şükela:  tümü | bugün
  • seri kitap yazabilme ve kolundan tutup çevirdiği kişiye kitabını satana kadar psikolojik baskı yapabilme gibi sıradışı özelliklere sahip islamcı emekli tarih öğretmeni, yazar. zaman zaman kitap fuarlarında kendisine rastlanabilir.

http://kitap.antoloji.com/kisi.asp?cas=134688
  • kendisi ara ara üniversitelerde kurduğu bir standda kitaplarını satarken görülebilir. yanılmıyorsam 5-6 düzine kitabı var kendisinin. ermeni meselesinden, ii.abdülhamit'e, kıbrıs'tan osmanlı'nın yükseliş devrine geniş bir konu yelpazesi var.
  • son yüz yıllık dönemi çok iyi bilen, elinde ciddi bir arşiv tuttuğunu düşündüğüm yazar.
  • 6. ankara kitap fuarı'nda kitabını satın alınması yönünde ısrarlı teklifleriyle gözlemlenen yazar.
  • bu yazarla geçen sene tanıştım. aynen beni de kolumdan tutup çevirmişti ve bir kitabını satmıştı. daha sonra yazarın gerçekten çok iyi bir tarih arşivi oldugunu hatta kayseri'de dairelerinden birini kütüphane haline dönüştürüp insanların hizmetine sunduğunu öğrendim. bu adamın ticari kaygısı olmayıp sadece insanlara tarihi sevdirmeye çalışmasını takdir ediyorum. benim sevdiğim şey kitaplarında en ufak şeyin bile akademik referansını göstermesidir. bence kitapları okunmaya değer!
  • anladım ki kitap fuarlarının daimi memuru. 2 yıl geçti aradan, yine ısrarla yolundan çevirip kitap satmalar...
  • kitap fuarlarında işportacı gibi kitaplarını satmaya çalışan yazar.

beyazıt meydanında kurulan 33. kitap fuarına gittiğimde yazarı görme fırsatım oldu. köşebaşında tuttuğu kitap standında elinde üç tane kitabı üst üste koymuş göz göze geldiği insanlara satmaya çalışıyordu.ben ısrarla baktığım ve önünden 3 defa geçtiğim halde beni çağırmadı :(neyimizi beğenmedin be hocam:( kitaplarını ucuza satıyordu sanırım. kitapları ucuza satması ve ısrar etmesi münasebetiyle müşterisi de az oluyordu haliyle.kitaplarını araştırmakta fayda var.belki bir sırrı vardır, ölmeden önce onu insanlara aktarmak istiyordur kim bilir:)
  • kapalı çarşı esnafına satış dersi verebilecek kabiliyettedir. 7-8 yaşındaki çocuğa tarih kitabı sattığı görülmüştür. kendisi kayserilidir ve kayserili birinin ticaret yeteneğine örnek gösterilecek biridir.
  • yazariyiz efenim repligi ile satislarin efendisidir.