• beleş bilet var gidelim deyip ertesi gün döndüğümüzdür.

ormanın her yeri kapatılmıştı. (polis olay yeri inceleme şeritleri gibi şeritler. her herde güvenlik görevlileri) canımız sıkıldı çayır çimene akalım gezelim edelim.. yok. izin vermiyorar. çıkalım yürüyelim sarıyere doğru dedik, olmadı. çıkarsak ertesi gün girebilirmişiz. hapsolduk kaldık.

daha çok bira için, sizi ayaklı 500 bin olarak görüyorum diyen tuvaletçi abimiz, gece bira almaya çalıştığımızda kapattık kardeşim diyen biracılar, biz getirdik yersen modundaki kahvaltı tabağını 8 milyondan satmaya çalışan kafeciler vardı.

vakit geçmiyordu aman allahım. içelim vakit geçsin dedik, tanesi 4 milyondan bira iç bira iç para dayandıramadık.
    oysa zeytinli rock festivali'nde ne güzeldi. kapıdan çıkar çıkmaz bira yarı fiyatına satılıyordu.

köyümüze dönelim burası bize göre değil dedik. pılımızı pırtımızı toplayıp 42 numaraya bindik. tersten mi binmişiz nedir anlamadık 2 durak sonra son durakmış. şoför amcam sağ olsun 4.levent'e kadar atıverdi bizi (evi o tarafta herhalde) garip sorular eşiğinde.

bir de para verip bilet alanlar var deyip üzülürüm. onlar eğlenmiştir, terslikleri kafaya takmamışlardır diye umut ederim.
  • kanımca türk müzik tarihinin en güzel kaptı kaçtı örneklerinden biridir. önemli isimleri duyurup biletleri satıp sonra duyurduğu önemli isimleri tek tek iptal edip şimdi her yerde hediye bilet dağıtmanın bence başka bir adı yoktur. hissettiğim şeyleri en hafif bu şekliyle ifade edebiliyorum.
  • ruhu olmayan festivalden başka herşeye benzeyen organizasyon. isimler ilk açıklandığında daha süper gruplar gelecektir diye biletini gidip koşa koşa aldığımız ama ne yazık ki bekledikçe bizi hüsrana uğratan davetiyelerini almayanı dövüyorlar şeklinde gördüğümüzde kendimizi keriz olarak hissettiren birşeydi ve geçti.
    yiyecek ve içecek fiyatları yüzünden daha cuma gecesinden paramızın bitmesine neden olup 3 gün aç gezmemize neden olmuştur dışarı çıkmak istediğimizde ise ancak ertesi gün girebilirsiniz diyerek dışarı çıkmamıza bir şekilde engel olunmuştur. ayrıca ses düzeni ve kalitesi tam bir rezaletti ki kulaklarımız bayram edeceği yerde saçma sapan cızırtılar duyup kulak olduklarına pişman olmuştur.
  • para verip bilet alanları enayi yerine koyan, her tür organizasyona olan güvenleri sarsan tuhaf festival. bakalım içerde neler göreceğiz... gerçi bilgi sözlükverdiği bedava biletler için yazdığı tanıtımda neler göreceğimizin ufak bir sinyalini vermiş; "sevgilisi ile sevi$mek isteyip yer sorunu ya$ayan ciftler de cadirlarini alip bu festivale bilgi sozluk sponsorlugunda gidebilirler"

biz "bilet alan enayi müzikseverler" olarak orada olacağız. bir daha erkenden bilet alan izleyiciyi ise zor bulacaksınız...
  • konser alanına gittigimde kendimi tek enayi gördüğüm festivaldir. madem yaptın böyle bir bok bari bilet alanlarınla gönlünü almaya calıs (ücretsiz bira vs. ) veya golden pass a çevir. başından sonunu tahmin etmiştim ama bu kadar hüzünlü olacağını düşünmemiştim. bu arada sözlükte kendimi yalnız bulmadığım için şimdi daha iyiyim.
  • bilet-otopark dahil, bünyesinde harcadığım her kuruşa yandığım ancak malt'ı görebilmek için az sonra tekrar şereflendireceğim festival. bu da patlarsa ben de patlayacağım.

edit: malt'ın -tahmin ettiğim üzere- dirilttiği festivaldir. ellerine sağlık diyorum cenk ve arkadaşlarına.
  • acı bir şekilde oceansizeı listede göremememle gitmekten vazgeçiren festivalimsi bir şey.. sırf bir grup için bilet almak gibi bir seçim yaptırıyor olması ayrı bir yana, organizasyondaki başarısızlığın ve oceansizeın türkiye'ye gelmemekteki ısrarcılığının acısı da fena koydu açıkçası.*
  • bariz ve acı bir şekilde batıcak festivaldir. heryerde ücretsiz davetiyeler, hediye biletleri dolaşıyor. geçtiğimiz gün pain' de iptal oldu. yalnız yine de organizatörleri, cesaretlerinden dolayı kutlamak gerekir. zira bu ülkede metal festivali yapmaya kalkışmak, maddi getiri olarak pek akıl karı deildir. buna rağmen bu işe kalkışmışlardır.
  • bronx productions'ın zamanını doldurduğunun göstergesi olan kepazelik.
  • udonun cok eglendirdigi, moonspellin baymanin ötesine gectigi festival
hesabın var mı? giriş yap