• evimin yanında yurtları var, onun yanında da diyanetin camisi... bunlar cuma namazını diyanetin camisinde değil kendi yurtlarında kılarlar...

devletten önce cemaatini önceleyen yapılanmalar kesinlikle devlette yapılanmamalı...

milletle namazda bile birleşemeyen böyle ideolojik yapılardan insanlığa hiçbir hayır gelmez.

umarım akıllanmışızdır artık.

edit: olum hani siz müslümandınız, güzel ahlak falan diyordunuz. küfür hakaret günah değil herhalde size...
  • hiç bir cemaatle hayatının hiç bir döneminde işi olamayan ben bile duyduysam çok da sessiz sedasız değildir o. iş işten geçince önlem almazlar umarım sonucunu acı tecrübelerle yaşadı bu ülke.
  • yıllar içinde kendisini sevmeyenler sülo diyecek ve daha sonrasında kandırılanlar tarafından sülö terör örgütü olacak yapılanmadır.
  • çok da sessiz sedasız değil aslında. başlık (bkz: süleymancılar yapılanırken devletin ses çıkarmaması) şeklinde güncellenirse daha doğru olur.
  • sütö hayırlı olsun.
  • akp ile kavgalı bir cemaattir ve önleri kesilmeye çalışılmaktadır. zannedersem akp içerisindeki menzilciler süleymancılara geçit vermemek istiyor. süleymancıların kurumlarda yapılanmasıyla ilgili birşey duymadım. hiç particilik yaptıklarını da duymadım bu sebepten taraf olmayan bertaraf olur durumu var biraz kendileri için. ama menzilciler her kurumdalar.
  • bir bitmediler amklarım. din kisvesi altında toplanmak, gruplaşmak, birbirine imtiyaz sağlamak, grupta olmayanları ötekileştirmek filan bunların inandıkları dinde günah değil mi amk?

2020 yılında bu tarikatlerin şeyhlerinin taşaklarını öpmeye, ağzının içine bakmaya utanmıyo musunuz amk? sikeyim yapılanmanızı.

edit: ne çok süleymancık varmış amk, küfür de günah değil herhalde bunlarda.
  • çok vahim bir durum ve bunlar gibi bir çok tarikat var hepsi aynı bok zaten. bunların ne şuuru ne de karakteri var mecbur ve katı bir bozguna ihtiyaçları var.
  • akıllanmazlar ne istediler de vermedik pişmanız derler...
  • 60 yıldır yapılanamamış mı dedirtmiştir.
    ( 60 yıl dememin sebebi sht'nin o 1959 yılında vefat etmesi. )
hesabın var mı? giriş yap