şükela:  tümü | bugün
364 entry daha
  • neden elif can yetim kadar gündem olmadığını merak ettiğim zat. son entry 7 ay önce girilmiş.

müsadenizle hatırlatalım:

ataması yapılmadığı için harç taşıyan, broşür dağıtan, anketörlük yapan, hatta intihar eden
    binlerce mezun varken bu şahıs babasının torpiliyle kütahya özel kalem müdürlüğüne atanmış* ve 6 ay boyunca işe gitmeden maaş almıştı.* eski akp kütahya milletvekili olan babası hüsnü ordu, kızının "doktor raporlu" olduğunu söylemişti. tabii bu söylem inandırıcı ve yeterli olmadığından "kızım maaşını belediyeye bağışladı" diye ayrı bir açıklama yapmıştı fakat bu da kanıtlanamadı. kendisi başka da açıklama yapmadı.

kısaca, başında türban olduğu için islamcı iktidarın ekmeğini kul hakkına girerek yiyen insalardan biridir kendileri. tıpkı elif can yetim gibi.

bir de ülkede işsizlik dizboyuyken, aldığı bu maaşlarla ülke ülke gezmiştir.*

ne diyelim ki (bkz: babam sağolsun)
  • bugün kılıçdaroğlu grup toplantısında bu olayı dillendirdi. 6 ay işe gitmeyip maaş alma. dinden imandan konuşup alın teri dökmeden cukkalama. sonra türban takıp müslümanım diye ortamlarda gezme. zamanında bu olayın araştırılmasını engelleyip üstünü kapatan iç işleri bakanı süleyman soylu imiş.

hani geçenlerde bahar ayvazoğlunun kocasının inanılmaz yükselişini yazan saygı öztürk'ü namussuzlukla suçlayan bakan soylu.

(bkz: namus)

siz sanıyorsunuz ki bu durumlar umurlarında. bunlara amaca giden yolda her şey mübah. devlet kadrolarına kendi adamlarını doldurmak zorundalar çünkü muhalifler,kemalistler, dış güçler, ingilizler, fetö,meto bunlar ülkeyi ele geçirmek istiyorlar. akpliler bu doğrultuda birlik olmuşlar. bunu engellemek için bu tür atamalar, kayırmalar, liyakatsizlik, sıradan ve asla günah değil. öyle bir yönetimsel mezhep uydurmuşlar ki dinen suç ve günah olan şeyler onlara değil.

ben aç yatarım yeter ki akp, erdoğan gitmesin diyen milyonlar var. muhalifler başa geçerse ülke gider yalanına inananlar var. o makamda işi bilen bir chpli oturacağına alık bir akpli olsun iyidir diyenler var. çünkü bi akpliler ve türbanlı akpliler namuslu ve ülkelerini seviyor.
  • "başürtüsü ühü ühü" diye ağlayıp milletin rızkına çökmekten geri kalmaz böyleleri. sümeyra'nın benzer bir versiyonu için:

(bkz: elif can yetim)