şükela:  tümü | bugün
208 entry daha
  • ışid zihniyeti her yerde
    (bkz: palmira)
  • burdaki tahribat sadece anadoludaki hayvanlar yuzunden degil ayni zamanda tum tarih boyunca oraya gelen herkes tarafindan yapildi. mozaikleri sokup eritip sifa niyetine icen hristiyanlar bile oldu. bu kadar eski yerin bugune gelmesi bile mucize zaten.
  • böyle tarihi eser üstünde gördüğüm her isme aklıma gelen her türlü küfürü ediyorum. oraya isim yazanlar bunu görür umarım.
    ulan ani şehrini fetheden sultan alparslan adını yazmamış sen yazıyorsun, sen kimsin ya gerçekten?
  • hani nerde bu devlet derler ya o lafın tam yeri. kültür bakanlığı ne sikime var abi? en önemli birkaç mekândan biri bu hâle geliyorsa eğer ne bokuma o koltukları işgal ediyorsunuz?
  • ülkenin içinde bulunduğu durumun fotoğrafı.

girit adasındaki camileri nasıl koruduklarını gidin kendi gözünüz ile görün.

tanım: kırıcı bir davranış.
  • bunu yapanların ne tarihe, ne de dine saygıları vardır. bu eserlere zarar verenler ağır şekilde cezalandırılmalıdır. geçenlerde italyada heykele zarar veren bir ahmak mahkeme tarafından 100 bin euro veya 8 yıl hapis ile cezalandırılmıştı.
  • umut ediyorum ki yanlış bilgidir. 2013'te gezme şansım olmuştu ve ilk fark ettiğim şey gözleir oyulmuş duvar resimleri ve "89/1 tertip bilmemkim" şeklinde oyulmuş yazılardı. ya 50 yıl önce keşfedilmiş bir yeri nasıl bu kadar kısa sürede harap etmiş insanımız diye üzülmüştüm.
  • geçmişten gel(emey)en senden ileri resmen. şu cehaleti açıklamaya kelime mi yeter be.

üzendir.
  • bunları yapanlar sivas katliamında , insanları diri diri yakan gözü dönmüş canavar sürüsünün torunları işte..
  • yazılara yakından bakarsanız. büyük yazılar altı daha küçük yunanca yazıların olduğunu görürsünüz. paylaşılan görsellerde de belirli oluyor. ben ilk gördüğümde şaşırmıştım. malesef bu tahribat çok önceler başlamıştır. rumlar bölgede yaşarken başlamıştır. onlar gittikten sonra da korumaya alına kadar devam etmiştir. bu tahribat devamında aslında bu fotolarda olmayan tüm duvar resimlerinin bilinçli şekilde tavan boyunca çekiç gibi bir araçla tahrip edilme durumu da var. o kısım yazılardan daha can yakıyor.
37 entry daha