şükela:  tümü | bugün soru sor
  • pamela spence'in eğer dinlersen adlı yeni çıkarmış olduğu ilk albümünde en çok hoşuma giden şarkı diyebilirim hemen hemen. pam'i az biraz tanıyorsam, tam ona göre, kendi vokal tarzında ve havasına uymuş bir şarkı da diyebilirim hatta, nitekim, tüm albümde tüm sözleri sadece kendisine ait olan tek eser niteliği taşımakta aynı zamanda, keşke albüme vocal ve bu sözler dışında daha da çok katkıda bulunsaydı diyor, sözleri aktarıyorum, müzik yine artun ertürk'e ait. şahsen klibinin çekilmesini dilediğim şarkılardan bir tanesi de aynı zamanda, bayağı bir sansayon yaratma potansiyeline sahip, vocal yine tam pamela'ya özgü iç gıcıklayıcı cinsten, seviyorum evet.

oh şuna da bak!
    "ye beni, ye beni" diye bakmak
    oh, oh be şuna bak!
    o istediğini hep yapsak..!
    ah be güzelim, tam istediğim gibisin.
    ah, ah be güzelim, ne yazık ki ben evliyim!

gel, gel bu yana gel.
    bu kadar içki sana yeter.
    gel, gel bu yana gel!
    belki kocam affeder.
    gel, gel bu yana gel.
    gel, gel bu yana gel!
    tanrım artık affeder!

mmm, o ne dudak!
    yeme de yeme de yanında yat!
    mmm, o ne dudak!
    isterim bir ısırmak.

off, su gibisin, bir içimlik sevgilisin.
    off su gibisin, tam aradığım erkeksin!

gel, gel bu yana gel.
    gel, gel bu yana gel!
    belki kocam affeder.
    gel, gel bu yana gel.
    gel, gel bu yana gel!
    otuz değil, bir yeter.

ama dağ gibi, ama taş gibi, ama dimdik!
    yanlış zamanda hep doğru yerdeydik.
    ama dağ gibi, ama taş gibi, ama dimdik!
    doğru zamanda hep yanlış yerdeydik.

p ya da pi; ismimin baş harfi.
    p ya da pi; tekrar eder kendini:3.14...

oh şuna da bak!
    "ye beni, ye beni" diye bakmak
    oh, oh be şuna bak!
    o istediğini hep yapsak..!
    ah be güzelim, tam istediğim gibisin.
    ah, ah be güzelim, ne yazık ki gitmeliyim!!
  • pamela spence'in eğer dinlersen isimli çıkış albümünün en kayda değer parçası. tarzı türk müzik sektöründe "olmayan"ları yakalayanlardan. ancak albümün genelinin çok çok üstünde bir şarkı bu -ki bu farkı sözlerin pamela'ya ait olması yaratıyor sanırım; sözlerdeki samimiyet sınırsız.
  • "hüplet beni, gümlet beni, ye beni" içerikli şarkıları ti'ye almak için, 10 dakikada yazılan bir şarkıdır bu. zaten ikinci klip bu şarkıya çekilecekmiş. böyle sözlere nasıl bir klip olur bilemiyorum artık...
  • gaza getirici cinsten.
    "gel, gel bu yana gel, bu kadar içki sana yeter"
  • dinlerken acaip eğlendiğim, sözlerine bayıldığım, "yanlış zamanda hep doğru yerdeydik, doğru zamanda hep yanlış yerdeydik " şeklindeki vurucu sözleri gözüme sokan şahane parça.
  • adore ablamız sagolsun, pamın balodaki canlı performansında dinlediğim ve beğendiğim bir şarkısıdır. hele şarkı sonlarına doğru, bidicik pamela, sahnede dizlerinin üzerine çökerek bir orgazm taklidi yapmıştı, valla allah sizi inandırsın, parmaklarımızı yemiştik. ama ne oldu? güzelim parçaya, zevksiz, az pişmiş kereviz tadında bir klip çekti. seksi olacağım diye çadır tentelerine süründü, ucuzluğun ikinci adı oldu. anladık ki, herşeyi ben bilirim diye soyunmayacakmışsın. bırak klibini de başkası çeksin, ver ben çekeyim. daha iyi olur bak. valla.
  • bikaç kez üstüste dinlendiği zaman insanın ağzına dolanıp bütün gün söylenebilme kapasitesine sahip şarkı.ayrıca tek başına albüm alma sebebi.
  • klibinin daha erotik olmasi gereken bir sarki
  • "3.14" kısmına anlam veremediğim eğlenceli şarkı.
  • sarkinin nakaratimsi kisminda bulunan 3.14, pi sayisina delalet ediyor. pamela hanim kizimiz da $arkisinda bu durumu $u $ekilde anlatiyor:

pe ya da pi; ismimin baş harfi. (burasi loop seklinde 3-5 defa tekrarlaniyor)
    pe pe ya da pi; tekrar eder kendini:

3.14 uc nokta bir dort (burasi da loop seklinde kendini 5-10 defa tekrarliyor)