• çünkü amerikada okudular. hadi bunlar baş örtülüydü bıdı bıdı. bilal niye yurt dışında okudu?
  • kendisi normal şartlarda 5 dakikadan daha fazla dinlemek isteyeceğim biri değildir. videonun da sadece ilk iki dakikasını seyrettim.

başıma bir şey gelmeyecekse, gayet beğendiğim, akıcı bir ingilizcedir.
  • babasının ingilizcesinden iyi olduğu kesin. *
  • abd'de üniversite okumuş, o kadar olsun ingilizcesi.
  • (bkz: sümeyye'ye 20-25 gibi gitmesi lazım)

sizi de burslu yurtdışına okumaya gönderip üstüne 20-25 bin gibi cep harçlığı veren sevenleriniz olsaydı sizin de olurdu.

tanım : amerika'da okumuş biri için normal olarak değerlendirilmesi gereken ingilizcedir.
  • tamamını izledim.

ingilizcede problem yok, dil öğrenmek yüksek iq gerektirmiyor, o dile maruz kalmayı gerektiriyor. dil konuşmak mühendislik okuma gibi bişey değil. neticede 3-4 yaşında cocuklar da dünyanın her yerinde maruz kaldıkları dili pekala konuşuyorlar.

öğrenciyken 20-25 size de gitse 1 senede bu kadar ingilizce konusursunuz.

problem sümeyye'nin boş konuşması. elle tutulur herhangi bişey söylememesi. tipik siyasal islam vasatlığını taşıması, devam ettirmesi.
  • bildiğim kadarıyla abla kardeş bir süre amerika’da kaldılar. altı ay ya da bir yıl amerika’da yaşayıp akıcı şekilde ingilizce konuşabilmek çok normaldir.
  • aile boyu siyaset normal mi?

adam başkan;
    damat bakan;
    oğlan okçular vakfı başkanı. türgev ve tügva yönetiminde. bakanlıklara, valiliklere girip çıkıyor;
    kız trt'ye röportaj veriyor, o da bir vakfın başkanı;
    diğer damat iha, siha vs. yapıp devlete satıyor;

bildiğin tek adam rejimi.
  • hayatının on senesini amerika ingiltere gibi anadili ve eğitim dili ingilizce olan ülkelerde lisans ve yüksek lisans eğitimi alarak geçiren birine göre oldukça zayıf buldum.

ben 1.5 yıldır ingilterede yaşıyorum, yurt dışında hiç ingilizce lisans/yüksek lisans eğitimi almadım, buraya taşımadan önce 'hiç' ingilizce konuşmadım, benim ingilizcem ondan daha akıcı.

birinin ingilizcesinin sizin ingilizcenizden iyi olması gerçekten iyi olduğu anlamına gelmiyor. dediğim gibi anadili ingilizce olan ülkelerde yüksek tahsil yapmış birinin kendini çok daha iyi ifade etmesini beklerdim, sonuçta romanyada okumadı bu kişi.
  • fakir kişilere islamcılık pazarlayan kişinin kızı oluşundan ve yurt dışından "özel" burslarla eğitilmesinden dolayı intermediate denilebilecek ingilizcedir.

yani milletin çocuğu genç yaşta evlensin, imam hatiplerde nefesi kokan imamaların nefsine hitap etsin, asgari ücretle iş güvenliğinden yoksun yerlerde çalışsın, 3 -4 tane çocuk yapsın, maksimum arapça öğrensin (o da dil olarak değil, sadece surenin telefuzunu) ama bu din satıcılarının kızları, vakıflar kursun, bir iki dil öğrensin, dünyayı gezsin vs vs.

ayrıca allahın ayetlerine de karşı çıkan kişi ingilizcesidir. sokağa tek başına çıkması, eğitim için namahrem erkeklerin de olduğu abd ye gitmesi, başka erkeklerin de görebileceği videolar çekmesi falan hep pazarlamasını yaptığı dinde yasaktır ve çok uç seviyede cezaları vardır.

bunun dışında klasik islamcılık.
hesabın var mı? giriş yap