialarında bulundu.

  2 kez gözaltına alındı ve bırakıldı

  çet’in ölümünün ardından bir numaralı şüpheli olarak 2 kez gözaltına alınan ve her ikisinde de adli kontrol şartı ile serbest kalan çağatay a., ifadesinde çet’in camdan atlayarak intihar ettiğini belirterek, “kendisine engel olmaya çalıştım, atlarken tutmaya çalıştım ama başaramadım. atlamasın diye tutuğum sırada parmaklarımda sıyrıklar oluştu. abi kardeş ilişkimiz vardı. ‘yaşamak istemiyorum’ diyerek atladı” demişti. çet’in ölüdüğü sırada plazadaki ofiste çağatay a.’nın dışında b.a.’nın da bulunduğu ortaya çıkmıştı. b.a. ise ifadesinde başka odada olduğunu, neler yaşandığını bilmediğini söylemişti.

  'buradan çıkamıyorum, adam bana takmış bırakmıyor'

  çet’in gece 01.48 gibi ev arkadaşını aradığı, “şimdi ben içeriye geçiyorum, beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle” dediği, ev arkadaşının kendisini aradığı öğrenildi. bu görüşmeden 12 dakika sonra saat 02.00 sıralarında ise çet’in ev arkadaşına “buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. bırakmıyor, keşke gelmeseydim” diye mesaj attığı da ortaya çıkmıştı.
 • işte o meşhur o inanılmaz o kıskanılan yeni türkiye’de adalet anlayışı bu
 • (bkz: #90690840) şu duruma paralel olarak silinen rapor.
  uç unsuru taşımayan aksine bir suçu betimleyen belge nasıl bir kararla silinebilir ki?
 • şule çet ile ilgili tüm başlıklar silinmiş. neden bu acele? internet çağında insanların bilgiye, habere erişemeyeceklerini mi düşünüyorsunuz? eğer haklıysanız korkmazsınız ve böyle bir başlığa dahi erişim engeli getirtmezsiniz. haksız ve suçlu olduğunuzu bildiğiniz için mi (bkz: şule çet) (bkz: şuleçet cinayeti) başlıklarına erişim engeli getiriyorsunuz. bu olayı ve davayı tüm türkiye takip ediyor, suçluların cezasını bulması dileğiyledir.
 • namussuzun cesaretine de bakın.

  tekrar tekrar yazacağız. unutturmayacağız.

  hakettiğiniz cezayı alacaksınız.
 • dünya lideriymiş de, avrupa'nın en büyük bilmem kaçıncı ekonomisiymişiz de, dünyanın en büyük hava alanına sahipmişiz de..ulan siz daha ülkende kızlarının, çocuklarının öldürülmesini engellemeyi bırak, sonrasında adaleti dahi sağlayamıyorsun. dünya devi olsan ne yazar, hepsi boş! bu kızın otopsi raporu benim gözümde bu hakim ve savcıların ve onlardan sorumlu olanların idam fermanıdır.
 • ne hakla sildiriyor? talepte bulunanın hangi kişisel hakkının ihlal edilmesi söz konusu?

  konuyla ilgili bilgi edinmek için otopsi raporuyla ilgili yazılanları okuma hakkıma nasıl saygı duymaz mahkeme ve çok değerli ekşi sözlük yönetimi?

  gerçekten artık utanç verici bir hal almaya başladı bu başlık sildirmeler.
 • parası olanın suçunu örtbas etmede usta oldunuz iyice.
 • 2019 yılında bilginin engellenebilir bir şey olduğunu zannedenler var. gerçekten ilginç