şükela:  tümü | bugün
  • fettoşcular sülocular birlesip yakındır tayyipi sikerler. nufus patlaması yaşanacak... hülooooğğğğ ortalık şenlenecek.
  • benim görüşüme göre; bu yurtlar sürekli para beklentisi taşıyan,velileri sömüren,çocukları ders çalıştırma bahanesi ile yatılıya götürüp 3 sayfa soru çözdürüp-30 sayfa hoca efendi kitapları okutan,daha hiçbir şeyden haberi olmayan çocuklara duygu sömürülü videolar izleten,zorla ve baskıyla gazete dergi abonesi yapmaya çalışan dershaneler ile bir tutulmaması gereken yerlerdir. elbette her yerin ve her oluşumun kendine göre işleyişinde yanlışlar,kurallarında zafiyetler,görüşlerde kimine göre doğru kimine göre hatalı yanlar bulunabilir. ancak dershanelerin kapatılması ile öğrenci yurtlarının kapatılmasını bir tutacaksak,baştan bir yanlışlık yapmış olmuyor muyuz? ben şu zamana kadar bahsedilen cemaat hakkında bir skandal duymadım,mesela sınav sorularını öğrencilerine vermediler en basitinden -onca emeği zayi etmek skandaldır bana göre-, ve ne hükümet ne de toplum arasında sivrildiklerini de hatırlamıyorum açıkçası. tabii olarak siyasetle alakalılar,ancak hükümet içinde hükümet gibi değiller,bugün yanında olduklarının ertesi gün karşısında değiller. çeşitli mevkilerde mensupları var olabilir ancak bu kimseler bulundukları mevkiyi işgal ederek hem devlete sövüp hem de sırtından geçinen kimseler değiller.
    dolayısıyla başlıkta bahsedilen olay,bana göre mevcut hükümet sırasında olmayacak bir olaydır. ancak bu iktidar x'leri vurdu,şu parti de süleymancıları vurur ileride tarzı bir çıkarım yapmak olası olabilir,düşük bir ihtimal olsa da.
  • mal beyanıdır. ya da mal hezeyanı. mal kehaneti de diyebilirsiniz.
    tayyip erdoğan'ın annesinin mezarının yerini biliyor musnuz? babasının mezarını naklettiği yeri biliyor musunuz? süleyman hilmi tunahan'ın yanına defnedebilmek için yolu gaspetti, mezarlıktaki ağaçları kestirdi adam. tayyip'in ailesinin ve özellikle annesinin bu cemaatle çok sıkı bağları vardı. 2002 seçimlerinden bu yana kendisine alenen karşı olmalarına, miting miting gezip akp aleyhtarlığı yapmalarına rağmen tayyip bunlara karşı en ufak bir tavır içinde olmadı. hiçbir işlerine karışmadı, bürokratik engeller çıkartmadı. akp'li belediyeler hiçbir destek alamamalarına rağmen bu cemaatin her işine koştururlar. dolayısıyla süleymancıların öğrenci yurtlarının kapanması diye bir şey tayyip hayatta oldukça mümkün ve muhtemel değildir. saçma salak kehanetler sıçmayın orta yere.
  • görünen o ki pek başarılı olamayan uygulama.