şükela:  tümü | bugün
 • arvo pärt'in bir güzelliği. evet 1977 tarihini taşıyor arvo amcanın summa'sı. estonya yıllarının sonunda, üzerindeki baskılarla mücadele ediyordu sakallı amcam. bestelerine karışılıyor, adları ile oynanıyordu. böyle bir ahvalde minörlere yolculuk başladı. sopro, tenor, alto, bas ya da koro için yazıldı summa. sovyetlerin dine ziyadesiyle müdahale ettikleri bir dönemde minördü.
  zaman geçti, zaman değişti. arvo amca, ülkesini terk etti. üzerindeki baskılar kalktı, rahatladı. adından zaman değişti, bir blok çökmeye yazdı. işte böyle bir zaman diliminde bir sipariş geldi kendisine. berliner messe'nin peşine düşen besteci, aldı summa'sını, pulladı. işte bu sefer majörlere yolculuk başladı; berliner messe'nin credo'su doğmuştu...
  (bkz: onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine)
 • atakuleyi insa eden insaat siketidir. dunyanın birçok kentinde ozellikle de moskava'da buyuk ihaleler almıştır. kentin merkezine bulunan en buyuk alısveriş merkezlerinden birinin binası bu sirket tarafından restore edilmektedir. dunyadaki en buyuk insaat firmalarının arasına girmesi ve cogunlukla turk muhendis calıştırması ile turk insaat sektorunde onemli rol oynamaktadır.
 • dublin guitar quartet'in ustaya saygı kuşağında çaldığı.

  http://www.youtube.com/embed/zrg2_eqtw3u
 • iş başvurularına döndüğü cevaplar diğer birçok benzerine oranla daha tatminkar olan şirket. tip mail geri dönüş formatı aşağıdaki gibidir.

  sayın mozalak

  geçmiş tarihli ilanımıza yapmış olduğunuz başvurunuzda şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene teşekkür ederiz. başvurunuza istinaden size o dönem olumlu yanıt verememiş olabiliriz.

  ancak şirketimizin sürekli gelişen yapısı içerisinde uygun bir pozisyon açılması durumunda başvurunuzu değerlendirmek amacıyla bilgi bankamıza aktardığımızı bildirmek istiyoruz.

  zaman için teşekkür eder, başarılar dileriz.

  summa insan kaynakları
 • latince "en yüksek" sıfatının dişil hali.
 • ortaçağda üniversitelerin diyaletiklerini kitap haline getirmesi olayıdır. toplu eser diye bilirnir.
 • kariyer.net'de ilanları 1000 yıldır duran ve hiç değişmeyen firma, bunu bilmeyen zavallı insanlar da habire başvuruyor ah bi geri dönseler diye günde 10 defa telefonuna bakıyor ve halen bu ilanları kapatma zahmetine girmiyorlar işte böyle bir firmadır.
 • 2008-2009 yıllarında moskova'da bünyesinde çalıştığım, gecemi gündüzüme katıp, günlerce sabahlayıp, olmayacak bir çok işi oldurduğum; karşılığında tazminatımı vermeyen güzide müteahhit firması
 • kurucusu ve onursal baskani mete bora dun hayatini kaybetmis, allah rahmet eylesin.

  hurriyet gazetesi linki

hesabın var mı? giriş yap