şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sincan fatih'te yer alan, eski adı sincan anadolu lisesi olan okuldur. ilk mezunlarını 1999'da vermiştir. öğrencileri cevredeki diğer okul öğrencileri tarafından zaman zaman tartaklanmıştır

  (bkz: anadolu lisesi öğrencisini zengin cocuğu sanma)
 • dörtyol'da bir anadolu lisesi.
 • eski adı dortyol anadolu lisesi olan,yeni binaya tasındıktan sonra acılısı suleyman demirel in yapması dusunulen ve bu yuzden bu ad verilen,cumhurbaskanının hatay a ziyareti sırasında ugramadıgı anadolu lisesi.(bkz: selamsız bandosu)
 • hayatimin 7 senesini gecirdigim, cok sicak ortami olan ankaranin en basarili anadolu liselerinden biri
 • sincan'ın yanı sıra aydın'da da bulunan, dile kolay 7 yılımı geçirdiğim lise. adının aksine süleyman demirel'in bu okulla uzaktan yakından ilgisi yoktur.
 • 1996-2003 yılları arasında okuduğum, dünyanın en güzel semtinde olmasa da garip bi elektriği olan ve kendini sevdiren okulum. bahsettiğim yıllar içerisinde eğitimi, öss deki başarısı kayda değerdi, eğitimde ankarada anadolu liseleri arasında ilk sıralarda gelirdi. şu an bulunduğum yerde özellikle ingilizce öğretmenlerimin katkısı yadsınamaz. kısaca demem odur ki sincan süleyman demirel anadolu lisesi yarattığı izlenimin aksine başarılı bir okuldur.
 • ankara'daki ve mezunu olduğum, ben mezun olduktan yıllar sonra spor salonunun en azından kaba inşaatını bitirebilmiş okuldur. söz konusu salonun temelinin atılması yaklaşık 10 yıl sürmüş olup, inşaatın bugünkü duruma gelmesi 7 yıl kadar sürmüştür. bu da bizim kuşağın çocuklarının salondan faydanalabilecekleri umudunu doğurmuştur. doğrusu salon okulda toplanan gönüllü-zorunlu bağışların temel bahanesi olmuştur yıllar boyunca.
  okulumuzun mezunlar derneği kurulmuş olup, ilk genel kurulu yakın zaman önce adı geçen spor salonunda yapılmıştır.
 • ilk ismi dörtyol anadolu lisesi iken, "açılışına o dönemde o civarda bulunan süleyman demirel'i de getiririz, hazır getirmişken jest olsun"düşünceleri icerisinde ismi değiştirilip bu hale getirilen; lakin, açılışa beklendiği üzre süleyman demirel'in gitmediği, "beni bir kaşarlı tost yap" diyebilen bir müdür yardımcısı, "albeni getir, dersten cık" diyebilen bir ingilizce ögretmeni oldukça çok yaşayacak olan okul, okulumuz.
 • eğitim hayatı boyunca 3 bina değiştirmiş, sincan anadolu lisesi olarak kurulmuşken daha sonra süleyman demirel anadolu lisesi adını almış okul. süleyman demirel'in okulla ilk irtibatı, okulun halen eğitim verdiği binaya taşınmasından çok kısa bir süre sonra düzenlenen açılışına gelmesi olmuştur. ilk öğrencilerinden ve dolayısıyla ilk mezunlarından biri olduğum, şu andaki binasına taşınma sırasında o dönem orta 2 cüssemle, diğer bütün arkadaşlarım gibi sıralarını taşımaya yarım ettiğim, halen kullanılan kütüphanenin penceresindeki boya izlerini permatik'le kazıdığım, asla unutamadığım okulum...