şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: deafheaven)
 • daha kotu olamaz dedirten kusmuk "metal" albumu. orjinalite 0, dinamizm 0, konsept/muzikalite hersey 0. p4k bu herifleri gazlamasiyla 27. kattaki gozumun balkonundan kafa ustu cakilmistir.
 • deafheaven'ın zirve albümüdür.

  çıkış tarihi: 11 haziran 2013

  şarkı listesi:
  1. dream house
  2. irresistible
  3. sunbather
  4. please remember
  5. vertigo
  6. windows
  7. the pecan tree
 • 2013 yılının en iyi metal albümü seçilen, tüm zamanların en iyi 100 albümü arasına girmeyi de başarmış, deafheaven albümüdür. grubun 2. lp'si olmasına rağmen, interlude'ler hariç tüm şarkılar, george clarke ve kerry mccoy ikilisinin yıllar önceki beraberlikleri zamanında yazılmıştır. george clarke'ın çocukken, ailesiyle yaptığı avrupa gezisi sırasında almanya'da gördüğü ve aşık olduğu, güneşlenen bir kadını izlerken hissettikleri anlatılmaktadır. albüm görsellerinde kullanılan sıcak pembe, turuncu renk de güneşin göz kapakları içinde oluşturduğu rengi temsil etmektedir. grubun cali, san francisco merkezli olması ve kalburüstü gig'lerde çalmaya başlaması, george clarke'ın pitchfork festivali'nde giydiği burberry gömlek, isimlerinin duyulduğu ilk anlardan itibaren 'hipster' olarak nitelenmeleri nedeniyle wealthy emos olarak görülmüşlerdir. ancak kendileri, modesto gibi bir yerden gelmiş, sıradan gençlerdir ve hayatları boyunca maddi problemler yaşayan insanlardır. öyle ki roads to judah albümünü bile borçlarla ve ödünç ekipmanlarla kaydedebilmişlerdir. sunbather'ın karamsarlığı, elde edilemeyen ve kaybedilenlerle ilgilidir bu yüzden.

  gördüğü değeri ve ilgiyi sonuna kadar hak eden bir albümdür. trve black ergenlerinin anlayamayacağı güzellikler barındırır.
 • mükemmel deafheaven albümü.