• okan bayülgen'in avukatı. ama bu kadar değil tabi...

kendi kendine ''led zeppelin tişörtümle oy kullandım, mesleğime yakışmayan bir adam mıyım acaba?'' soruları soran, şimdilerin sosyete avukatı, zamanının üniversitelerinden birinin uçarı hukuk hocası. girdiği derslere hawaii gömlek giyerek gelen, peugeot 206 marka otomobiliyle kampüs içinde yüksek sesli ''ıp dıs ıp dıs'' dinleyen ve kolunu faça şahin çetesi elemanları gibi çıkarıp, ''hey gençler gelin sizi bölüme götüreyim'' diyen, 200 kişilik bölümde 100 kişiye sıfır vererek halen ulaşılması güç bir rekora imza atan, ''derslerime ne olur gelmeyin, çok kalabalık oluyor, bakın devamsızlıktan da bırakmıyorum'' derken gerçekten de yoklama kağıdı almayan ama bu denli sıfırcı bir adam olmasına rağmen, en fazla 100 kişiyle işlenmesi gereken dersi, aşırı sevilmesinden dolayı oluşan izdiham yüzünden 750 kişiyle işleyen ve dersi her defasında stand-up'a çeviren adam...

bu unutulmaz okul günlerinden sonra, ciddi bir atılımla ilk önce ''digiturk hukuk müşaviri'' oldu. sonra da sosyeteye el attı. sanırım en iyisini yaptı. az iş, çok para...

şimdilerde zamanının büyük bir kısmını okan bayülgen'in davalarıyla ilgilenerek geçiriyor, arta kalan zamanlarında da gülben ergen, falan fişman...

bunlar hikaye hocam, biliyorum ki hakkında yazılan bu yazıyı okuyacaksın. ben de zamanında o sıfır alan güruhun içindeydim. ''tüm sıfırcılar size sesleniyorum, 70 alın geçin'' demiştiniz o hiç unutamadığım derslerin birinde. listelere baktığımda harf karşılığım olarak ''cc-geçti'' yazıyordu. demek en az 70'i almışım ama, inanın aradan çok uzun yıllar geçmesine rağmen o finalde aldığım gerçek notu hala merak ederim. gerçi ''0'' bekleyip ''95'' alan bir öğrenci ya da ''90'' aldığında üzülen bir öğrenci olmadım hayatımda. yani o şımarıklıkta hiç olmadım ama merak işte, unutamadım ne bileyim...
  • digiturk'un telif hakları konusunda fazla duyarlı hukuk müşaviridir.

yaşasın illegal olduğu iddia edilen amatör yayıncılar, yaşasın bir devrim yapan p2p stream şirketleri... yaşasın yasaklanmış olan ücretsiz flash media hosting şirketleri, yaşasın engelli olan web hosting şirketleri, yaşasın varlığını sürdüren web ve flash hosting şirketleri, yaşasın şehit ve devam eden yayın akışı ve link siteleri....
  • 2001 yılında hukuka giriş dersini aldığım, ilk vize sınavında da sınav kağıdının başına umarım kayınpederiniz zengindir zira benim dersimden geçmek çok zordur minvalinden uzun bir paragraf yazmış olan, alttan ders alan öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle de amfinin hınca hınç dolu olmasına sebep olan avukat.
  • 2001-2002 yıllarında kütahya dumlupınar üniversitesi'nde ders almıştım kendisinden. sabah sabah nereden aklıma geldi bilmem.

stand up'ını vs zaten anlatmışlar da.. bu adamın bir özelliği de sürekli "şüphesiz" lafını kullanmasıydı. dikkatimizi çekmişti de saymıştık, geçmiş zaman tam sayıyı hatırlamıyorum da.. 100 kereden fazla "şüphesiz" demişti bir derste.
  • vakti zamanın da dpu i.i.b.f. de büyük efsane olmuş, girdiği hukuk derslerinde yer bulunamayan, bir çok kişinin okuldan atılmasına vesile olan(bkz: bir uc baraji), yamulmuyorsam 2002-2003 öğretim yılında d.p.ü. den ayrılmış ve bu sayede öğrenimime devam edebildiğim evcenek* haz etmediğimiz avukat kişisi.
  • şahane üstad* adam twitter'da takip etmesi zevkli, umarım birgün tanışır müzik dinleriz
  • geç tanımaktan dolayı üzüldüğüm ender insanlardan birisi. bilgisi, birikimi, üslûbu ve yaşam tarzıyla farkını her daim hissettiriyor.

konserler, sergiler, sahaflar ve tabii ki lezzet durakları arasında mekik dokuması gerekirken hâlâ işine daha çok vakit ayırmasına da ayrıca üzülüyorum.

yazdıklarıma bakınca beni ne kadar üzdüğünü fark ettim; daha mı az sevsem acaba?
hesabın var mı? giriş yap