• tarafsız bölge'deki kibarlığına hayran kaldım.

örneklerle, verilerle başkanlık sistemi uygulamalarını anlatıyor, türkiye'de yürümeyeceğini analitik şekilde açıklıyor.

burhan kuzu'dan cevap "hee, bir tek sen okudun bunları". burhan kuzu'nun taktik, bir o konudan bir bu konudan bahsetmek. bir bakıyorsun başkanlık sistemi tepedekinin gücünü azaltmak için diyor, bir bakıyorsun yönetimi güçlendirmek için. neyse, şule hoca alandışından olanlar için konuyu iyi özetledi.

kendisi burhan kuzu'ya iki canalıcı soru yöneltti:

1. şikayet ettiğiniz tüm sorunlar siyasi parti kanunuyla ilgili. rejimi değiştirmek yerine neden partiler kanununu değiştirmiyorsunuz?

2. rejim değişikliği için rejim sorunu olması gerekir. hükümet mi kurulamıyor, iktidar yasa mı yapamıyor?

ha bir de, dünyanın en müreffeh ülkeleri arasındaki kimi ülkelerin seksen senedir koalisyonla yönetildiğini de öğrenmiş olduk.
  • an itibariyle tarafsız bölgede burhan kuzu ve recep bozlağan ı bilgisiyle dövüyor
    edit: dövüyor dedim ama yok arkadaş bunun tek adı var
    (bkz: itin götüne sokmak)
  • tarafsız bölge'de burhan kuzu'yu yer yer sözünü de keserek yani ona kendi ilacından tattırarak bilgisiyle ve mantıklı söylemleriyle susturmasına hayran kaldım.
  • şu anda tarafsız bölgede burhan kuzu ve yanındaki adamı susturmuştur. tek kelimeyle mükemmel bir kadın. sabahtan beri bilimsel verilerle ve gerçeklerle konuşuyor. daha çok ekranlarda görmek isterim.

edit: ayrıca kayıtlara geçsin programda daha önce burhan kuzunun yanındaki kişi kendisini "susun"(evet emir kipiyle) diye susturmaya çalışmıştır. karşısında görgü kurallarından zerre haberi olmayan bir kişi olmasına rağmen oldukça sakindi. an itibariyle salvolarına devam ediyor.
  • iki adet c. sinan sagiroglu'na dunyanin dondugunu, gunesin dunyayi isittigini, suyun iki gazdan meydana geldigini falan anlatmaya calisiyor... (bkz: analitik zeka) hastasiyim:)

not: bize gsu' de gele gele erdogan tezic gelmisti, pfff. simdiki gencler cok sansli mirim.
  • "siz" hitabını kullanmaktan aciz profesörler karşısında duruşuyla parlamış, saygı uyandıran kadın.
    herkesin nezaket seviyesi belli, hiç merak etmesin.
  • çok tatlı, çok sevdim kendisini. bir buna bir de yıllar önce anayasa hukuku dersime giren hıyara bakıyorum da..

şimdiki gençler pek şanslı.
  • tarafsız bölge programı nedeniyle kendisine çok üzüldüğüm akademisyen. kadın ağzıyla kuş tutsa bile karşısındakilere laf anlatamayacak. en son şakirtlere evrim teorisi anlatmaya çalışan ergi deniz özsoy hocaya bu kadar üzülmüştüm.

iyi ki varsınız...
  • politikaci ile bilim insani arasindaki farki bu gece acikca ortaya koymus kisi. iki tane anayasa hukukcusundan biri bilimsel tezlerini anlatmaya calisirken, digeri mahalle kahvesindeki dayi yorumlariyla isvec'i babam da yonetir tarzi palyacolukla baskanlik sistemini tartismaya calisti. kendisini ekranlarda daha sik gormek isteriz.
  • bu akşamki tarafsız bölge programı sayesinde tanıdığım ve hayran olduğum bilimadamı. sayesinde programı müthiş keyif alarak izledim. listelerin tartışıldığı ilk bölümde yüzünde güller açarak geyik yapan burhan kuzu'nun, başkanlık sisteminin tartışıldığı ikinci bölümde soldaki pencerede an be an şişmesine (gerçekten fiziksel olarak şişti) ve hanımefendinin bilgi düzeyi karşısında çaresiz kaldığını anladıktan sonra bir tek sen araştırdın, orası konya kadar ülke vb. içi boş çıkışlarla patlamasına sebep olmuş, epey güldürmüştür. ne asil, ne dolu, ne güzel insanmışsınız şule hanım...
hesabın var mı? giriş yap