*

1. hamile kadına mobbing yapıldığı iddiasında vahim konuşmalar yaptığı söylenen, istanbul üniversitesi, çocuk ve ergen psikiyatrisi alanında profesor doktor olan şahıs...

tayyip erdoğan'dan özel istekte bulunup da torpil kadrosu açtırabilen bir kişiymiş.

eğer iddiada yazanlar doğruysa "kadroların kendisinin ricası üzerine recep tayyip erdoğan ile görüşülüp özel açıldığını, öyle herkes girsin diye açılmadığını, eğer olurda tercih yapıp gelirse işlerin hiç de düşündüğü gibi olmayacağını, istanbul’a geliyorum diye sevinmemesi gerektiğini" söyleyen kişi...

daha da eklemiş;
    "bak kızım sen çocuklu kadın olacaksın süt izni istersin haftasonu izin istersin vermem verdirtmem.
    haftasonuda psikopat çocukları için gözlem evine gitme zorunluluğu koyarım, haftasonu eşimin yanına gıdeceğim diye düşünme,
    zorunlu hizmete geliyorum istanbul’a gelıp istanbul da tamamlarım diye düşünme, erzurum’a gönderirim seni,
    sen benim ne yapabileceğimin farkında değil gibi konuşuyorsun,
    buraya gelme çok üzülürsün pişman olursun" demiş...

iddia: https://www.facebook.com/…r/posts/10151476554568869 (edit: linkin içeriği uçmuş, alttaki edit içerisinde ekran görüntüsü var, okumaya devam)

bu şahsın sayfası: http://www.istanbul.edu.tr/…le&user=3194&itemid=103

---------------------------------------------------

edit: "iddia" belirteciyle verdiğim linkin içeriği kaldırılmış... bu sebeple sosyal medya takipçilerinin kaydettiği yazıyı paylaşacağım... bu ekran görüntüsünde yazılanlar süleyman salih zoroğlu hakkındaki iddialardır... yukarıda "iddia:" alt başlığıyla verdiğim linkte yazılmış olup, şu anda silinmiş olan metnin bir kopyasıdır...

""" ilgili iddianın sözlük ortamına taşınmış halinin ekran görüntüsü (iddia): http://imgur.com/rkong1v"""

bu da olayla ilgili bir haber: http://haber.sol.org.tr/…rdik-basvurmayacaksin-habe

son olarak sözüm "süleyman salih zoroğlu"na...
    artık google'da ismini aratan birisi ilk olarak bunu görecek... çünkü artık ekşi sözlük'tesin...

ama eğer bu iddia yalan ve bir komplo ise, senden burada özür dileyeceğim ve bütün sözlerimi geri alıp, dürüstlüğünü belirteceğim....

ama eğer bu iddialar doğru ise, artık google'daki ismin hayırlı olsun...
  2. tipik hoca olunca istediğini yaptırma, altındakilere köpek muamelesi yapma hakkını kendinde bulan şahıstır. aslında sadece bu değil neredeyse tüm hocalar bu hakkı kendilerinde görmektedir. ama bu dünyanın üstü varsa altı da var elbet bir gün hesap sorulur.
  3. profesörmüş, hem de çocuk ve ergen psikiyatrisi dalında.
    bence hakkındaki iddialar yalandır, uydurmadır, iftiradır. ben hocamızın böyle aşağılık bir iş yapacağına ihtimal vermiyorum. yok, tanıdığımdan değil. bir kere koskoca profesör böyle bir şey yapmaz. ikincisi yapmaya kalksa da buranın bir hukuk devleti olduğun bildiğinden cesaret edemez.

(bkz: hamile kadına mobbing yapıldığı iddiası)
  4. şayet iddalar bahsedildiği gibiyse başbakanın konu hakkında inceleme yapması gerekmektedir.
    ziyadesiyle burada ismi belirtilerek, nüfusu kullanılarak telefon görüşmesinde vatandaşa tehdit yolu ile zikredilen isim bu ülkenin başbakanı.

hamile kadıncağıza söylediği şeyler doğruysa daha vahim hale gelen olay.
  5. cevaplandırması gereken çok soru olan profesördür.
  6. bu olay rutin olarak her üç ayda bir, yani her mecburi hizmet kurasında yaşanır. birileri o kuraya katılan hekimleri arayıp " o kadro benim için açıldı, sakın yazayım deme!" diyerek tehdit eder. tehditler rutine bindi ancak kadronun gerçekten torpille o kişi için açılıp açılmadığını bilmiyoruz. yalan söyleyip diğerlerini korkutarak kadroya yerleşmeye çalışan uyanık adam işi de olabilir.

edit; bu şahıs kuraya giren biri değil, hocaymış.
  7. hakkında ortaya atılan iddialar gözönüne alındığında kamuoyuna bir açıklama borçludur.
  8. kişi adına açtığı ve uğruna muhtemel rakipleri telefonla arayıp mobbing tehditleri savurduğu ileri sürülen kadrolara yine iddialarda adı geçen ilyas kaya ve hasan bozkurt'un yerleşitiği i.ü. çocuk psikiyatrisinin "akademik personel" listrsinden görülmektedir. savunmasını merakla bekliyoruz.
    edit: sokgeridenyus uyardı adı geçen kişiler o hastanede asistanlık yaptıklarından akademik kadroda adları varmış. düz mantığım için özür dilerim.

süleyman salih zoroğlu hakkında bilgi verin