şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doğu perinçek'in karısı, aydınlık dergisi yazarı, ayrıca sahipliğini doğu perinçek'in yaptığı işçi partisi'nin de bişeysi. bir nevi küçük rahşan.
 • işçi partisi merkez karar kurulu üyesidir. atatürk ün bütün eserleri’nin genel yayın yönetmeni (atabe), dr.doğu perinçek’in eşidir.
 • cahildir. türban konusunda;
  "bizim medeni kanunumuz, ceza kanunumuz var, üniversitelerimizin yönetmelikleri var, kalkıp var mı yok mu diye oralara, kur'an'a mı bakacağız, bizim kanunumuz var, tabiî ki ona bakacağız." demiş. bundan sonra ise genel ahlak kurallarını düzenleyen dinin toplum yaşamından ayrılması gerektiğini bir yerinden söylemiş. şule, ister inan ister inanma ama kanunlarımızda hırsızlık suçtur yazıyorsa bunun oluşmasında din-sadece islam değil-in de bir etkisi vardır.
  bu kadın gibi totaliter rejim sevdalısı insanlar işçi sınıfı-sizin tabirinizle-nı nasıl temsil edebiliyor anlayabilmiş değilim. kanunlara herkes uymak zorundadır ama kur'an'a inanmakta ya da inanmamakta serbestsin. kur'an-ı kerim' i herhangi bir kanunla karşılaştırmak saçmadır. milletin ne giydiği seni ilgilendirmez.
  başörtüsü özgürlüğünü savunanlar kanunlara karşı çıkmıyor şule.
  yasadışı gösteri yapanlar kimler acaba? arabaları yakan, dükkanların camını kıran, otobüse molotof atan, üniversitelerde hala karşıt görüşteki öğrencileri öldüren, o çok güvendiğin kanunlarına karşı çıkanlar kimler acaba? iyi düşün.
  yeri gelince adliyenin önünde eylem yapmasını biliyorsunuz, madem kanunlarımız bu kadar mükemmel neden zahmet ediyorsunuz?
  kendisinin şu açıklamalarına bakan birisi türkiye'de neden işçi yanlısı partilerin barajı bile geçemediğini çok rahatlıkla anlayabilir.
  sermaye yanlısı partiler bile işçi haklarını bunun gibilerden daha çok korur.- daha az zarar verir-

  son olarak şule hanım'a gelsin:

  "insanın adil yasalara itaat etme gibi bir yasal sorumluluğunun ötesinde ahlaki sorumluluğu bulunmaktadır. aynı şekilde, insanın adil olmayan yasalara da karşı gelme ve itaat etmeme gibi bir sorumluluğu da olmalıdır.

  martin luther king
 • doğu perinçek'in eşidir, annedir, gazetecidir, aydınlık dergisi yazarıdır. ayrıca çok tatlı, eşsiz ve çok süper insandır.
 • çok güzel bir kadındır.hani her anlamda güzel kadınlar vardır ya, onlardan biridir şule perinçek.sadece doğu perinçek'in eşi değildir.gazetecidir, araştırmacıdır,partilidir,devrimcidir..
  yıllardır üzerinde taşıdığı yüklerin ağırlığını belli etmeden, metanetle, güçle ,gülümseyerek, inanarak, umutla yaşar ve çevresini yaşatır..hem doğu perinçek, hem oğlu memo için haftanın 2-3 günü silivri yollarını aşındırır. vardiya çadırının şule ablasıdır, bizim şule ablamızdır. temennim onun kadar güzel olabilmek, güzel kalabilmektir bu hayatta..
 • doğu perinçek'in eşi.
 • (bkz: 7000 kişilik telefon dinleme listesi)'nde yer alan kisilerden birisidir.
 • amerika'ya ödül almaya gidecekmiş.

  amerika gitsin rusya mı gelsin sloganına az kaldı...

  (bkz: http://odatv.com/…n=perincek-abd-yolcusu-0904141200)
 • önce türkiye sonra mülkiye diye bir tribi vardır. pek katılmam.