*

şükela:  tümü | bugün
 • türkiye diyanet vakfı tarafından her yıl ramazan ayı içerisinde bir kültür faaliyeti olarak düzenlenen ve halkımızın geniş ilgisine mazhar olan, bu yıl* 5 - 31 ekim tarihleri arasında, yine sultanahmet camii avlusunda gerçekleştirilecek etkinlik. bir nevi diyanet kitap fuarı.
 • bu senenin fuarı şu an açılmış durumda. hatta bir haftasını doldurdu. yayıncılar durumdan şikayetçi. has okur yok denecek kadar az. sermayesi güçlü yayıncılar, tamamen piyasa beğenisine uygun eserler sürmüşler ortaya. bazı standlarda çok önemli eserler çok uygun fiyatlarla satılıyor.

  bugün itibari ile çeşitli yayınevlerinin çok satanlar listesi şöyle.

  beyan yayınları

  nehc’ül belağa- hz.ali
  islam peygamberi – prof. dr. muhammed hamidullah
  yaşamak - cahit zarifoğlu

  iz yayınları

  çağdaş kavramlar ve düzenler - ali bulaç
  gül yetiştiren adam - rasim özdenören
  şiirler - erdem bayazıt

  http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=1797
 • cemaat kitaplarından başka bir şey olmayan, hoşlanmadığım ve bir daha asla gitmeyeceğim fuar.

  teyzem gazetede görmüştü; ''bak, kitap fuarı varmış sultanahmet'te.'' demişti. o gün canım çok sıkılıyordu. evden çıktım dışarı. otobüse bindim. otobüste fuarın reklamını gördüm. ''hımm gideyim, hem sultanahmet'e de bir ziyaret yapmış olurum.'' dedim. indim taksim'de. yürüdüm sultanahmet'e kadar. buldum fuarı. girdim içeri, dolanmaya başladım. ufak bir yerdi, fuar yerleşim planı yazan bir pano veya kağıt yoktu. biraz zorlana zorlana dolaştım. sonra gazetede yazan ''fuarda yapıkredi, alfa, iletişim... gibi yayınevlerinin de standı var.'' haberine inanarak bu standı aradım. bu sırada tüm cemaate selam çektim. zaten içeri girdiğimden beri ''ilahi yayınları'' gördüğümde biraz sıkılmıştım, aradığım standı bulurken o sırada namaz kılan insanların yanlarından geçerkende bu devam etti. bir iki defa dolaştım avluyu. sonunda ufacık bir olan standı buldum. stand zaten avuç içi kadardı; bu da yetmezmiş gibi var olan kitaplarda her kitapçıda bulabileceğiniz kitaplar arasından ufak bir bölümdü. ayrıca o standdaki kitapların hiçbirinde indirim yoktu incelediğim kadarıyla. bari elim boş dönmeyeyim diye bir kitap aldım. çıktım dışarı.

  anlaşılacak gibi değildi. buna kitap ve kültür fuarı demek... burası anadolu'daki bir yer değil yahu, istanbul. 2010'da avrupa kültür başkenti olacak bu şehir.

  tabi ben tüyap'ı bile eksik ve sıkıcı bulan bir insanım. değerlendirmeme güven olmaz. cemaatten dostlarımız belki sevmiştir; ama benim beğenmeme olanak yok.

  keşke diğer yayınevleri de olsaydı; keşke diğer dinlerle ilgili de standlar açılsaydı; keşke uykusuz, leman da orda olsaydı. belki o zaman biraz daha bütünleşmiş bir toplum imajı verebilirdik.
 • gidip kitap alınası yer. kitaplar kelepirmiş.

  http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=1850
 • bu sene beyazıt meydanında kurulacakmış bu fuar. 17 ağustos 5 eylül tarihleri arasında.

  http://www.dunyabulteni.net/…s_detail.php?id=124994
 • 20 seneden başka süre sultanahmet'te yer alıp şimdi beyazıt'da düzenlenen bu fuara dair eli yüzü düzgün pek bir yazıya denk gelmemiştim. bu da onlardan biri sayılmaz fakat gerçek birikim, ufak ufak yazıların, anıların, fotoğrafların birikmesi ile oluşacaktır.
  melike günyüz anlatıyor...

  ayrıca
  (bkz: beyazıt kitap fuarı)
  (bkz: dini yayınlar fuarı)