• kendisiyle tanışıp iki belin lafını kırma onuruna ulaştığım efsanemiz onursal başkanımızdır,öğrendim ki el öptürmekten hazzetmiyormuş,konuşmasıyla duruşuyla futbol alemindeki herkesten farklı,samimiyetiyle de içimizden biri,allah ona uzun ömür versin ki beşiktaşlılık nedir-ne değildir unutulmasın....
  • başkan olduğu dönem tadelle reklamında da oynamışlığı vardır:

http://www.webolay.com/…ebali-tadelle-reklami-1995/
  • bugün yıldırım demirören'in yaptığı konuşmadan sonra değeri bir kere daha anlaşılmış efsane başkan.
    https://p.twimg.com/akf4nyncqaebxle.jpg
  • "1984 yılında, ilk defa huzurlarınıza çıktığımda, kongre konuşmamın başında söylemiş olduğum sözleri hatırlatmak istiyorum: 'herkesi bir zaman için aldatabilirsiniz, bazı kişileri her zaman aldatabilirsiniz, ama herkesi her zaman aldatamazsınız!' ben kimseyi hayatım boyunca aldatmadım...! 1984 yılında huzurlarınıza hangi heyecan ve duygularla gelmişsem bu gün de huzurlarınızda aynı heyecan ve duygularla başım dik, gönlüm rahat ve huzur içerisinde sizlere veda ediyorum...!"

özlenen, beşiktaş'ı yücelten, onun kaybetmenin ne demek olduğunun sonradan daha da anlaşıldığı başkan.
  • beşiktaş jimnastik kulübü'nün atatürk'ü. sevgili babam hep anlatır; kulüpten içeri girdiğinde yerlere koyulmuş tozlu kupalar, gıcırdayan tahta kapılar, köhnemiş mobilyalar ve tarihin tozlu sayfalarına karışmak üzere olan bir spor kulübü. işte bu adam böylesine bitik bir haldeyken geçmiş beşiktaş'ın başkanlık koltuğuna.

sonuç olarak; akaretler'de iki tane yan yana olmak üzere gökdelenler bulunmakta. ismini söyleyeyim hemen; bjk plaza.

teşekkürler seba.
  • ismi duyulduğunda hala düğmeler ilikleniyorsa saygıdandır, vefadandır. beşiktaş için yaptığı onca şeyin hakkı hiç bir zaman ödenmeyecek, yaşayan en büyük beşiktaşlıdır.

--- alıntı ---

beşiktaş için bir şeyler yapmak istiyorsanız, kimsenin adamı olmayın.

--- alıntı ---
  • burada 10 dakikada onun döneminden bazı anlara ve onun görüşlerine değinilmiş.

bu camia hala seba'ya yaptıklarını çekiyor. ömrünü beşiktaş'a adamış birini 'vizyon' diyerek gönderdiler.
    videoda o konuşurken ağlıyor, biz izlerken. onun gibisi bir daha türk futboluna gelmez.
  • bazı insanlarla tek ortak yanı sadece kulüp başkanlığı yapmış olmak olan büyük insan.
  • (bkz: #27178049) konuşmasının sonunda tüm salon ayakta alkışlarken kendini ön sırada yerinden kalkmayanlar var ya gelinen durumun habercisi gibiler o günlerde
  • sene 2004. aileden ayrı eve çıkılacak. maçka oteli'nin karşısındaki sokakta bir ev bulundu, kiralandı. taşınıyorum. tüm o koşuşturmaca içinde bir anda yan bloktan çıktığını gördüm. üzerinde eşofmanı. ulan? süleyman seba'yla komşu oluyorum! hemen gittim yanına, uzattım elimi, "başkanım, ben yan bloğa taşınıyorum, yeni komşunuzum. fenerbahçeli'yim ama sizi çok seviyoruz." dedim. mahçup bir ifadeyle gülümsedi, sıktı elimi, tüm asilliğiyle "çok teşekkür ederim." dedi. sonra taşınmama devam etmek üzere yanından ayrıldım.

apartmanın yanında, sokağın köşesinde, artık yerinde yeller esen derme çatma bir manav dükkanı vardı. arada sırada orada görürdüm. ufacık bir tabureye oturmuş, manavla sohbet eder, mahalleliyle sohbet eder... sanırsın beşiktaş'ın efsane başkanı değil, esnaf emeklisi. öyle bizden.

"tanım eksik" dediğini duyar gibiyim sözlükçü. buyur o halde.

evine iki adım mesafedeki maçka oteli'nin önünden geçen eski adıyla spor caddesi'ne hayattayken adı verilen*, aynı cadde üzerindeki parka hayattayken heykeli dikilen beşiktaş'ın unutulmaz başkanı.
hesabın var mı? giriş yap