şükela:  tümü | bugün
  • sümeyye erdoğan'dır.
    çünkü, özel isim.
  • beklemediğim kadar iyi bir telaffuz. uzman arkadaşlar daha iyi değerlendireceklerdir. yurt dışında bir süre kalmanın dil hususunda ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serer.
  • kendisi normal şartlarda 5 dakikadan daha fazla dinlemek isteyeceğim biri değildir. videonun da sadece ilk iki dakikasını seyrettim.

başıma bir şey gelmeyecekse, gayet beğendiğim, akıcı bir ingilizcedir.
  • bu bile öğrenmiş lan düşünün, uyumayın.
  • bu dil takıntılı arkadaşlara cidden merak ettiğim bir kaç şey sormak istiyorum:

i. sizce mecliste herhangi bir t anında akıcı ingilizce konuşabilen vekil sayısı şu ana kadar azami kaç olmuştur?

ii. muhalif olduğunuz tahmininden hareketle; sizce kılıçdaroğlu ingilizce konuşabiliyor mu? ya da demirtaş? tanrıkulu? buldan?

daha beyazlara geçelim; özgür özel? yarkadaş? gürsel tekin?

iii. siz ingilizce konuşabiliyor musunuz? (bu soru tamamen meclisteki vekillerin, asillerin yani sizin birer iz düşümü olduğu hususuna dikkat çekmek için. yoksa konuşamıyor olmanız benim için önemli değil)
  • sen de amerika'da indiana üniversitesinde okusan , sonra uk'de yüksek yapsan senin de ingilizcen böyle olurdu. çok da şey yapma yani..

edit: imla

zorunlu açıklama 1 : bu kadar üst düzey lisans ve yüksek lisans eğitiminden sonra , yazar burada sümeyye erdoğan'ın ingilizcesinin fluent olmasının normal olduğunu belirtmek istemiştir..

ekleme 2 : grammar konusunda bir şey diyemeceğim linguistic birisi değilim bilen arkadaşlar daha iyi açıklamışlardır..
  • very good indeed.
  • babasının ingilizcesinden iyi olduğu kesin. *
  • bildiğim kadarıyla abla kardeş bir süre amerika’da kaldılar. altı ay ya da bir yıl amerika’da yaşayıp akıcı şekilde ingilizce konuşabilmek çok normaldir.
262 entry daha