• sadece lavaşa sarıp yemek bile yeterli olan meze çeşidi.
  • soğan ve sumak birbirini çok iyi dengelediği için tat ve ağırlık bakımından en ideal yemek pezevenklerinden biridir.
  • benim için dünyanın en iyi ikilisi. en güzel kebap yanı, köfte yanı şey. (inegöl köfteyle çok güzel gitmektedir.)

bir daha sözlüğe gelirsem alacağım nick de olabilir. ona kanaat getirdim. ama pek bir lahmacun adam olduğum iddia edilir sonra kolayca.
  • genelde içine maydonoz eklenmesiyle mükemmele yaklaşan tat.
  • ızgara köfte ile de süper uyumlu giden güzel şey.
  • kuru fasulyenin yanında da efsane eşlik eder, üzerine yarım limon da sıkıcaksın, biraz da kuru nane. *
  • lahmacunun pezevengidir.

ayrıca tereyağında hafif öldürülüp sumak artı çok hafif nar ekşisi ile yapılan soğan söğürme de ekstra farklı lezzetlendendir.
  • özellikle ızgara köfte, patlıcan kebabı , ızgara tavuk vb. yemeklerin yanında olmazsa olmazdır. lavaşın içerisine köz domates, sumaklı soğan, köfte , patlıcan ezmesi, köz biber vs ile yemek nefis olur.
    bu ara sumaklı soğanı şöyle değiştirdim bilmiyorum yapan var mıdır başka.
    sumak
    soğan
    kekik
    nane
    pulbiber
    karabiber
    tuz
    limon suyu
    balzamik sirke
    nar ekşisi (çok az)
    zeytinyağı (az)
    bunları harmanlıyorum ve çok hoşuma gidiyor ekşiliği
  • tehlikeli bir kombinasyondur. türkiye'de satılan çoğu baharat markası yoğun miktarda küf içerdiğinden uzak durun derim.
  • sumak soğanın gazını alır, tadını hafifletir. her hafta sonu hazırlarız kendimize. ayrıca sumak, soğan, maydonoz, domates ve nar ekşisi deneyin, muazzam bir beşli...
hesabın var mı? giriş yap