şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: chevrolet)
  (bkz: daewoo)
 • sözlük yazar alımlarına başladığında bir an önce haber vermek için aklıma gelen tek kişi. sözlüğün tarzına önemli katkıda bulunma potansiyeli taşır. bunun yanında yıllardan beri $ukela bir arkadaşlığı olan kişidir.
 • izlediğinde "bu neyin nesi?" dediğin ancak sonrasında kafandaki filleri azdırtan hayali varlık.
 • susam sokağı bildiğiniz gibi değilmiş diyen adamlar bunu nasil atlamis bilmiyorum...
 • tam bir gerizekalı aslında ama sevimli.
 • squidward: sırf kutusuyla oynamak için dev ekran bir televizyon mu aldınız?
  süngerbob: bizim televizyona ihtiyacımız yok ki squidward... çünkü bizim hayal gücümüz var. hayal gücümü kullanarak ne istersem olabilirim. bir korsan, bir heykel, bir savaşçı...
  patrick: bir denizyıldızı!
  squidward: sen zaten bir denizyıldızısın...
  patrick: gördün mü? işe yarıyor!
 • bir çizgi film-dizi ve anime delisi olarak hiç beğenmediğim zımbırtı. sinirimi bozuyorlar. hele o patrick'e hiç katlanamıyorum.
 • süngerbob kareşort, nickelodeon kanalı için stephen hillenburg tarafından yaratılmış bir çizgi film. süngerbob nickelodeon'da yayınlanmaktadır. fakat bu çizgi film kanalı sadece digitürk'ten izlenelebilmektedir. izlenim süresi yaklaşık 25 dakikadır. konusu ise şöyledir:çizgi film, büyük okyanus'un ortasında ve bikini adası'nın altında bulunan bikini kasabası'nda yaşayan süngerbob ile arkadaşları patrick, squidward, bay yengeç, sandy ve plankton'un maceralarını konu alır.ve sünger bobun filmide şöyledir.film, bir gemi dolusu korsanın bulduğu sandıklardan süngerbob filmi bileti bularak sinemaya gitmeleriyle başlar. filmde çıtır yengeç (yengeç restoranı'nın filmdeki ismi) 2'nin açıldığı gün başlar. süngerbob yerine squidward çıtır yengeç 2'nin müdürü olur. süngerbob bunalıma girer. o saatlerde neptün'ün tacı çalınır. bu plankton'un z planının 1. aşamasıdır. sabah neptün çıtır yengeç 2'ye gelir ve bay yengeç'i enseleyeceğini söyler. plankton, bay yengeç'e iftira atmıştır. süngerbob o anda gelir ve bay yengeç'in ne kadar kötü patron olduğunu söyler. neptün'ün gazabını hissedince kendine gelir ve patronunu kurtarmak istediğini söyler. sonra neptün ona 10 gün verir, ama patrick yüzünden 6 güne düşürülür. bu yüzden yengeç dondurulur. süngerbob ve patrick kabuk şehir için yola çıkar. deniz kızı mindy (neptün'ün kızı) onlara sihirli rüzgar kesesi verir. işte bu olaydan birkaç saat sonra yengeç burger formülü çalınır. daha sonra patrick ve süngerbob yengeç burger arabasıyla yola çıkarlar. plankton süngerbob'tan kurtulmak için denis adında bir adam kiralar. süngerbob'un arabasını bir adam alır. süngerbob ise anahtarı almayı başarır. sonrasında ilk olarak "goofy goober" testinden geçmelidir. sonunda başarır ve arabayı alıp yola çıkarlar. daha sonra iskelet dolu bir yere gelirler ama aldırmazlar. ve süngerbob; orada duran bir dondurmacı kadına doğru gider. patrick ise arabada bekler. patrick anlar ama o salak kafası onu hemen unutup dondurmasının çikolatalı olmasını ister. ve süngerbob çikolatayı alınca eline yapışır ve yaşlı kadının aslında canavarın dili olduğunu görür. ve canavarın ağzı kapanmaya başlar. ve süngerbob dondurma ve dili arasındaki yeri koparır. daha sonrasında ise patrick arabayla o düşeceği sırada tutar. kaçarken yaşlı kadın tekrar dondurmayla gelir ve; "çikolatalı dondurma alır mısınız? eğer alırsanız siyah kedimi sevebilirsiniz." şeklinde konuşur. süngerbob ve patrick o sırada susup sonra bağrırlar. ve süngerbob patrick'e "atla!" der ve atlarlar. canavar ise arabayı yutar. sonunda yine arabasız kalırlar ve yol ise çok uzaktadır.

hesabın var mı? giriş yap