• erdoğan akp'sinde bir bakan istifa ediyorum dedikten sonra akp tabanı 250.000 twit atıp, reisleri kararını açıklamadığı halde "gitmesin" baskısı oluşturmuşsa, erdoğan o siyasetçiyi önce tabanı önünde unutturur daha sonra değersizleştirir ve en son "pelerinsiz" haliyle gönderir. kimse erdoğan'dan rol çalamaz. ayrıca kendinden sonraki akp için damadını uygun görüyor belli ki.

edit : terörle mücadele eden en başarılı kişi yazmışlar gelen mesajlarda. bunu söyleyenler osman pamukoğlu ve emrindeki timlerin en zor şartlarda, gece görüşsüz helikopterlerle kandile, cudiye, gabara, avaşine türk bayrağı diktiğini neden görmezden geliyor ? bayılıyorum bu akp'lilerin kahraman yaratma çabasına. sanarsın akp yokken bizim askerimiz pkk'lılar ile göbek atıyordu sınırda. göbeği habur'da akp attırdı bizim çocuklara.
  • aziz nesin'in bir hatırası;

1934 yılında soyadı kanunu çıktı. herkes kendisine soyadını kendisi seçtiği için, insanların bütün gizli aşağılık duyguları ortaya çıktı. dünyanın en cimrileri ‘eli açık’, dünyanın en korkakları ‘yürekli’, dünyanın en tembelleri ‘çalışkan’ gibi soyadları aldılar. her türlü yağmada hep sona kaldığım için, güzel soyadı yağmasında da sona kaldım. bana, ortada böbürlenebileceğim bir soyadı kalmadığından, kendime ‘nesin’ soyadını aldım. herkes ‘nesin’ diye çağırdıkça ne olduğumu düşünüp kendime geleyim istedim.

tanım: "soylu" soyadına sahip sırma saçlı bir bakan
  • yürekli falan denilmiş alakası yok. arkasındaki dikta gücüne sırtını dayayarak kabadayılık yapan bir adam bu. ve bu adamın derdi pkk, terör falan değil bu adamın derdi chp. chp seçmeninin bir kısmı hdpyi destekledi diye chpyi cezalandırmayı kendisinde hak gören biri. yaptığı şeyden gocunmuyor da. istiyor ki sokakta, yolda bunların kitleleri chplilere saldırsın, öldürsün. tıpkı 25 haziran sabahı bana saldıran primat gibi. adam ülkeyi içsavaşa sürüklemek için elinden geleni yapıyor, ana muhalefeti ve seçmenini hedef gösteriyor, ne kadar embesil varsa da bunu alkışlıyor. rezalet.
  • (bkz: lese-majeste)

antik roma'dan günümüze kadar bütün diktatörlerin can simididir bu tanım. ve bu diktatörler, tahtlarını korumak ve iktidarlarını devam ettirmek adına sıkça demagojiye başvururlar ve her biri mükemmel demagoglardır. frank herbert dune'da şöyle der;

''demokrasi demagojiye açıktır. seçimle yürüyen sistemleri kolaylıkla etkileyebilen bir hastalıktır demagoji. ama demagogları tanımak kolaydır: konuşurken bir sürü abartılı el kol hareketi yapıp, vaaz verir gibi konuşurlar, dinsel çoşku çağrışımları yapan kelimeler kullanır, tanrı korkularını samimiyetlerinin garantisi olarak gösterirler.''
  • ic isleri bakanligi doneminde sirf secim kazanabilmek teroristbasinin mesaji devlet ajansinda yayinlanan, yakin zamanda hakkinda kirmizi bulten talebi olan bir teroristin devlet televizyonunda aciklama yapmasina izin verilen, bunlara ragmen hala “teroristlerin anasini ..... devam edecek” seklinde savunulabilen utanc abidesidir.
  • "ne zaman terör örgütünü dağdaki inlerinde gebertse ekşisözlükte hemen saldırıya geçerler."

bunu diyerek savunduğu adam pkk mektubunu trt de okutan, cumhuriyet bayramını, atatürk'ü anmayı yasaklayan adam.
    bugün hdp denen parti iktidar olsa tepki alırız çekincesi ile yapmayacağı işleri yapan partinin bakanı.

dağda terörist gebertiyormuş.. yersen.. sen general misin ne işin var tsk operasyonunda.. ordu içişlerine bağlı değil ki?
    poz kes dur anca. cübbe giymemiş diyanet işleri başkanı.
  • mübariz mansimov, rte'nin 2007 yılında tc vatandaşlığını verdiği azeri asıllı iş adamı.

forbes dergisine göre dünyanın en zengin ilk 500 kişisi arasında yer alıyor. rus petrol şirketi lukoil ve azerbaycan cumhuriyeti devlet petrol şirketi socar ile antlaşma yapıyor. yıllarca karadeniz ve egede bu şirketlerin petrol taşımacılığını yapıyor.

petrol fiyatları ile birlikte kârlılık zaman içerisinde düşünce bu şirketler antlaşmayı iptal ediyorlar, mübariz mansimov bu antlaşmalara güvenerek aldığı gemileri gerekçe göstererek londra'daki uluslararası mahkemede 2'şer milyar dolarlık tazminat davası açıyor.
    reuters

bu sürece kadar mübariz mansimov'un mehmet ağar ve siyasilerle arası çok iyi. ama bu davadan sonra herşey değişiyor. iddiaya göre siyasiler bu davayı geri çekmesini istiyorlar. fakat kendisi geri adım atmıyor.

önce fetö davasından tutuklanıyor.
    hurriyet

tutuklandıktan sonra bir rant ortaya çıkıyor, mansimov'un türkiye'deki mal varlığı (sedat peker'in videoda bahsettiği milyar dolarlık bodrum yalıkavakdaki marina vb) ve yapmış olduğu taşımacılık faaliyetleri.

peki mansimov buna müsaade edecek mi? bir süre hapis yattıktan sonra tahliye oluyor. bu esnada konuşturulmaması ve etkisiz hale getirilmesi gerekiyor. iddiaya göre bu noktada devreye mehmet ağar giriyor, karşılığında kendisine yalıkavak'daki marinadan hisse taahhüt ediliyor.

mübariz mansimov bunun farkında, korumaya ihtiyacı var. bunun için kime gidiyor? sedat peker.
    sedat peker bunu sıradan bir olay sanıp koruma taahhüt ediyor fakat neye bulaştığının farkında değil.

bir süre sedat peker mübariz mansimov'u koruması altına alıyor. mehmet ağar, sedat peker olduğu sürece masimov'a dokunamayacağını farkediyor ve istanbul emniyetindeki adamları aracılığıyla yıllardır zaten yer altı dünyasında olduğu bilinen kişi hakkında soruşturma dosyası açılıyor.

bu haberi duyan sedat peker, süleyman soylu'ya ulaşıyor ve böyle bir şeyin neden ve nasıl olduğunu soruyor. sedat peker'in iddiasına göre süleyman soylu "istanbul'a kendisinin bakmadığını, berat bey'in ilgilendiğini" söylüyor.

soruşturmanın ilerlemesi üzerine sedat peker tutuklanacağını anlıyor ve yurt dışına kaçıyor.

bu iddiaların sorulması üzerine mehmet ağar'ın verdiği cevap "biz olmasaydık oraya mafya çökecekti."
    mehmet ağar açıklaması

önceleri kızıl orduda yüzbaşılık yapan mansimov ve sahibi olduğu palmali holding, bilal erdoğan’ın sahip olduğu bmz denizcilik’ten 3 tanker kiralamış. erdoğan’ın kardeşi, mustafa erdoğan ve kayınbiraderinin sahip olduğu tuzla tankercilik şirketin’den de tanker kiralamış.

mehmet ağar ve oğlu yalıkavak marinaya 2018 de yönetim kurulu üyesi seçiliyor. mansimov, işleri bozulmadan önce mehmet ağarla da gayet yakın.
    cumhuriyet
    kaynak

ek olarak istanbul valiliği tarafından sedat peker'e 2015 yılında koruma polisi gerçekten de verilmiş.
    kaynak

debe editi: sonuna kadar okuyan ve bu yazının dünün en beğenilen entry'lerinden biri olmasında katkı sağlayan tüm yazarlara teşekkür ediyor ve sedat peker'in 13 mayıs 2021 tarihinde yayınlanan videosunda yaptığı açıklamalarda süleyman soylu’ya sorduğu soruları da sıralı tam liste olarak buraya bırakıyorum.

1- demokrat parti’ye genel başkan adayı olduğunda kongrelere giremiyorum bana sıkıntı çıkarıyorlar dediğinde yanında akrabalarım var mıydı yok muydu?

2- istanbul'a karışamam orayı berat albayrak yönetiyor dedin mi demedin mi?

3- yurtdışına kaçmadan önce bir cenazede benim akrabama sedat peker için dosya hazırlıyorlar, tehlikeli bir durum olunca haber vereceğim dedin mi demedin mi?

4- ilk iki videoyu yayınladığımda berat'la ilgili kısımları çıkar ve bana yayını durdur diye haber gönderdin mi göndermedin mi?

5- sen bana koruma polisi tahsis etmedin mi?

6- istifa ettiğin gün 1 milyon 300 bin robot hesaptan tweet attırdın mı attırmadın mı?

7- eşkıya mısın lan sen?

8- silivri emniyet müdürü hakan çalışkan neden intihar etti?
    ( iddiaya göre emniyet müdür,gaziosmanpaşa'da önemli birini gözaltına alıyor, süleyman soylu arayıp adamı bırak diyor)

9- zengin fetöcülerden mallarının yarısını verenleri serbest bırakıyorlar mı bırakmıyorlar mı?

10- haydar baş'a kininden cenazesine covid sebebiyle kimseyi sokmadın mı?

11- allah mısın?

12- ablanın kocasını benim yanıma, oğlu şarkıcı olacak, destek ver diye yollamadın mı?

13- berat albayrak'la beni sen düşman etmedin mi?

vay anam vay neler dönmüş serhat ya?

(bkz: 13 mayıs 2021 sedat peker açıklamaları)
    (bkz: silivri emniyet müdürü'nün ölü bulunması)
    (bkz: 13 mayıs 2021 süleyman soylu açıklamaları)
    (bkz: temiz süleyman) (bkz: süslü süleyman)
    (bkz:14 mayıs 2021 alaattin çakıcı açıklamaları)
    (bkz:16 mayıs 2021 sedat peker açıklamaları)

kronolojik sıralama ile kaynakça;

1.
    (bkz: 2 mayıs 2021 sedat peker açıklaması)
    (bkz: 6 mayıs 2021 sedat peker açıklamaları)
    (bkz: 9 mayıs 2021 sedat peker açıklamaları)
    (bkz: 13 mayıs 2021 sedat peker açıklamaları)
    (bkz: 16 mayıs 2021 sedat peker açıklamaları)

2.
    (bkz: 17 kasım 2020 alaattin çakıcı tweet'i)
    (bkz: 18 kasım 2020 alaattin çakıcı açıklaması)
    (bkz: 8 şubat 2021 alaattin çakıcı mektubu)
    (bkz: 16 nisan 2020 alaattin çakıcı'nın basın açıklaması)
    (bkz: 14 mayıs 2021 alaattin çakıcı açıklamaları)
  • üst edit:

birden fazla yazar arkadaşım #sueleymansoyluyalnızdeğildir etiketi ile alakalı görüşlerini dile getirdi.
    hemfikir olunan şey şu;
    twitter'ın uzun zamandır türkçe karakter kabul ettiğini biliyoruz.
    fakat almanya gibi bazı ülkelerde alfabede ü harfi olmasına rağmen dijital ortamda bu harfler
    "ü" -> "ue" "ö" -> "oe" olarak değiştiriliyor.
    bot hesaplar için kullandıkları uygulama "süleyman"ı "sueleyman" olarak değiştirmiş.

bu sonuçtan bu uygulamaların yurt dışından kontrol edildiği sonucu çıkar mı emin değilim.
    ancak ortada bir "uygulama" olduğu bana göre kesinleşmiştir.

yazar arkadaşlara teşekkürler;
    kukurt hekza florur yetis ya ucan spagetti canavari kurteinstein i dont know i dont care cag

trollerle ilgili son gelişmeleri takip etmek isteyen arkadaşlar;
    eski şoför yeni milletvekili,
    yeliz lakaplı ahmet hamdi çamlı'nın,
    erdoğan'ın da alter ego olarak yer aldığı açıklamalarını izlemelerini tavsiye ederim.
    maaşlı troller açıklamaları

-
    -
    -
    -

içinde yaşadığım toplumdan midesi bulanmaya başlayan birisi oldum artık.

sanırım bu tipler haklı;

(bkz: mehmet barlas)'ın da dediği gibi bu halk zeka özürlü.
    (bkz: engin ardıç)'ın dediği gibi bu halk alt tabaka, lümpen ve ayı.

birincisi bu ülkede süleyman soylu kadar istifa edip yine istifası kabul edilmeyen,
    sürekli olarak istifası konuşulan başka bir adam yoktur.

süreci özetleyelim;
    cuma akşamı hiçbir devlet yetkilisi herhangi bir demeç bile sunmadan,
    48 saat sokağa çıkma yasağı ilan etti.
    dünya'da hiçbir ülke yoktur ki vatandaşına sokağa çıkma yasağını haber programında kj ile bildiren..

bunu gören halk panik halinde sokağa akın etti.
    kendi deyimiyle 250 bin insan dolaylarında hareketlilik yaşandı 30 büyükşehir ve zonguldak'ta.
    250 bin kişi demek 250 bin hane demektir.
    çünkü çoğu haneden 1 kişi dışarıya çıkmıştır.

marketlere sosyal mesafe gerekçesiyle şeritlerin bile çekildiği dönemde
    insanlar bu basiretsizlik yüzünden dip dibe kuyruk oluşturmuş hatta birçok yerde tartışmalar ve kavgalar yaşanmıştır.
    2 günlük insan hareketini engellemeye çalışanlar 45 dakika içinde 2 günde oluşmayacak bir hareketliliğe sebep oldular.

o akşam canlı yayına bağlanan süleyman soylu bunun cumhurbaşkanı talimatı olduğunu tam
    5 kere tekrar etti.

ne bilim kurulu üyelerine,
    ne sağlık bakanına,
    ne valilerine,
    ne de belediye başkanlarına haber verildi.

haklı olarak pek çok eleştiri gelince içişleri bakanı öncelikle bunun çok problem oluşturmayacağı yönünde açıklamalar yaptı.
    fakat tepkiler dinmeyince sosyal medyadan yayınladığı bir yazıyla cumhurbaşkanına da danışmadan bütün sorumluluğu ve hatayı üzerine alarak istifasını sundu.
    cumhurbaşkanı da bu istifayı kabul etmedi.

bunu nasıl başarıyorlar?
    içine düştükleri veya bu milleti içine düşürdükleri her çukurdan aklanarak ve daha güçlü nasıl çıkıyorlar?

zeka özürlü milletimiz ve sosyal medya trolleri.
    dün akşam saatlerinde süleyman soylu pek çok insan tarafından twitter'da istifaya çağırıldı. gündemde ilk sırada yerini alan #soyluistifa etiketi uzun bir süre de orada kaldı.
    ancak sonra takip ettiğim kadarıyla gecenin saat 3'üne kadar o etiketi oradan indirmek için troll hesaplar harıl harıl çalıştı.
    hatta o gariban çocuklar soylu'yu istifaya çağıran kişilere cevap verirken #soyluistifa etiketini kendileri de yazdığı için epey fırça yedi.

şimdi süleyman soylu'nun istifasını beklermiş gibi hazır olan troll ekibi algı çalışmalarına hız kesmeden başladı.
    soylu istifayı sosyal medyadan verdi.
    hemen ardından istifanı kabul etmiyoruz minvalinde etiketler ardı ardına bot hesaplar tarafından dizilmeye başlandı.
    örneğin;
    #sueleymansoyluyalnızdeğildir
    etiketi tam 50 bin tweet aldı.
    50 bin kişi süleyman'ı mı doğru yazamadı yoksa o etiketi bot hesaplarla başlatan ilk geri zekalı mı yanlış yazdı?

sonuç olarak o gece iş bilmezliğiyle bulaşın yayılmasına sebep olan cumhurbaşkanı ve ekibi,
    soylu'nun istifasıyla birlikte kendisini akladı.
    o istifayı kabul etmeyen cumhurbaşkanı da, süleyman soylu'yu akladı.

troll ekiplerinin çalışmalarıyla yönlendirilen çük beyinliler ise,
    gece saatler 00:00'ı gösterdiğinde,
    kendilerini panik halinde sokağa çıkarıp virüsün bulaşımının hızlanmasında etkin güç oynayan cumhurbaşkanı tayyip erdoğan'ı ve onun içişleri bakanı süleyman soylu'yu alkışladı.

gereksiz tiyatrolarla kendilerini aklamaya çalışan bu tip basiretsiz siyasetçilerin, aklımızla alay etmeyi bırakıp işlerini adam gibi dürüst ve şeffaf bir şekilde yaptığı türkiye diliyorum.

bu arada pelikancıların neden böyle bir işe kalkıştığını anlamışsınızdır umarım.
    zira süleyman soylu pek sevilmez.
    o yüzden bu olaylar ilk patlak verdiğinde hilal kaplan, selman öğüt gibi tipler hemen soylu'yu taşlamaya başladı.

görsel
    görsel
    görsel

daha sonra bu olayın üzerinden yani süleyman soylu üzerinden recep tayyip erdoğan'ı aklama planları düşünülünce alelacele o tweetlerini sildiler.

dolayısıyla kukla yine kukla
    at izi yine it izi

edit:
    şimdi sosyal mecralarda geziyorum da abicim kimse yememiş ki zaten bu ucuz senaryoyu.
    mutlu oldum.
    zaten beni daha çok üzen senaryonun kendisinden ziyade ucuzluğuydu.

ulan kimileri sosyal medyanın gücüyle abd'ye başkan atıyor.
    kimileri brexit sürecinde bu güçten fayda sağlayıp ülkeyi avrupa birliğinden çıkarıyor.

bizim lümpenler de ancak cumhurbaşkanı hatasını örtbas etmek için kullanmaya çalışıp onu bile beceremiyor.
    adam akıllı internete 10 yıl önce kavuşmuş maymunlar;
    sizin neyinize masa başı toplum mühendisliği *

zaten arkasında hilal kaplan gibi tiplerin olduğu bir senaryo ne kadar yaratıcı olabilirdi ki?
    hatta bu senaryoyu cumhurbaşkanına sunan her kimse kripto fetöcü bile olabilir.

geceye noktayı koyan fotoğraf da fahrettin altun'dan geldi.
    özenle hazırlanmış,
    istifa mektubu okur edasında çekilmiş,
    üzgün,
    samimi ve bir o kadar tatlı reisimiz..
    recep tayyip erdoğan

gündüz editi:
    akp içindeki savaşlar bizim bildiğimiz ve gördüğümüzden daha derin bunu anlıyorum.
    soylu'nun yakın arkadaşı olduğunu söyleyen bir şahıs berat albayrak ile sorunlarını çoktan çözdüklerini söyledi.

erdoğan etrafında birleşmiş sosyal medya trolleri yalnızca turkuvaz medya grubuna ait değiller.
    bu iş o kadar karışmış ki herkesin kendi troll ekibi bile olabilir.

dün akşam erdoğancı bu troll tayfalardan bazıları sessiz kaldı.
    son olarak erdoğan en doğru kararı verir minvalinde bir şeyler sayıkladılar.
    sabah daily's bu istifayı süleyman soylu'yu adeta yerin dibine sokarak duyurdu.

soylu muhalefetin veya halkın kendisini eleştirdiği için istifa edecek bir adam değil.
    zaten öyle bir adamın akp'de işi yok.
    hakaretleri kabul ediyorum dediği kısımda kendi çalışma arkadaşlarından bahsediyordu tabi ki.
    özgür özel'den değil.
    peki bu işin arkasında berat albayrak yoksa kim var?
    bir bakanı istifaya zorlayacak erdoğan'ın dışında akp içerisinde güç kazanmış kişiler kim?

açıkçası çok sıkıldım ve takip etmeyi bıraktım.
    dipsiz bir kuyu bu.
    normalde bu işi gazetecilerin yapması gerekiyor ama bizde en muhalif geçinen gazetecilerin bile bu işi severek yapmadığı aşikar.
    diğerleri de zaten tetikçi konumundaki köşe yazarları. gazeteci değil.
    parti içi öyle bir hal almış ki herkes birbirinin kuyusunu kazma peşinde.
    üstelik kimileri bunu yurt dışı bağlantılarıyla sürdürmekte.

biz halk olarak maske beklerken adamların kendi içlerindeki koltuk savaşlarını izliyoruz.
    ne yazık ki toplumumuz da bu tarz çatışmaları, sansasyonları seviyor.
    hatta içinde yer alıyor.

sonuç olarak güzel bir post truth örneği yaşadık dün gece.
    süleyman soylu balon bir güçle geri döndü.
    balon
    ama aynı zaman da gerçek

şahsen;
    sikeyim sizin pelikanınızı da,
    trollerinizi de,
    bakanlık savaşınızı da..

maske getirin ulan maske!
  • ayhan bora kaplan operasyonuna bakıyorum. karşıma süleyman soylu'nun amcaoğlu'nun bu çete liderini 15 temmuz'da trt binasına telefon edip çağırması karşıma çıkıyor.

dilan polat hakkındaki iddialara bakıyorum. mail order, mekanlara çökme vs iddiaları var. karşıma süleyman soylu ile dilan ve kocasının facetime görüntüleri çıkıyor.

dün gündem olan kedicik belgeseline bakıyorum. belgeselde can alıcı kısımda şerefli devlet adamı furkan sezer operasyonun içişlerinden gizlendiğini dile getiriyor. dönemin içişleri bakanına bakıyorum karşıma süleyman soylu çıkıyor.

bugün şerefsizce yapılan içişleri bakanlığı önündeki terör olayına bakıyorum. ali yerlikaya terörü lanetlemek ile kalmıyor, uyuşturucu çetelerine mesaj veriyor. nedensizce aklıma sırma saçlı biri geliyor.

üstü fena halde çizildi galiba. tayyip erdoğan ile randevu almak için 4 aydır bekliyormuş ama erdoğan hiçbir temasa geçmemiş seçim öncesinden beri.

bakalım neler olacak.
  • sokağa çıkma yasağı isteyenler fetöcüdür diyip, 15 temmuzdan sonraki sokaklardaki en kalabalık geceyi yaşatan kişi.

tebrikler.

"herkes birbirine virüs dağıtsın" diye genelge yayınlasa bu kadar başarılı olamazdı.
hesabın var mı? giriş yap