şükela:  tümü | bugün
  • bugün 83 yaşına basmıştır.
  • 11 haziran 2009 anadolu beşiktaşlılar derneği şampiyonluk gecesi'nde bir süre yanında oturduğum, üç beş kelam muhabbet etsekde bana yetmeyen.. rakı kadehimi tokuşdurduğum, bolca fotoğraf çektirdiğim, giderken elini öpmek istediğimde kesinlikle kabul etmeyen inanılmaz mütevazi, saygıların en büyüğünü hak eden başkanımız. *
  • pek çok taraftarın değerini yeni yeni anladığı, yeri doldurulamayacak olan gönüllerimizin başkanı.
  • " beşiktaş için bir şey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın " sözünün yegane sahibi; yıllar, aylar, günler hatta saliseler geçtikçe değeri eskisinden çok daha iyi anlaşılan, günümüzde beşiktaşlı duruşunun son baba temsilcilerinden; büyük başkan sıfatının en yakışıtığı isimdir. adı anıldıkça tüylerim diken diken eden, istifa ettiği dönem her aklıma geldiğimide yüreğimi burkan başkandır, babadır, candır, özlenendir.
  • 'iki tür beşiktaş'ın (siyah ve beyaz) tek kişide birleşmesi, karşıtların birliği ve çatışması... süleyman seba'nın mit eski istanbul bölge sorumlusu olduğunu ve alaattin çakıcı'nın 1984'te seba'nın başkan seçilmesine birçok açıdan yardım ettiğini öğrendiğimde çok şaşırmıştım . yargılamamı masumiyet/kanun dışılık ekseninde sürdürmedim ancak seba'yı bir 'ters köşeye yatırma' anısı olarak yanımda taşırım. beşiktaş'ın renkleri burada daha 'edebileşiyor' ; metin-ali-feyyaz 'teslis'i, çarşı grubu asiliği ve yanına alaattin çakıcı'nın portresi. istanbul beyefendisi nezaketinin yanına mit istanbul bölge sorumlusunun erki...
  • yaşı tutmayanlar hiç rastlamamıştır; en son bjk tv'de yayınlanan eski bir maçta tesadüfen gördüm, şeref tribününde falan değil, taraftarın arasında maç izlerken eğilmiş, yanındakinin sigara ikramını kabul ediyordu. dönemin beşiktaşını çocukluğundan hayal meyal hatırlayanlar için o maçta televizyonda birkaç saniye görünen kır saçlı adam beşiktaşın ta kendisidir. hafızaya o resmiyle kazınmıştır.
  • koyu bir beşiktaşlıya imzalı fotoğrafını hediye ettiğim gerçek beşiktaşlı.
  • efsane başkan.belki de göremeyeceğiz onun gibi birini.kendisi için yapılan ahmet dursun seba gitsin tezahüratından sonra beşiktaş kötü yönetiliyor.keşke bırakmasaydı.keşke yapılmasaydı o tezahürat.

geçtiğimiz günlerde ntv'de çıkan röportajında "yıldırım demirören'i seçmeyin" demesini bekledim dakikalarca.demedi öyle bir şey.keşke deseydin başkan, deseydin de iki gün sonraki seçimde umudumuz olsaydı beşiktaş'ın kurtulacağına dair.
  • sanırım bu rasim kara'dan çok süleyman seba yazısı oldu.
    işin doğrusu rasim kara başlığı altından da silmeye kıyamadım..
    (bkz: #18029365)
  • beşiktaş camiasını da bırakın, şu gün dünya üzerinde saygı duyulabilecek az sayıda kimseden. zamanında uygun sıfat bulamadığım sefiller tarafından yollanması istenirken gitmesin isterdim, isterdik. ayrılmayı seçti, ortalığı gençlere ! bıraktı. umarım ömrü uzun olur, umarım o uzun ömrü güzel olur.