şükela:  tümü | bugün
 • yapım yılı 1557 olan ve beyazıtta bulunan hamam için mimar sinan "kalfalık eserim" demiştir. 2001 yılından beri turistik amaçlı olarak çalışmaktadır. ayrıca çok cin çalışanları vardır. şöyle ki:

  hamama gitmek için kudurmuş 6-7 arkadaşla beraber uygun fiyatlı, güzel, temiz bir hamam aranırken süleymaniye hamamının telefonu ele geçirilir. telefonda hamamcı ile yapılan konuşamada, hamamın tarihi dokusu korunmuş bir kadınlar kısmı, narigle, türk kahvesi ve gazoz gibi servislerinin olduğu öğrenilir. eğitimli masörler tarafından yapılan masajın da fiyata dahil olduğu gerçeğinden sonra sevinçten zıplayan kızlara beklenmedik darbe gelir...

  h*: eee, yalnız bir şey vardı...
  d*:nedir?
  h:hani sonradan sorun olmasın diye...
  d:?
  h:tellaklarımız erkektir.
  d:hmmm*** erkek tellak demek... ben sizi ararım tekrar. teşekkürler, iyi günler. *
 • 28 mayis 2005 tarihli hurriyet gazetesine manset olan hamam. habere gore, eminonu belediyesi hamami erkekler ve kadinlar bir arada yikandigi icin kapatma karari almis.
 • ayrı kadın ve erkek bölümleri ve natırları olmadığı gibi websitelerinde türkçe seçeneği de yoktur bu hamamın. şaka gibi! ehah...

  istanbul'un en iyi hamamı için (bkz: gedikpaşa hamamı/#31725708)
 • sadece online olarak randevu alinan mekan. yanliz yabanci degilseniz yuzlerinde eksi bir ifade oluyor.
 • istanbul'daki tek karma hamam burasıymış. güzel yer, yalnız kalabalık ve yabancısı bol bir arkadaş grubuyla gitmiş olmasak aynı güleryüzlülükle karşılaşacağımızdan hiç emin olamadım.

  edit: kadın erkek sayısı eşit olacakmış bir de. arkadaş grubu da olsanız çift taklidi yaparak girmeniz gerekiyor.
 • süleymaniye külliyesi ile birlikte mimar sinan tarafından kanuni sultan süleyman'ın emriyle inşa edilen osmanlı devrinde dökmecilerin yakınında olduğu için dökmeciler hamamı olarak da bilinen güzelliği ve genişliği ile dikkat çeken bir hamamdır. evi külliyeye yakın olan sinan da sık sık bu hamama gider yıkanırmış. hamamda yüzyıllarca kullanıldıktan sonra şimdi nerede olduğu bilinmeyen bir sarılık tası varmış. rivayete göre mimar sinan'ın kullandığı bu tasla yıkanan sarılık hastaları hemencecik iyileşiverirmiş. gerek mimar sinan'ın gerek kanuni sultan süleyman'ın kullandığı halvetler bugün hala korunmaktadır. hamamın en has müşterileri turistik çağa dek öğrenciler olmuştur.