şükela:  tümü | bugün
 • 3 kasım seçimlerinde anap'ı desteklemelerine şaşırılmaması gereken, zira daha önceki pek çok seçimde de neredeyse toplu olarak aynı partiye oy verdiği bilinen organizasyon (cemaat, tarikat.. vs.)

  edit: 3 kasım seçimlerinden sonra girilen bir entry'de süleymancıların anap'ı desteklemesine şaşırılmakta idi.. eskiden buralar hep tarla idi.. şimdi tek başına biraz manasız olmuş benim yazdığım
 • kisa pacali bol kumas pantul, colormatik ve koseli gozluk, pantul kemer zimbirtisina yandan ya da arka cep ustunden asili anahtarlik, var mi yok mu belli olmayan sipsi gibi bir biyik bu akimin tercih ettigi dis gorunuz seklidir. uzerlerindeki gomlegin etekleri ise tercihan pantul icinde ama istenirse disarida birakilabilir. tabii her an ilahi okumaya hazir bir ses tonu da bu imajin en buyuk tamamlayicilarindandir. hepsi birbirine benzer ama cinli degillerdir.
 • uğur mumcu'nun rabıta isimli kitabında süleymancılara da değinilmiş, cemaatin para kaynakları ve ilişkileri ortaya çıkarılmıştır.
 • talebe yurtları açarlar, özellikle kırsalda çok yaygın bir şekilde bu sayede öğrenci toplarlar
 • bir de süleymancıklar vardır evlerin dış duvarlarında yaz vakti bolca bulunurlar. bereket getirdiklerine inanılan süper sevimli yaratıklardır.

  (bkz: süleymancık)
 • ankara'da mhp'ye oy vermiştir.
 • türkiyede ki çok bilinen tarikatlardan biri. son zamanlar da tesadüfen her okuduğum kitapda karşıma çıkan ve beni ürküten oluşum
  sanıyorum takva filmin de olayların etrafında döndüğü tarikatta buydu. yamuluyorsam düzeltin bi el atın be.

  not: ehehehe imla hatalarım nasıl ama? öğrenicem inşallah bunu, güzel durdu mu, ay pardon durdumu?

  edit: kediye kafa atan mucahit fare2 der ki "takva filminde mahmutculardan bahsediliyor. ismailağa cemaati filan, süleymancılar cübbe ve sarık sakal olayına karşılar, onlar takım elbise badem bıyık filan takılırlar."
 • bizim orda (küçük bir anadolu kasabası) her gün onlarca günah üretip (yok efendim gece tırnak kesmek günah, ezan okunurken konuşmak günah, şu da günah bu da günah hepsi günah) halkı depresyona sokan ve depresyona soktukça kendilerine daha da yaklaştıran (bilmem farkındalar mı?) bizim oranın en görkemli binasına sahip, allah rızası diye sürekli yardım toplayan, topladıkları yardımlarla çocukları eğiteceklerini iddia eden ancak halkın parası ile halkın çocuklarını günah depresyonuna sokan, eğitmek yerine körelten,
  merkezi olarak, kim benim cemaatime arka çıkacaksa (ya da engellemeyecekse) ona oy veririm (veririz, verdirtiriz) şeklinde bir siyasi duruş sergileyen, seçim öncesi ön protokol yaptıkları siyasi parti (ki cemaat önderlerinden birileri milletvekili adayı falan yapılır) hakkında "dine en çok hizmet eden siyasi parti" şeklinde propaganda yapan dini oluşum.

  zöe: yalan mı amk
  edit: ne entry arkadaş lanetlendim mi ne. bir hafta zamanın ötesinde, bir hafta en beğenilenlerde.