• kadıköy yoğurtçu parkında gezerken, gece 23:30 sularında parkın girişinde bir hafriyat kamyonunun altında kalarak ezilen, sonrasında da hayatını kaybeden gencecik üniversite öğrencisi. haber siteleri net bilgi vermemişler ama suçlu olma ihtimali dahi yok bence şule'nin. istanbul'da kamyonlara kurban verilen gençlerin sonuncusu oldu. dilerim soruşturma sonrası ilgili kamyon şöförü hakkında en ağır yaptırımlar uygulanır..

http://www.hurriyet.com.tr/…nda-kalip-oldu-40103217
  • parkın icinde birini oldurecek sekilde kaza yapmayı nasıl becerdigini anlamadıgım bir kamyon soforunun kurbanı olan genc kız.

birileri bu hayvanî kamyonları kullananlara, bisiklet kullanmadıklarını anlatsa uygun sekilde.
  • tek suçu parkta yürüyüş yapmak olan zavallı kızcağız. modern bir ülkede derhal sorumlusu bulunup cezalandırılırdı. ama terör ve başkanlık konuları ile gündem manyağı olmuş ülkemizde kimsenin umrunda olmayacak.
  • kenti koca bir şantiyeye çevirenlerin son kurbanı olan gencecik bir kadın.

(bkz: inşaat ya resulallah)
  • lise arkadaşım. her ne kadar çok fazla muhabbetim olmasa da herhangi bir kötülüğünü görmediğim birisiydi. sabah bir arkadaşım ölüm haberini verdiğinde cevap veremedim.

haberin görüntülerini ve sanırım mobese görüntülerini izlemeye içim el vermedi. haberi duyduğumda fazlasıyla üzüldüm zaten fazlasını kaldıramam.

kamyon şoförünün en ağır cezayı alarak örnek teşkil etmesini diliyorum. ama ülkenin durumuna bakılınca tutuksuz yargılanacağına maalesef ki eminim. çünkü bu ülkede inşaatlara insan hayatından daha çok önem veriliyor.

edit: yatacak yeriniz, yiyecek ekmeğiniz, içecek suyunuz kalmasın
  • (bkz: #60496112)
  • dur ben sorumlulara yol göstereyim:

(bkz: o saatte parkta ne işi varmış)
  • faili ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış.

lisede bir sene aynı sınıfta okumuştuk. pek tanımadığım için çok üzüldüm gibi şeyler söylemeyeceğim ama çok şaşırdım. çok saçma bir ölüm şekli. ruhu şad olsun.
  • parkta yaya yolunda yürürken ibb'nin hafriyat kamyonu çarpması sonucu hayatını kaybeden masum genç. (hayır ironiye bakar mısın. parkta yaya yolunda ne olabilir ki? kamyon geçmez haliyle)

her ne kadar change.org'un bir işe yaramadığına inansam da hala imzalamadıysanız siz de bir el atın.

aşağıdaki cümlere okuyun bakın çıldırmamak elde değil:

"trafiğe kapalı yaya yolunda yürürken kamyonun ezdiği idil için hâkim “... ellerindeki çamur izine bakıldığında kamyonu gördüğü ancak gerekli dikkat ve özeni göstermeyerek olayda ağır kusurunun olduğu...” dedi.

aynı hakim, suçunu itiraf eden şoförü ertesi gün, “... şüphelinin tutuklanması halinde ileride telafisi imkansız zararların doğabileceği, şüphelinin tutuklanması için gerekli şartların oluşmadığı anlaşılmakta...” gerekçesiyle serbest bıraktı."

evet yüce türk yargısına göre kız ağır kusurlu, çünkü ölmemek için yeteri kadar çabalamamış. halbuki kız devletin yaya yolu olarak tanımladığı bir alanda yürüyordu, ama türkiye'de orada bile dikkatlı olacakmışsın. yargı öyle diyor.... yoksa ağır kusurlusun!
hesabın var mı? giriş yap