şükela:  tümü | bugün
  • helal olsun işte gerçek devlet adamı olmak budur. onurlu, çalışkan, fedakar iç işleri bakanımız.... birileri palandöken'de günlük kişi başı 8000 liralık tatillerde karda kayarken süleyman soylu elazığ'ın yaralarını sarıyor, elazığ halkıyla kalıyor.

soyadının hakkını veren adam gibi adam. rabbim senden razı olsun.
  • hatadır.
    orada emrinde vali var, vali yardımcıları, kaymakamlar vd var bir alo ile tıkanan her işlemi yoluna koyabilir.
    kamu kurum ve kuruluşlarının kendisinin rahatı için harcayacağı enerji gerekli işlere harcanmalı.
    cb, bakan gibi toplumda yoğun ilgi, kamuda büyük yalakalık gören makam sahiplerinin bu tür bölgelerde bulunması bizim gibi yalaka, asalak tarlası bir ülkede gerekli işlerin aksamasına sebep olur. belediye ve valilik birimleri bakana yaranmak için götlerini yırtıyorlardır şimdi.

böyle durumlar başındaki adam olmayınca devletin taşra teşkilatının çalışmadığının kanıtıdır.
    bakan kendi teşkilatına bile güvenemiyor böyle devlet olmaz yok da zaten
  • yardım işin reklam kısmı her kesimin de içten içe bildiği gibi tek dert halka biz nasıl da çalışıyoruz imajı vermek. sen bakansın bırak şovu da afad vs kuruluşlar işini yapsın
  • itfaiye eri mi sağlık çalışanı mı? oksijen tüketmekten başka ne yaptı?

edit:
    türkiye’de paryalık
    evet lümpenler hedeye sonra döneceğim aptala anlatır gibi anlatacağım! sizin anlamadığınız olay tam olarak bu. siz sahtekar ve ahlaksız olduğunuz için insanların yanı başınızda durup dizlerini dövmesini istiyorsunuz. bakanın orada durması lüzumsuz herhangi bir liderimsinin orada durması lüzumsuz. dünyada eşi benzeri belki türkiye’den daha vasat ülkelerde görülebilir o da belki. japonya’da deprem olur, yöneticiler merkeze gider. diğer ülkeler de öyle.

avrupa’daki bütün gelişmiş, tekrarlıyorum bütün gelişmiş ülkelerde başkanlar aileleriyle tatil yapar.(hatta beğenmediğiniz trump ve kanada başkanı bile) daha komiğini de söyleyeyim, onların tatil yaptığı yerlerde yerel halktan öğretmenler de olabilir bu yöneticilik pozisyonunun ülkemizde sömürücü aracı olarak kullanıldığının ispatıdır. hollanda’da 2000 euro alan stj avukat ile şehrin başkanı aynı yerde tatil yapabilir. çünkü başkanın bütçesi ahım şahım değildir. ancak her gün halkın vergileriyle saraylarda tatil yapanı ya da kendine saray yapanı gördünüz mü?(gelenekçi vasat ülkeler hariç)

siz salak salak 25 senedir birkaç kişiyi yüceltiyorsunuz, ama 25 senedir her gün bir önceki günden daha az kazanıyorsunuz. ne tatile, ne başka bir şeye zaman ayırabiliyorsunuz. günde 10-20 saat çalışmayı kutsallaştırılıyorsunuz, ancak birçok ülke çalışma süresini 5-6 saate indirdi ya da indiriyor. türkiye’de 9-10 saatten başlayan süreler ve ağır iş var. bu kadar çalışıyorsunuz ama kendinize değil, paryalar hindistan’a özgü ama türkiye’de vücut bulmuş.

siz insan mısınız yahu? kendinize insan diyebiliyor musunuz? bu kadar eziyete rağmen mutlu olabiliyor musunuz?
  • showmenliktir.
    zaten kendisi de show bizniz içinde bi insan olduğu için normaldir...
    bunun adı ilgi değil. sen koskoca devletin bakanısın. tek şehirin işinden ibaret değilsin.
    ha sen oradaysan eğer senin valin ne iş yapar?
  • ulan süleyman soylu'nun elazığ'da kalması hata oldu, imamoğlu' nun elazığ aktarmalı kayak tatili doğru oldu.

helal olsun size koca yürekli oktroller be.
  • helal olsun işte gerçek yalayıcı olmak budur. onursuz, çalışkan, bir vatoz gibi yapıştığı yeri istese bile bırakamayan aktrollümüzün bizlerin farkında olmasını sağladığı über olaydır bu.

bir gün göz yaşları damlar, bunu servis ederler,
    bir gün erzak dağıtır ve bunu kendi twitter adresinden paylaşır -ki kendisi adına baya utanmıştım bu görgüsüzlüğünden dolayı-
    şimdi de oralarda konuşlanmış.
    harika pr, gerçekten tebrik ederim.
    sanki senelerdir ülkeyi iç savaşa sürükleyen kendisi değil, benim.
    ortalığı hep sen karıştırıyorsun kel, bunu unutma.
  • kişileri yalayacağınıza biraz vatanınızın çıkarlarını düşünseydiniz ülke şu an bu halde olmazdı.

ne yapmamız gerektiğini anlayamadığım durum.
  • ben şimdi muz cumhuriyetinde yetkili olsam vatandaşlardan vergi alıp binalarını güçlendirmesem o vergileri vakıflara falan aktarsam. sonra depremde insanlar ölse. o taşı toprağı kazıp yaraları sarmak için ömür boyu çalışırım. çünkü benim yüzümden onlar öldü ve yaralandı. aç kaldı açıkta kaldı üşüdü. o yüzden ben utancımdan gider amele gibi çalışırım. tabi ben muz cumhuriyetinde yetkili olsam böyle yapardım. süleyman soylu ne amaçla yapıyor bilinmez.

şimdi elazığ'da kalan bakan diğer bakanlık görevlerini ihmal eder mi bilinmez.
  • başlığı açan yazarın entrylerine bakarsanız yetiyor :)