şükela:  tümü | bugün
  • öyle el değmemiş, öyle değişik güzellikte bir yer ki çok yakın zamanda sinema ve fotoğrafçılık sektörünün keşfine uğramasından akabinde kirlenmesinden korktuğum cennet gibi bir yer.
  • festa2200 bisiklet festivalinin programında olan kuş cenneti.
  • yabancı filmlerde görmeye alışkın olduğumuz sazlıklar ve göle benzer bir ambians. milli park sayılıyor ve giriş ücreti 6 tl. müzekart vb geçerli değil. sazlıkların arasına giren gıcırdayan bir köprü var ve yaklaşık 15 dakika yürürseniz yolun sonuna ulaşıyorsunuz ve kulübenin içinden göl manzarasını seyredebilirsiniz. alanın girişinde hemen bir otel var. milli park içerisinde birçok kuşa rastlamak ve sesini duymak mümkün. buraya kayseri'den gelirken navigasyonun gösterdiği yolu kullanın. benim gibi erciyes develi güzergahını izleyenler için yol daha kısa gibi görünse de sazlığa 20km kala yol çukurlu toprak yola dönüşüyor. yaklaşık 10km o şekilde gittim. görülmeye değer, fotoğraf çekilmek ve çekmek için çok güzel bir coğrafya.

    gördüğüm kuşlar
    karabatak, sakarmeke, kırlangıç, yalıçapkını ve birkaç türünü tanıyamadıklarım..

    kuşların göç mevsiminde gelmek daha iyi bir fikir olabilirmiş. sandal kiralamak da birkaç kişi ile mantıklı. tek kişi için 100 tl biraz pahalı geldi.