şükela:  tümü | bugün
  • amerikalı manyak sludge/black/death/post-metal grubu (bkz: inter arma) nın 2019 model sıradışı albümü.

en önemli detayı vererek giriş yapayım; bu albümü kesinlikle herkese önermiyorum. sabırsız dinleyiciler, metal müziğe yeni başlayanlar(istisnalar hariç), "bizde eskiden metal dinlerdik"çi tayfa, sizden ricam bulaşmayın bu albüme...

özellikle 2013 yılında yayınlanan 2. albümleri (bkz: sky burial) ile rahatsız elemanlardan oluştuğunu gösteren eden grup, 3. albümleri (bkz: paradise gallows) ile ne derece büyüyeceklerini zaten belli etmişlerdi...yayınladıkları bu olağanüstü albüm ile artık her şey netleşti. karşınızda uzun yıllar eskimeyecek, her saniyesi dahice düşünülmüş, çok büyük emek verilmiş bir başyapıt duruyor. bu albümü dinlerken başka işimi halledeyim, arkada akıp gitsin, tarzı düşünce ile dinlerseniz hiçbir şey anlayamayacağınızı garanti ederim. dinlemeye başladığınızda sadece bu esere odaklanmanız gerekiyor. şimdi ben böyle yazdım diye 'biz gerizekalı mıyız aq?' diye düşünebilirsiniz ama inanın olay zeka ile alakalı değil. albüm sizden bunu yapmanızı istiyor ve yapmazsanız size hiçbir şey sunmayarak cezalandırıyor. yok olup giden 1 saatinize üzülürsünüz, uyarmadı demeyin...

albüm müzikal son derece karanlık-kaotik-kederli, ama aynı zamanda çok az dinginlik ve çok çok küçük miktarda gaz vererek sizi kandırıp ağzınıza sıçma misyonunu üstleniyor. bu konuda son derece başarılı emin olabilirsiniz. vokaller ise tamamen ayrı olay, şöyle özetlemeye çalışayım; hayvan gibi death metal vokalleri ile başlayan albüm, sonlarına doğru en leş black metal gruplarında duyacağınız tarzda çirkefleşiyor. çok hoş değil mi? *

albümde duyacağınız diğer şeyleri şöyle sıralamak istiyorum; meraklıları anlayacaktır:

(bkz: deathspell omega)
    (bkz: neurosis)
    (bkz: gorguts)
    (bkz: morbid angel)

sanırım başka bir şey dememe gerek kalmadı...dinlemeniz için kaynakları vererek entry i sonlandırıyorum:

spotify
    youtube'tan full dinlemek için

parça listesi ve diğer detayları; https://www.metal-archives.com/…phur_english/761393