*

şükela:  tümü | bugün
  • galatasaray üniversitesi hukuk fakültesi'nde doçenttir. dünyanın en sıkıcı derslerinden biri olmaya aday anayasa hukukunu gayet keyifle dinletir. "hocam valla siz olmasanız, bu işkence çekilmez" diyince direkt bunu yağ çekmeye bağlar.
    ayrıca anaokulundan sonra ilk defa aşık olduğum örtmenimdir.
  • kendisiyle sadece laf olsun diye girdiğim yüksek lisans mülakatında tanıştığım ama daha ziyade eserleriyle kendisini tanıma şansına eriştiğim kadın akademisyen, üretken insan. yakın zamanda okumak durumunda olduğum iki eserinden biri olan ''1982 anayasasının yapım süreci'' adlı yüksek lisans tezinin kitap halini şu an okumaktayım . ve kitabı tanörvari bir haz alarak yarıladım. diğer eseri olan '' başkanlı parlamenter sistem'' ise 2007 sonrası oluşan yarı başkan-parlamenter sistem karşımı melez ucube hükümet sistemizi anlatmak açısından harika bir eser. hocanın uzun yıllar üretmesi dileğiyle entryi sonlandırıyorum efendim
  • an itibariyle tarafsız bölge'de bilgisini konuşturuyor. (yüzü fena halde deniz seki'yi andırıyor yalnız)

edit: ne kadar saygılı bir üslûbu var. bir burhan kuzu'ya bakıyorum bir kendisine. dağlar kadar fark var aralarında.

edit: türkiye'de başkanlık sisteminin neden olmayacağını öyle güzel anlattı ki ama tabi karşısındaki anlamak istedi mi? hayır.

özetle dedi ki "başkanlık sistemi türkiye'de yürümez. bizlerde siyasi partilerin ağırlıkları vardır ve bu ağırlıklar her şeyi belirleyicisi olmaktadır. iktidar partileri ağırlıklarını koyarlar ve yasama-yürütme-yargı organlarını kendilerine göre etkileme eğilimindedirler. mutlak bir güçler ayrılığı bizde olamaz. dünyada bir tek amerika bunu başarmıştır ve bunu başarabilen başka ülke yoktur"

hükümetin doğması imkansız bir çocuğa don biçmesine çok güzel ve hayran olunası bir üslûpta yanıtlar verdi. saygıyla eğiliyorum önünde.

bu arada sanırım evli, programdaki adı soyadı şöyle geçiyordu (bkz: şule özsoy boyunsuz)
  • an itibariyle tarafsız bölgede burhan kuzu ve recep bozlağan ı bilgisiyle dövüyor
    edit: dövüyor dedim ama yok arkadaş bunun tek adı var
    (bkz: itin götüne sokmak)
  • şu anda tarafsız bölgede burhan kuzu ve yanındaki adamı susturmuştur. tek kelimeyle mükemmel bir kadın. sabahtan beri bilimsel verilerle ve gerçeklerle konuşuyor. daha çok ekranlarda görmek isterim.

edit: ayrıca kayıtlara geçsin programda daha önce burhan kuzunun yanındaki kişi kendisini "susun"(evet emir kipiyle) diye susturmaya çalışmıştır. karşısında görgü kurallarından zerre haberi olmayan bir kişi olmasına rağmen oldukça sakindi. an itibariyle salvolarına devam ediyor.
  • iki adet c. sinan sagiroglu'na dunyanin dondugunu, gunesin dunyayi isittigini, suyun iki gazdan meydana geldigini falan anlatmaya calisiyor... (bkz: analitik zeka) hastasiyim:)

not: bize gsu' de gele gele erdogan tezic gelmisti, pfff. simdiki gencler cok sansli mirim.
  • çok tatlı, çok sevdim kendisini. bir buna bir de yıllar önce anayasa hukuku dersime giren hıyara bakıyorum da..

şimdiki gençler pek şanslı.
  • sabahtan akşama kadar konuşsa da dinlesek dedirten, bilgisiyle döven.