şükela:  tümü | bugün
 • tayyip erdogan'in 4 cocugundan biri. kiz kardesi* ile birlikte indiana university'de burslu* tarih okumaktadir.
 • lse'de burslu değil ama 'kendi imkanlarıyla' okuduğu söylenen. turkiye'de öss'de .cok da başarılı olamayan. parayla yurt dışında okuyan ve muhtemelen yine para veya iş adamı bursuyla doktora yapmayı düşünen şahis.
 • bu gün milliyet'te çıkan bir haber :
  'ünlü piyanist süher pekinel, başbakan erdoğan’ın daha önce indiana ü-niversitesi’nde tarih eğitimi alan küçük kızı sümeyye erdoğan’ın bilinmeyen bir özelliğini açıkladı.
  kürşat başar’ın cnn türk’te ekrana gelen programına konuk olan pekinel, eskişehir belediye başkanı yılmaz büyükerşen’in sanatla ilgili hükümete yönelik serzenişleri üzerine, “inanmayacaksınız ama sayın başbakan’ın küçük kızı hem keman çalıyor, hem de şan söylüyor. çok enteresan... amerika’dayken koroda söylemiş. klasik şan dersi alıyor” dedi. bunun üzerine programın diğer konuklarından mehmet ali birand çok şaşırdı ve “ne diyorsun? allah allah, ben hiç bilmiyordum. gözümde birdenbire değişiverdi kız. yani bizim gözümüzdeki imajı, hani muhafazakâr, hiç böyle işlerle uğraşmayan, hanım hanımcık falan...” diye konuştu.
  sümeyye erdoğan’ın müziğe olan bu ilgisinin ardında abd’de okumasının da büyük payı olduğunu belirten pekinel, “bu önemli bir mesaj aslında... müziğin hiç bir şekilde eliter olmadığını gösteriyor.”

  ne şimdi bu? aaa ne ilginç keman çalıyormuş, erdoğan ailesi; gözümüzde bir anda büyüdü, gönlümüzde taht kurdu. bir insanı degerli kılan, keman çalması degil; zihniyeti.
  mehmet ali biran'da da ayrıca alkış, demek ki neymiş hanım hanımcık kızlar, hiç birşeyle ilgilenmez, enstrüman da çalmazlarmış. hı hı evet..
  hadi her şeyi gectim de müslümanlıkda kadının şarkı söylemesi günah degil miydi? eee ozaman.. (bkz: bırak bu rock'ın roll'u)
 • yeri geldikçe remzi gür'ün bursuyla(?) okuduğu söylenen, o ne biçim ucu açık bir burssa, "sümeyye'ye 20-25 gibi gitmesi lazım" denince, anında "hay hay" diye 20-25 (herhalde bin dolar) ayarlanan erdoğan ailesi ferdi.

  (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=y90lr8ihgf4)
  (http://www.zshare.net/video/67553669780bd7ae/)
 • yurtdışında her yere anne babasıyla giden kız. tabi nasıl olsa bizim vergilerimizle devlet her şeyi ödeyince, geri kalmak istemiyor.

  dünyada devlet görevlilerinin çoğu yere eşleriyle gitmeleri tamam da, kazık kadar olmuş çocuklarıyla birlikte gitmeleri herhalde bizim ülkeye mahsus bir durum.
 • akp'ye danışman olmuştur kendisi. bu önemli (!) haber hürriyet gazetesinin ilk sayfasından halkımıza duyrulmuştur. gayri resmi danışmanmış ve akp'nin dış ilişkileri ile dünya basınındaki yansımaları (!)'nı takipten sorumlu olacakmış. keza dünyadaki gelişmeleri (!) izleyerek rapor hazırlayacakmış.

  akp'nin dış ilişkiler konusundaki muhteşem başarıları konusunda rapor hazırlayacak olması bir şans. kıskandım. sümmeye hanımın uzun süredir babasının tüm dış gezilerine eşlik ettiği notu da habere ayrıca düşülmüş. neden bu notun özellikle düşüldüğünü cidden merak ettim. kendisine yeni görevinde başarılar diler pederine saygılarımı sunarım.

  (bkz: padişahım çok yaşa)

  ek: gemicilik sektörünün de bir gemicik (!) sahibi tecrübeli bir danışmana ihtiyacı olduğuna eminim. arz ederim.
 • rte ile (marka artık öyle diyince kızmaz herhalde?) tüm türkiye'yi dolaşmaktadır. geçen acil inen helikopter haberinde de görmüştük kendisini turist başbakan haberinde de. dış ilişkilerden sorumluymuş, dış derken ülke dışı mı parti dışı mı? parti dışı olsa gerek yoksa tüm türkiye'yi niye gezsin devletin (belki hükümetindir bilemiyorum çözsünler aralarında) vasıtaları ile..
 • önceki yılların aksine ve diğer kardeşlerinin aksine annesiyle, babasıyla beraber; görünmediği ortam, gitmediği ülke kalmayan genç kız. rahatsız olduğundan televizyonda gözükmüyor zannediyordum, ama rahatsız olduğundan değilmiş demek ki. babasının başbakanlık süreci sona ermeden mesud bir yuva kurmak istediğinden olsa gerek son günlerde kendini gösterme çabalarına girmiş. yumurta kapıya dayandı nitekim.
 • kırmızı ipod'un yeni sahibi.
  (bkz: recep tayyip erdoğan'ın ipod'u/@litost)