• yetişkinler için 2 adet ağızdan ağıza derin nefes alınarak verilen nefes...ilk ikisi kurtarma nefesi olarak adlandırılır.hemen ardından 30 kalp masajı yapılır ve 2 nefes verilir...bu böyle 5-6 tur gittikten sonra hasta nefes alıyor mu diye kontrol edilir.
    bebekler için kurtarma nefesi adı verilen ilk nefes 5 adet olmalıdır.(ağız dolusu nefes,derin nefes değil)
    bebeğin ağzını ve burnunu ağzımızın içine alarak suni solunum yapmalıyız.
    sonrasında 30 -2 yetişkinlerdeki gibi devam eder...
  • bir ricardo piglia kitabı
  • neresi uygun ise ordan üfürmek lazım gelri aslında.
    misal net abazanı mahir in burnundan üfürmek daha faydalı olur.
  • ihtiyac anında kişinin kim tarafından yapılması hususunda çok secici davranamayacağız durum.. az önce mesai arkadasımla konusu gecti bogulacak gibi oldu dedim suni teneffüs biliyorum yaparız sıkıntı olmaz..arkasından yapan çok önemli benim için dedi...serviste 3 kişiyiz kimin yapmasını isterdin dedim..o zaman senin yapmanı isterdim dedi...hayatım hep böyle gecti, kadınlar için (bkz: evlenilesi adamlar) statüsünde oldum... hatta o derece (bkz: fuck buddy)'im bile evlenmek istedi üzüldük beraber..
  • birisi nefes almakta sorun cekiyorsa agiz yolundan buna nefes verme i$lemine denir.. genelde bogulma tehlikesi atlatmi$ insanlara yapilir.. hayat opucugu de denir..
  • be$ yolu vardir.

1. agizdan agiza
    2. agizdan agiza ve buruna
    3. holger - nielsen yontemiyle
    4. sylvester metoduyla
    5. maskeyle

ilk yardim yapan ki$i, suni solunuma 3-5 dakika icerisinde ba$lamak durumundadir.
  • film ve dizi senaryolarında erotizm malzemesi olarak kullanılan fakat buna rağmen taşıdığı hayati önemden taviz vermeyen bir kurtarma eylemi şeysi. ona hayat öpücüğü diyen diller nerden bilsinler ölüm anındaki erotizmi, gözden kaçacak şey mi öpücüklü şeyler.
  • okulun kapılarının açılmaması ve teneffüsün sınıfta veya koridorlarda geçirilmesi...
hesabın var mı? giriş yap