• ortaokul (o zamanlar böyle bir okul vardı) ve liseyi okuduğum okuldur.
    eder 6 yıl.
    ne bi yamuğunu gördüm, ne de serserisini.

başlığı gördüğümde içim ısınmıştı ama yazılanları okuduktan sonra üzüldüm açıkçası.
    kapısında çevik kuvvet de neymiş?
    lise kapısında?
    ayıklarsın çalı çırpıyı, içerideki öğrenci de rahat eder.

ha bu arada kız kardeşim de orada okudu ve yeni mezun,
    ben bir aksilik ya da zorluk göremedim okula dair.

ilave: benim zamanımda kurtlar vadisi yoktu ama artis geçinenler hep vardı.
    hayatım kaymadı, başım belaya girmedi. enteresan.
    bilemiyorum, şu anki ortamı görmediğim için kesin konuşamıyorum ama abartı gibi geldi bana anlatılanlar.
  • ilk gördügümde, kurtlar vadisi dizisi ile ilgili cilginliklara eklenen son bir zincir oldugunu du$undugum, eskisehir'de bir lisenin adı. gazeteye suleyman cakir ki$isi adına verilen olum ilanlarindan sonra, eskisehirli bir zenginin soz konusu liseyi yaptırıp, okula dizinin baskahramaninin adini verdigini sanmi$tim.
  • pek takdir edilesi (bkz: takdir) bir ortaokul ogrencisiyken kayit olmamla birlikte daha ilk gunden ba$imin belaya girdigi hayatimi kaydiran lise.
  • ismine kazandirilan degerle ogrencilerine daha ba$ka misyonlar yuklenmi$ lise
  • 3 yıl okudum güzel günlerim geçti ama lise olayından da tiksindim bu okul yüzünden.bi de okulun tam ismi h.süleyman çakır lisesi idi.( hacı süleyman çakır lisesi oluyor galiba)
  • artık varolmayan okuldur. köprüden sonra yıkımını duyup tuhaf olduğum ikinci hadise. nedenini de ben söylemeyeyim ama siz anlayın.

[http://www.2eylul.com.tr/…ul-tarih-oldu-h27725.html http://www.2eylul.com.tr/…ul-tarih-oldu-h27725.html]
  • hala var olan okuldur. yıkıldı yeniden yapıldı. süleyman çakırın vasiyeti üzerine oraya sadece okul yapılacaktı ve de öyle oldu.
  • 4 yıl okudum o lisede. ortaokul ve lise 1. sınıf. eski mezunlarındanım. bu başlığın altına yazılanları yaşamadım ben. ya o günlerde öğrenciler düzgün öğrenci olduğunun bilincinde gençlerdi ya aileler düzgün eğitiyorlardı çocuklarını ya da öğretmenler disiplinliydi.

eğer hakkında okuduklarım doğruysa ki yanlış olmasını istiyorum. gerçekten üzüldüm.
  • eskilerin kız lisesi yakın tarihte ii mezunlar vermiş okul ama şimdilerde serseri yuvası eskişehirde çıkışında çevik kuvvet bekleyen tek lise
  • 1958 yılında,hasan polatkan tarafından
    eskişehir opera binası olarak tasarlanan ve
    inşaatına başlanmışken,
    opera fikrinden hoşlanmayanlarca başlanan inşaat
    yıkılınca, aynı arsaya inşa edilen eskinin kız lisesi.

(bkz: #39701305)
hesabın var mı? giriş yap