şükela:  tümü | bugün soru sor
 • web adresi http://www.sumahan.com/ olan çengelköyde bulunan müthiş manzaralı şömineli butik otel...çok kazık ama değer.ismi eskiden yerinde olan suma fabrikasından geliyormuş.
 • sahipleri karı koca mit mezunu mimardır. çok kibar insanlardır. alt kattaki odaların kapısını açıp, boğaz havasıyla şezlongda dinlenmenin bedeli ise çok yüksek olsa gerek..
 • sahipleri ayni zamanda bogazin en kaliteli ve pahali balik lokantalarindan biri olan kordon'un da sahibidir.
 • 20 odalıdır ve her odasının boğaz manzarası vardır. pek lükstür, dolayısıyla fiyatı da uçuktur.
 • standart oda sayılan deluxe tipi odalarının fiyatı 220 $,junior suit 265 $,loft suit(2 katlı kapısı bahçeye açılan) 290 $ olan otel.tüm odaları şönineli ve boğaz manzaralı.24 saat şömine için odun isteyebiliyorsunuz ve her odada bulunan dvd player için bol bol film alabiliyorsunuz.
 • genel müşteri profili yabancılardan oluşur. ensesi kalınların sevdiği hafif gizli yapısıyla gözlerden uzak konforlu bir boğaz manzarası eşliğinde dinlenme olanağı sunar. kendi alanında avrupa'nın 2. en iyi butik otelidir. bunun dışında ahmet cakar jargonuyla söylemek gerekirse böyle hafif gay tipli adamların resepsiyonda takıldığı garip bir yere benziyor.
 • 29 ekim'de boğaziçi köprüsü'ndeki gösterileri izlemek için en doğru adreslerden biridir. 2 katlı odalarından şezlong keyfi yapmak hakikaten madden ve manen paha biçilemezdir.

  ancak otel restoranı yemek için pek de uygun olmayan bir adrestir zira sıradan ve lezzetsiz bir mutfağı var.
 • dünyanın en güzel kentini bir de buradan izleyin...

  evet istanbuldayız. kimimiz öğrenciyiz, kimimiz çalışıyoruz. sonuçta oradan oraya savruluyoruz.
  kimimiz boğazı otobüs camından görebiliyor sadece. kimimiz teknesi ile geziniyor belki de...
  ama çoğumuz farkında değiliz.
  boğazın
  bir ırmak gibi istanbul'u ikiye bölgen akıp geçen maviliğin
  geceleyin o ışıl ışıl yansımaların
  istanbul'un....

  evet sumahan'dan güzel istanbul
  her yerden güzel ama
  sumahanda zamanı durdurmuşcasına güzel...
 • bizim gibi dugunune illa ki dort gobek akraba takimini cagirma zorunlulugu hissetmeyen ecnebilerin "kucuk ama samimi" bir topluluk icerisinde dugunlerini yaptiklari otel. en guzeli deniz taksi ile gitmek. otel bu kadar istinai iken yandaki kordon manzara ve bogazin icerisinde oturuyor olmanin haricinde siradan bir balik lokantasi olmanin ilerisine gitmiyor.
 • otel zaten 10 numara, bir laf yok ancak gördüm ki restoranı hakkında "sıradan ve lezzetsiz" diyenler var, teessüf ediyorum.

  eğer siz her gün çırağanda, yok ne biliyim reasürans çarşısında yemek yiyorsanız ve sizin için bunlar sıradansa bilemeyeceğim ama kişi başı 100 tl hesap ödeyince o yemeği beğenmemek biraz sıkar.

  ki gayet de güzeldi aperatifler olsun, yemek olsun, tatlı ve meyveler olsun. şahsen yüksek memnuniyetle ayrıldım diyebilirim.

  o manzara ve o sakinlikte bir mekan için kesinlikle değer bir meblağ.

  sevgiliyle yıldönümü kutlanabilir burada pekala.

  ayrıca lobisi de sıradışı hoşlukta. tebrik ediyorum emeği geçenleri.

  edit: ayrıca bunların ufak bir tekneciği var çok sempatik. kabataş'tan müşterisini alıp otele getiriyor 15 dakikalık yolculukla. güzel bir boğaz turu yapıyorsunuz ve en nihayetinde restorana/otele varıyorsunuz. çok güzel düşünmüşler, aferim.