şükela:  tümü | bugün
  • almanya'nin abtsgmund adli $irin koyunde son uc be$ yazdir duzenlenen metal muzik festivali.

2001 yazinda 3 saatlik mesafede staj yapmam munasebetiyle katilip, ayik oldugum zamanlar dahilinde haggard, amorphis, lacuna coil, immortal gibi guzide gruplari izleme firsati bulmu$, moonspell'in vokalistinin firlattigi promo cd yi havada kapip, graveworm'un gitarist ve davulcusuyla ve daa bi cok insanla tani$ma imkani bulmu$tum.

festivalde hemen hemen hic bir aksaklik cikmamasi ve wacken open air kadar da kalabalik olmamasi nedeniyle gelecekte daha cok adini duyuracak gibi gelior bana.

daha ayrintili bilgi ve bu sene cikacak gruplar icin (bkz: http://www.summer-breeze.de/)
  • 2011'de 20000 kadar bilet satilmisken, 2014 yili icin 40000'e yakin bilet satildigi soyleniyor. organizasyon olarak katildigim acik ara en iyi festival. 2002 yilinda rdmsqt'nin ongordugu uzere cok ama cok buyumus, bu nedenle de dinkelsbuhl'e tasinmis festival.
  • 2017de de wonderfuldu ulan... line upina kurban...

2018 icin bilet satislari baslamistir.

adresi verelim: flugplatzstr. 191550 dinkelsbühl.
  • dinkelsbühl'e brothaus'tan ekmek almaya giderken çitlerini kurulurken gördüğüm festival. dünden beri balkona çıkınca yüksek bir müzik sesi kaplıyor çevreyi. abartısız 5 kilometrelik mesafeden duyuluyor. haberim olsa bilet alır ben de giderdim, ne yalan söyleyeyim.

şu adresten canlı seyredilebiliyor. ilgilenenlere duyurulur...