şükela:  tümü | bugün
  • bu bile öğrenmiş lan düşünün, uyumayın.
  • sen de amerika'da indiana üniversitesinde okusan , sonra uk'de yüksek yapsan senin de ingilizcen böyle olurdu. çok da şey yapma yani..

edit: imla

zorunlu açıklama 1 : bu kadar üst düzey lisans ve yüksek lisans eğitiminden sonra , yazar burada sümeyye erdoğan'ın ingilizcesinin fluent olmasının normal olduğunu belirtmek istemiştir..

ekleme 2 : grammar konusunda bir şey diyemeceğim linguistic birisi değilim bilen arkadaşlar daha iyi açıklamışlardır..
  • çünkü amerikada okudular. hadi bunlar baş örtülüydü bıdı bıdı. bilal niye yurt dışında okudu?
  • kendisi normal şartlarda 5 dakikadan daha fazla dinlemek isteyeceğim biri değildir. videonun da sadece ilk iki dakikasını seyrettim.

başıma bir şey gelmeyecekse, gayet beğendiğim, akıcı bir ingilizcedir.
  • babasının ingilizcesinden iyi olduğu kesin. *
  • onlarca yıl amerika kolejlerinde okuyunca böyle oluyormuş. teşekkürler ekşi sözlük

edit1: youtube'da bulunan bir yorum ak partili arkadaşların ne kadar problemli olduğunu göstermiştir.

"hic yakistramadim. yerli ve milli olan birisi tercuman kullanir yine turkce konusur."

ahahahahaha
  • abd'de üniversite okumuş, o kadar olsun ingilizcesi.
  • (bkz: sümeyye'ye 20-25 gibi gitmesi lazım)

sizi de burslu yurtdışına okumaya gönderip üstüne 20-25 bin gibi cep harçlığı veren sevenleriniz olsaydı sizin de olurdu.

tanım : amerika'da okumuş biri için normal olarak değerlendirilmesi gereken ingilizcedir.
  • tamamını izledim.

ingilizcede problem yok, dil öğrenmek yüksek iq gerektirmiyor, o dile maruz kalmayı gerektiriyor. dil konuşmak mühendislik okuma gibi bişey değil. neticede 3-4 yaşında cocuklar da dünyanın her yerinde maruz kaldıkları dili pekala konuşuyorlar.

öğrenciyken 20-25 size de gitse 1 senede bu kadar ingilizce konusursunuz.

problem sümeyye'nin boş konuşması. elle tutulur herhangi bişey söylememesi. tipik siyasal islam vasatlığını taşıması, devam ettirmesi.
  • bildiğim kadarıyla abla kardeş bir süre amerika’da kaldılar. altı ay ya da bir yıl amerika’da yaşayıp akıcı şekilde ingilizce konuşabilmek çok normaldir.