şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumhurbaşkanı yeni danışmanlarından bir tanesi. millet yetkiyi verdiğine göre bize ne yemek düşer hepimiz biliyoruz, bu milletin üzerinden böyle hacamatçı danışmanları eksik etme allahım. hayırlı uğurlu olsun, ardına bakmadan keyifle harcasın.

  link
 • hakkında internette bilgi bulamadığım cumhurbaşkanı danışmanı oluşundan mütevellit geçmişteki bilgi, birikim ve tecrübesini merak ettiğim hanımefendi.

  küçük ölçekli şirketler bile kritik yerlere tecrübesiz eleman asla almazken cumhurbaşkanı danışmanı olacak kişi illa ki belirli bir tecrübe ve geçmişe sahiptir diye düşünüyorum. bu yüzdendir geçmiş tecrübesini merak edişim.
 • özgeçmişi şöyle imiş:

  "sümeyra merve kılınç 2010 yılında ürdün üniversitesi arapça-ingilizce psikoloji bölümünden mezun oldu. dergi ve haber portallarına psikoloji, beslenme ve sağlık üzerine yazı ve çeviri haberler hazırladı, sade hayat e-dergisinde editörlük yaptı. 2011- 2014 yılları arasında nhı istanbul doğal sağlık enstitüsü'nde beslenme ve doğal yaşam danışmanı olarak çalıştı. 1. ve 2. uluslararası kupa terapisi sempozyumu organizatörlüğünde yer aldı. doğal sağlık derneği'nin kurucu üyeliğinde bulundu.

  2013-2015 yılları arasında istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi tıp tarihi ve etik anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.geleneksel tıp, anadolu halk tıbbı, islam tıbbı, geleneksel ve doğal beslenme, açlık tedavisi, ekolojik psikoloji, doğal doğum ve doğum psikolojisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir."

  bu özgeçmişe göre ne alanda cumhurbaşkanlığında danışman olduğu merak konusudur.
 • (bkz: hanımefendi danışmanı)

  devletin böyle bir kadrosu varmis. eminim tek bir kul hakki yenmeden, alacagi maasi kuruşuna kadar hakeden biridir. cumhurbaskaninin esinin danismani tabii ki de devlet tarafindan tahsis edilmeli, maaşi odenmeli. buna tek kelime edecek bir allahin kulu olamaz.

  ben hakkımı helal ediyorum. çiçekler gibi bak sümeyra hanimefendiye. maasini da hak et.

  işsiz bir sürü insan iş beğenmediği için calismiyor, sen işinin kiymetini bil, tarih seni bu önemli görevle hatirlayacak.
 • şu kişi.
 • ne danışılacağını merak ettiğim kişi.
  cumhurbaşkanı danışmanını da bir nebze anlarım da, "hanımefendi danışmanı" ne ola ki?

  hadi onu da anlamış olayım, bu şahsın maaşı devlet bütçesinden mi ödenmektedir yoksa özel sektöre tabi olarak mı işe alınmıştır? devlet bütçesindense, cumhurbaşkanı danışmanlığı kapsamında, "hanımefendi danışmanlığı" adlı bir kadro mevcut mudur?

  sorgulanacak zibilyon adet şey var değil mi?
  atanamayan öğretmenleri, bugün ağrı'ya tayini çıkıp yarın bir genelge ile yargıtay tetkik hakimi olarak ankara'ya atanan hakimleri, kişiye özel açılan kadroları ve keza bakan yapılan damatları düşününce, ne bir şey sorasım/ ne bir şey sorgulayasım geliyor. nasılsa halk her şeyden razı.

  tevfik fikret'i ana ana anamız ağladı.

  yiyin efendiler, yiyin; bu han-ı zi-safa sizin;
  doyunca, tıksırınca, patlayıncaya kadar yiyin!

  (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)
 • aklıma neyzen tevfik’ten şu dörtlük geldi;
  türk milleti gariptir
  her bi lafı kaldırmaz
  ibne dersin kızar da
  sikersin aldırmaz
 • kartvizitinde ''hanımefendi danışmanı'' yazan hanım abla.
 • durumu anlayamayan kadınlar,kadınlarımız. bakın oradaki hanımefendi zaten siz değil kanımca cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın hanımı emine erdoğan'dır. bu şekilde düşününce taşlar oturuyor.
 • (#80069165) ilgili entryde sevgili yazar sormuş ne danışmanı diye. hanımefendi danışmanı olmuş sayın hacamatçı danışman. daha evvel emine hanımın hacamat danışmanıydı kendisi.

  (bkz: yiyin devleti bize para vermeyin)