şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haberturk de suleyman's isimli bir program yapan muzisyendir.
 • 1997 eurovision sarki yarismasinda 3.lük alan sebnem paker'in söyledigi dinle isimli parcaya arkada orgla eslik eden müzisyen ve gurme. ayni zamanda dinle isimli sarkiyi da süleyman alnitemiz'in o dönemlerdeki esi yazmistir.
 • değişik bir yemek programı sunan adam. açıkçası eğlenirken öğreniyoruz*
 • çok yavan, sıkıcı, doğu-batı keşmekeşi içinde fazlasıyla popülist bir "nasreddin hoca süiti" vardır süleyman alnıtemiz'in. hocanın güldürmeyen fıkralarının okunarak seslendirildiği, yaklaşık otuz beş dakika sürmesine karşın bitmek bilmeyecekmiş gibi gelen bir tür kırkyama dizi-filim müziği... çoksesli müzikte ülkemizin beğeni düzeyini, günümüzdeki eğilimleri çok iyi gösteren bir yapıt : besteci de mutlu, dinleyici de. iyi bulmuşlar birbirlerini!

  tek güzel yanı bu süitin, okunan nasrettin hoca fıkralarının bir bölümünün orhan veli yorumlarından seçilmiş olması – işte o.
 • özünde ve dışında hayli pasaklı, paçoz, öznsiz ve dağınık olan ben gibi bir sarsağı bile çileden çıkarabilen biri.. ilginçtir, yemek yapışını izlemek insanı yemekten soğutuyor.. iğrendiriyor..

  tavırlarını açıklayan kelime "rahatlık" değil, "doğallık" değil, "samimiyet" değil..
  başka bir şey var halinde..

  nahoş..
 • müthiş bir abimiz.

  deniz kenarında yaptığı bir "pişir süleyman" bölümünden:

  "siz mesela istanbul'da oturduğunuz yerden beni izliyosunuz, vay be adam nerede neler yapıyor diyorsunuz. hayatını yaşıyor diyorsunuz. bu 15 dakikalık yemek programı için kaç saatlik yoldan geldik biliyor musunuz? taa 4 saatlik yoldan geldik. ne o, sizi mutlu edicez de 15 dakka burda yemek yapıcaz. ben de size gıpta ediyorum keşke istanbul da olsam.

  herneyse, şimdi soğanı doğrayalım. (soğanın kabuklarını etrafa atar) burası organik olduğu için sıkıntı yok bunları doğaya bırakıyorum. martıydı kargaydı, soğan yer mi yemez mi bilmiyorum ama."

  bir bölümde de bir konuğu var, konuktan tencereye yağ koymasını istiyor, konuk da çok koyunca:

  "dur naptın o ne kadar biliyo musun?" (yağ şişesini göstererek) "bunda yapsaydık daha iyiydi amma koydun"

  eğlenmeyi bilen bir adam. eurovision'da da farkını göstermiş. bütün diğer müzisyenler ciddi takılırken süleyman abi arkada kafasına göre zeybek mi desem çiftetelli mi desem bir oyun oynuyor. org morg hak getire.
 • "kanlısırt/anzak senfonik şiiri" adlı eseri 20 mart 2015 cuma akşamı istanbul fulya sanat merkezi'nde istanbul devlet senfoni orkestrası ve istanbul senfoni korosu tarafından ilk kez seslendirilmiştir. şef marek pıjarowskı

  aynı eser 22 mart 2015 pazar akşamı da çanakkale'de yine aynı ekiple, bu sefer ender sakpınaryönetiminde tekrar seslendirilmiştir.