şükela:  tümü | bugün
  • 1974 doğumlu nijeryalı futbolcu. standard liege, reggina, 1 fc koeln, ajax, juventus, borussia dortmund ve bochum'da oynadı.
    ajax'ta -sonradan gençlerbirliği'ne gelen- bir başka nijeryalı tijani babangida ile beraber top koşturdu.
  • dc oynar bu kardeş genelde, az ileri geri konulduğu da görülmüştür...
  • uzaktan çektiği güzel şutlarla yer etmiştir aklımda..
    bir de yanılmıyorsam 15 numara saplantısı vardı bu herifte..milli takımda bu numarayı giyerdi hep diye hatırlıyorum..
  • zamanında beşiktaşın talip olduğu orta saha oyuncusu. daha evvel nijerya milli takımının kaptanlığını yapmıştır.
  • en son genk civarlarında, racing genk formasıyla görüldüğü rapor edilen; ocak 2006'da da kramponlarını asıp yeni hayatına başlayan siyahi dmc.
    gol attığında, dudakları çok ilginç bir hal alıyordu.
  • 98 de oyuna girer girmez attığı hayvani gol, 98 dünya kupasında ispanya'ya attığı goldür.
  • jay jay okocha, daniel amokachi, taribo west, nwankwo kanu, tijani babangida ile bir zamanların nijeryasını sürükleyenlerdendi.
  • yanılmıyorsam ajax'ta oynarken adı fenerbahçe için geçiyordu. o zamanlar şimdiki fotomaç, fanatik gibi "spor" vardı. ben spor okurdum. spor'da tam sayfa haberi vardı oliseh'in fenerbahçe'ye geleceği ile ilgili. ben de oliseh o zamanlar gayet ünlü bir futbolcu olduğu için seviniyordum. tabii transfer gerçekleşmedi, oliseh ajax'tan sonra juventus ve borussia dortmund'ta oynadı.
  • juventus tarihinin ilk afrika'lı futbolcusudur. bu kısa bilgide bize yardımcı olan juventus kulübüne ve gıyabında luciano moggi'ye teşekkürlerimizi iletiyoruz.
  • 7-8 sene önceki winning eleven'da bu adam topa çok pis gömerdi. top yeminle hami'nin füzesine dönerdi. uzaklardan bu herifle gol atmak zevkli oluyordu.
    başka da bilgim yok hakkında, çikolata renkli topçu diye tanımımı yapayım.