şükela:  tümü | bugün
 • çook eski bir ilkel tedavi yöntemi.
  sülükle tedavi anlamına gelen ''hirudoterapi'' antik çağlardan beri hekimler tarafından tedavi aracı olarak kullanılmış. gözleri ve işitme organları olmayan sülükler, 104 farklı bio aktif madde sayesinde, vücuttaki pis kanı emerek toksinlerin atılmasını sağlıyor.
  her derde deva sülükler, başta amerika, almanya ve rusya olmak üzere, yaygın olarak kullanılıyor. son yıllarda türkiye'de de kullanılmaya başlanan sülükle tedavi yöntemi, dolaşım bozukluklarında, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, romatizmal hastalıklarda, hemoroidde, göz tansiyonunda (glokom) ve buna bağlı görme kayıplarında, migrende ve kanser de dahil olmak üzere pek çok rahatsızlıkta başarı ile kullanılıyormuş.
 • anneannem yilda bir kez sektirmeden uygular bu tedaviyi.eminonunden suluk temini de bendenize duser.suluk teminati itinayla gerceklestirilir.
 • kornea nakli sonrası gözümde oluşan aşırı yüksek astigmatı tedavi etmek için kullanacağım tedavi metodudur.

  korneam öyle bir dikleşmiş ki, yaklaşık 9 numara astigmata sahibim. bu kadar büyük bir astigmat da haliyle dış faktörlerden kolayca etkileniyor. örneğin, gözün rüzgara maruz kalması çok büyük bir ağrı yaratıyor bir süre sonra vs vs. şu an gözümdeki astigmatı bastırıp küçültecek bir lens de bulunamadığı için son çözüm olarak sülük kardeşleri deneyeceğim. sonucu olumlu olur umarım. buraya da sonucu yazarım.
 • abd ve avrupa'da bu yöntemle tedavi yapan klinikler görmemle(belgeselde) beni dumura uğratmış tedavi şekli. ne yalan söyliyim, yaşlı amcalar cami önlerinde bidonlarda felan satınca, koca karı hurafesi olarak görüyor insan ilk etapta.
 • sülükle ödem iltihap gibi şeyleri vücuttan uzaklaştırmaya çalışıyorlar. fakat sülükler yaşam sıvılarının hepsini emen canlılar. sadece ödemle yetinmez veya ona odaklanmaz. faydalı olan şeyleri de ödemle birlikte emer. ele geçirebildiği her türlü vücut sıvısını mideye indirir. bu nedenle bana çok da iyi bir yöntem gibi gelmiyor. sadece ödemi emeceğini nereden biliyorsun?
 • what about bülükle tedavi??
  tedavi olmak isteyen kızlar eqlesin*