şükela:  tümü | bugün
 • ismi ilk olarak trabzonspor'dayken duyulan yönetici.
  kendisi "genel menajer" olarak tanınır; ki trabzonspor ve samsunspor'dan sonra kayserispor'da da genel menajer olarak görev yapmaya başlamıştır. tabii bu (farklı takımlarda yöneticilik yapabilmek) güzel bir şey sonuçta; demek ki futbolcularımız pek başaramasa da**** en azından yöneticilerimiz "profesyonelliğe" geçebilmiş. (tabii kendisinden meselâ "kayserispor çocukluk hayalimdi", "sarı kırmızı renklere aşığım", "zaten kayserililerin zekâlarına her zaman hayran olmuşumdur" benzeri sözler duyarsak sözlerimi geri alabilirim!)
 • bir ara türkiye gazetesinde spor yazarlığı da yapmıştır. trabzonsporla ilgili yazıları kadar fırsat buldukça fenerbahçe aleyhinde de bol bol yazmıştır.
 • kayserispor'un futbolcudan anlamayan genel menejeridir.örnek:avendano...
 • ömrü ''satmıyoruz'' açıklamasıyla geçen idareci. öyle bir otomatiğe bağladı ki, hatrı sorulduğunda dahi ''yok kardeşim sat-mı-yo-ruz'' cevabı vermesinden korkulur. satma kardeşim tamam ama biz senin iyiliğini istiyoruz, gökhan ve mehmet o kulüpten ayrılsın ki sen de her gün satmıyoruz açıklaması yapmaktan ziyade görevini ihmal etmeden doğru dürüst yap. herhalde sırf bu yüzden para vermiyorlar sana.
 • bayildigim bir insan.. futbol dünyasinda kiminle yakinlasmak istersin deseler, hic düsünmeden "süleyman hurma ile, hurmam ile" diye aciklama yaparim..

  cünkü kendisi tahmini olarak 3 haftada bir aciklama yapiyor.. aciklama ayni aciklama. bozmuyor hic..

  "gökhan ünal'ı galatasaray alamaz
  a.a. 12 mayıs 2008
  gökhan ünal'ı galatasaray alamaz
  kayserispor genel menajeri süleyman hurma, mehmet topuz'un gösterdiği performans ile a milli takım aday kadrosuna alınması gerektiğini söyledi.

  hurma, yaptığı açıklamada, aday kadroyu hazırlamakta tek yetkilinin fatih terim olduğunu ve terim'in kararına saygı duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

  “mehmet topuz, gösterdiği performansla, türkiye'nin sayılı futbolcularından biri. mehmet topuz milli takıma alınmalıydı. topuz, daha önce milli takımda oynamış ve başarılarıyla göz doldurmuş bir futbolcumuz. topuz'un kadroya alınmamasından üzüntü duyduk.”
  hurma, gökhan ünal ile yaptıkları görüşmelerin sürdüğünü de belirterek “gökhan ünal, takımda kalıp kalmayacağına henüz net olarak karar vermedi. kendisi isterse kalır, başımızın tacıdır. galatasaray, sezon başında gökhan ünal ve mehmet topuz'u almak için sayısız girişimlerde bulundu. biz satmayacağımızı söyledik. buna rağmen galatasaray ısrarcı oldu, gerçek olmayan haberler basında yer aldı. bu girişimler sonucu futbolcumuzun motivasyonu bozuldu. ligin ikinci yarısında gökhan beklenen performansı gösteremedi. bunun tek sorumlusu galatasaraydır. gökhan ünal'ı satmayacağımız tek kulüp galatasaraydır. gökhan ünal'ı herkes alabilir ama galatasaray alamaz.”

  hurma, mehmet topuz'un satılmasının söz konusu olmadığını da kaydederek “mehmet topuz, kulübünden, biz de kendisinden memnunuz. mehmet topuz'u satmıyoruz” diye konuştu."

  yok alacak olsa galatasaray, teklif falan goturmus olsa, gaztelere boy boy "gokhani istiyoruz" diye ilan verse anlayacagim.. ama yok lan.. kendi kendine gelin güvey arkadas..
 • mehmet topuz'un fenerbahçe'ye transferi'nin baş mimarı. yönetici kanarya.
 • menejerliği de yazarlığı gibi yavan kişi..
 • sadece mehmet topuz olayına bakan insanlar bu adamın geçmişini birazcık incelerlerse ne kadar derin bir fenerbahçe nefreti olduğunu anlamakta pek zorlanmazlar.
 • (bkz: el)
  (bkz: talkım)
  (bkz: yutmak)
  (bkz: salkım)

  (bkz: james troisi)
 • bir ayar da feridun düzağaç vermiştir kendisine:
  "içişlerine karışmak tehlikelidir, bilirim. haddimi aştıysam acıma, ‘ben 28 hafta boyunca ne yazacam şimdi’ çaresizliğime veriniz. çok bilen süleyman hurma bey içişlerine karıştığını bildiği için inönü’de yediği fırçaya ses edemedi. ‘beşiktaş fenerbahçe’den transfer ve yönetim dersi almıştır’ derseniz mehmet topuz olayını ima ile, kaçırırsanız kantarın topuzunu, alırsınız boyunuzun ölçüsünü. reva mıdır, revadır."

  (bkz: http://www.radikal.com.tr/…4.09.2009&categoryid=103)